תחבורה ימית בגלאפגוס ”שייט עם Galapagos Vision“

היאכטה מציעה שייט של 5/8 ימים. היאכטה משווקת על ידי סוכנים רבים בינהם גוליבר ואיתי פלג מבניוס. היאכטה מסוווגת על ידי בעליה וגם על ידי הסוכנים הישראלים כ-"טוריסט סופריור", אבל אתרים בין לאומיים אחרים מסווגים אותה כ-"טוריסט" בלבד. ראוי לסווג את היאכטה תחת קטגוריה יחודית - "קטסטרופה".

הצטרפתי לשייט של 8 ימים באוקטבר 2011. השרותים לא עבדו רב הזמן. בחדרים יש ריח כבד של דלק וביוב. לצוות אין חדרים או מקלחות. הצוות ישן על דרגשים במסדרון ומשתמש בשרותים בתאי הנוסעים (שרוב הזמן אינם עובדים). החדרים צפופים - אין מקום לזוז. המיטות צמודות אחת לשניה ולקיר. מי שישן ליד הקיר חייב לדלג מעל לאדם שישן במיטה השניה כדי לצאת. האוכל בסיסי ביותר.

עצות כלליות: לעקוב אחרי היצע היאכטות באתרים השונים כמו Sangay;lastminute.org. להזמין כאשר רואים שההיצע מתחיל להתדלדל. לא להזמין זמן רב מראש. נוסעים ישראלים אחרים שהיו איתי באותו השייט וביצעו את ההזמנה מספר חודשים מראש שילמו 30% יותר ממני (על אותה היכטה המצחינה). שבוע לפני המועד בו רציתי לשוט נתרו רק יכטות זולות מאוד או יקרות מאוד. רגע אחרון זה לפחות שבועיים לפני, אלא אם מצטרפים לשייט באיים עצמם. לא להתפתות להזמין דרך סוכנים ישראלים - הם לא יותר זולים. אין שום בעיה להזמין דרך האתרים שפרטתי מדובר במשרדים גדולים שניתן לגשת אליהם בקיטו. אצל חלקם ניתן לשלם בכרטיס אשראי בלא עמלות או העברות כספים מיותרות. הטיול לגלפגוס יקר. שבוע עם טיסות ומיסים עולה לפחות 1500$. לא לחסוך על היאכטה. תוספת של מס מאות דולרים מאפשר שייט ביאכטה מפוארת שאין להשוותה לגיגית בה ביליתי שבוע. והכי חשוב לא לותר על גלפגוס - מקום מדהים!

לכל המידע על גלאפגוס אקוודור
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות