מידע חיוני נוסף בנמיביה

מידע חיוני נוסף בנמיביה מתוך הטיפ של zivo123 - למטייל (1) מתוך הטיפ של zivo123

5 המלצות על מידע חיוני נוסף בנמיביה

תמונת הפרופיל של אריה
אריה

”שעות אור, GPS ומפות ניווט בנמיביה“

קרא עוד

שעות האור – מומלץ לברר את שעות השקיעה והזריחה בנמיביה באתר: www.timeanddate.com/sun/Namibia/Windhoek

בתקופה זו היום קצר מאוד והמרחקים גדולים. כדאי לנצל את כל שעות האור, ולכן ברוב המקרים ביקשנו שיארזו לנו את ארוחת הבוקר ויצאנו לדרכנו מיד עם הזריחה. עצרנו בדרך לאכול את ארוחת הבוקר. יש בזה הרבה יותר כיף מאשר לאכול את אותה ארוחת בוקר במסעדת המלון.

GPS ומפות ניווט – את ה-GPS קיבלנו עם הרכב. להגיד לכם שכל הזמן הוא תיפקד, אז זהו שלא. אמנם רב הזמן הוא היה בסדר, אבל במקרים מסוימים וללא התראה הוא פשוט השתגע. מאחר והכבישים בסך הכל לא רבים, והיינו מגובים עם מפות, עפרה לקחה את התפקיד גדי ברצון וניווטה.

את המפות הזמנו באינטרנט. קנינו ספר מפות מצויין בארץ והשגנו מפות בקנה מידה די גבוה של 1:1000000.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אריה
אריה

”לינה בקמפינג או בלודגים בנמיביה“

קרא עוד

ישנן שתי אפשרויות או שילוב בין האפשרויות:

אפשרות א' – טיול קמפינג ולינה באתרי הקמפינג. נמיביה מאוד מאורגנת לסוג כזה של טיול. אתרי הקמפיג מצויינים ונקיים. השרותים והמקלחות מפתיעים בניקיונם, לפחות בזה שאנחנו ביקרנו.

כעיקרון, מגיעים לאתר הקמפינג (ויש הרבה כאלה ברחבי המדינה) ומקבלים את אזור הלינה. באזור זה יש עץ לצל, תאורה חלשה, שרותים ומקלחת משותפים בקירבה. לא תמיד ניתן לאכול באתר. סוג זה של טיול זול מאוד (עלות הלינה כ-20-30 דולר ללילה).

אפשרות ב' – לינה בלודג'ים. חלקם מצויינים. הם בדרך כלל מארגנים סיורים בקירבתם עם מדריכים. יש בהם בדרך כלל אפשרות לאכול ארוחת ערב – התפריט והמבחר די צנועים. העלות הרבה יותר גבוהה מקמפינג (כ-100-150 דולר ללילה וכמובן שילוב של השניים).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אריה
אריה

”ביגוד בנמיביה בחודש מאי“

קרא עוד

אנחנו נסענו לנמיביה בסוף אפריל וכמעט כל מאי. מזג האויר היה מצויין. לפעמים בשעות הצהריים חם. ניתן להסתובב עם בגדים קצרים, רצוי עם נעליים בגלל נחשים ואו עקרבים.

באזור החוף Walvis bay ו-Swakopmund אפילו קר והזדקקנו אף למעיל בערב.

באזור ערפל תמידי. למרות שהאזור שכון מאוד וכמעט לא יורדים גשמים, הכל רטוב בגלל אותו ערפל… ממה שהבנו, זה מזג האוויר הרגיל ולכן יש להתארגן בהתאם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אריה
אריה

”טלפון וחשמל בנמיביה“

קרא עוד

טלפון – קנינו סים מקומי בכ-200 ראנד (שווה ערך ל-15 דולר) שהספיק לנו הן לשיחות והן לאינטרנט. האינטרנט לא עובד בכל מקום, אבל במרבית האזורים כן עובד. בלודג'ים יש בדרך כלל wi-fi חינם.

חשמל – 220v. השקעים מוזרים ויחודיים (לא מצאנו מתאמים בארץ) - שלושה פינים עגולים מאוד ועבים. ברוב המקומות יש אפשרות להשתמש בתקע ישראלי בן שני פינים. מומלץ לקחת מפצל. לא בכל מקום קיימת אפשרות להשתמש בתקע כמו בארץ ולכן קנינו מתאם בשדה התעופה ביוהנסבורג.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אריה
אריה

”תחנות דלק בנמיביה ותשלום באשראי“

קרא עוד

אין בעיה של תחנות דלק בנמיביה, למרות שלא כדאי לקחת צ'אנסים. אנחנו ביקשנו וגם קיבלנו את הרכב עם טנק כפול (כ-120 ליטר). השתדלנו למלא כל פעם שהגענו לחצי מיכל. עלות הדלק זולה מעט מהארץ. מהחברה המארגנת קיבלנו מפת דרכים עליה צויינו כל תחנות הדלק, כך שיכולנו לתכנן מראש.

התחנות בדרך כלל נסגרות בחשיכה. במרביתן לא ניתן לשלם בראשראי אלא במזומן בלבד.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בנמיביה

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בנמיביה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות