תחבורה ציבורית ומוניות בגוואייקיל

4 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בגוואייקיל

תמונת הפרופיל של בני סימן טוב
בני סימן טוב

”התחנה המרכזית של גוואייקיל“

קרא עוד

התחנה המרכזית בגוואייקיל היא די גדולה, קומת הקרקע ששם הקופות + שתי קומות יציאה לאוטובוסים, יש הרבה שוטרים, חנויות, ספסלים –כך שיש תחושת ביטחון ואפשר להגיע אליה גם בלילה ולהישאר שם לפני החלפה לאוטובוס אחר. יש יותר ממאה קופות שונות של חברות שונות –יש לברר במודיעין איזה חברות מוציאות לכיוון היעד שלך –אבל לא לסמוך על זה לחלוטין. כי למנקורה לדוגמה אמרו שיש 2 חברות והיו בסוף 3. הבנתי מנוסעים (לא סגור על כך –אבל בדקו) שגם שדה התעופה של העיר דיי קרוב/צמוד לתחנה המרכזית. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בני סימן טוב
בני סימן טוב

”נסיעה מגוואיקיל שבאקוודור למנקורה שבפרו “

קרא עוד

בתחנה המרכזית של גוואייקיל יש יותר ממאה קופות של חברות שונות. מומלץ לבדוק במודיעין מה מגיע למנקורה. מומלץ לתכנן את הנסיעה לגוואייקיל כך שלא תתקעו שם הרבה זמן וכן לבדוק את שעות היציאה באתרים של החברות השונות –ואף אולי להזמין דרך האתר. אני בגלל שלא ידעתי את שעות האוטובוסים הייתי צריך לחכות יותר מ-4 שעות. הגעתי ברבע ל-4 לקופות והיו אוטובוסים למנקורה. 8 שעות נסיעה. בשעות 19:40, 21:00, 22:00.

החברות הן: Civa קופה מספר 55 –בשעה 21:00 -יקרנים - 25 דולר סמי קמה ו-35 דולר קמה. Sud America קופה 57 שעה 22:00. 15 דולר סמי קמה וחברת Cifa בשעה 19:40. 15 דולר סמי קמה. (אמרו לי שניתן להתמקח איתן ולהוריד את המחיר -לא ניסיתי). אני לא רציתי להמתין ולקחתי בשעה 16:20 אוטובוס של חברת Cifa לטומבס שזה בדיוק אחרי הגבול של פרו מרחק של שעתיים ממנקורה – מה שהסתבר כטעות.

הנסיעה לטומבס לקחה 5-6 שעות האוטובוס היה סבבה לגמרי, כסאות נוחים מתכווננים ל-45 מעלות. יש משטח לרגליים. סוף סוף סמי קמה אמיתי. המעבר גבול ממש מצחיק באותו חדר באותו השולחן חצי שייך לפרו והחצי השני לאקוודור. אבל הם פתחו את התיקים בתא המטען באוטובוס לבדיקת סמים או משהו כזה. בטומבס אין תחנה מרכזית מסודרת –לכל חברה יש תחנה משלה ולהגיע לשם בלילה זה בכלל לא סימפטי. בגלל נהג טוק טוק שקפץ עלי והבטיח לי אוטובוס מידי ומפנק למנקורה. ולאחר שטרטר אותי בעיר ממקום למקום ופחדתי להישדד. נפלתי על אוטובוס נורמל, צפוף וישן של חברת אל דוארדו –לא להתקרב אליהם.

שעלה לי יותר יקר ממה שהיה אמור לעלות. כך שעדיף לחכות עוד כמה שעות ולנסוע כמו מלך באוטובוס מפנק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shosh_coms
shosh_coms

”מגויקיל לקיטו באוטובוס“

קרא עוד

ניתן להגיע מגויקיל לקיטו בטיסה או באוטובוס, שלוקח 8 שעות ועולה בסביבות ה-7 דולר. ישנם אוטובוסים כל שעתיים רוב שעות היום. האוטובוס יוצא מהתחנה המרכזית (צמוד לשדה התעופה). לתחנה ניתן להגיע מהעיר במונית 4 דולר או באוטובוס שיוצא 5 פעמים בשעה ממרכז העיר ועולה 25 סנט.

מומלץ מאוד לעשות את הנסיעה ביום מכיוון שיש נוף מרהיב וגם כן עוברים דרך הכפרים שבנויים בתוך הביצות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yefety
yefety

”מעבר מאקוודור לפרו“

קרא עוד

ההמלצה העיקרית- לא משנה מאיפה אתם עוברים- מומלץ להימנע מעיירות הגבול, כלומר לקחת אוטובוס בינלאומי, שייקח אותכם מ``עומק`` מדינה אחת לעומקה של השניה. לדוג`: גואיאקיל-טרוחיו או לוחה- פיורה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בגוואייקיל

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בגוואייקיל.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לגוואייקיל

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם