נהיגה וחניה בנמיביה ”נהיגה בנמיביה וקיצור נסיעה מהדיונות לשבט ההימבה“

הגענו לנמיביה לחמישה ימים בלבד. נחתנו בוינדהוק כאשר פנינו מועדות לדיונות העצומות. שכרנו רכב שטח. ממליצה בחום להשכיר רכב חזק ובעל יכולת גדולה יותר מרכבים רגילים. לאחר שכבר סגרנו את הטיסות, קיבלנו המלצה לנחות ב-Walvis bay ולא בוינדהוק, שכן היא קרובה יותר לדיונות. הנהיגה מאד מאד קשה! הדרך אינה סלולה ומלאה באבנים ועפר. ישנה סכנת החלקה. יש להוריד אוויר מהגלגלים ולהתאים את הנסיעה לשטח.

בכל תחנת דלק בנימביה עושים זאת. בדרך חזרה מהדיונות, היה לנו פנצ׳ר ענק בגלגל. נאלצנו לעצור ולהחליף גלגל, כאשר אנחנו לא יודעים היכן הרזרבי. ההמלצה - לא לנהוג ללא גלגל רזרבי. לא לנהוג בחושך. לשאול בחברת ההשכרה, כיצד משחררים את הגלגל הרזרבי. הבאנו מהארץ ״עזרה ראשונה לפנצ׳רים״ שהיה מאד יעיל. ניתן לקנותו בהופ סנטר.

כמו כן, נסענו עם משפחה נוספת וזה שהיינו שני רכבים היה מאד שימושי. עדיף לא לנהוג רק רכב אחד בשטח הקשה, משום הצורך בעזרה. וכך חשופים ללילה, למדבר, עם ילדים, התחלנו להחליף את הגלגל. הרגשנו בחוסר בטחון. הקליטה הסלולרית באזור מאד מאד קשה ומעטה… למחרת נסענו לתקן את הגלגל בתחנת דלק. זה ניתן ושכיח בתחנות דלק באזור. המלצה נוספת, לתדלק בכל תחנת דלק שיש בדרך. משם נסענו ל-Walvis bay. נהיגה מאד קשה ומסוכנת. סכנת החלקה. סלאלומים. ללא גדרות. נסיעה מאומצת מאד של מספר שעות. לרוב, אינו כביש אלא דרך עפר.

מ-Walvis bay במרכז המבקרים, קיבלנו המלצה לנסוע לשבט ההימבה בצפון. מסתבר שישנו קיצור דרך משמעותי ונהיגה של 4 שעות במקום של 9 שעות בכביש סלול. החלטנו ללכת על זה, היה שווה. ההמלצה שלי כאן הינה שיש דרכי קיצור להגיע מהדרום לצפון. צריך להצטייד ברכבים טובים וכדאי מאד להגיע שני רכבים. אנחנו נסענו שתי משפחות עם ילדים.

לכל המידע על נמיביה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות