מסלול ארוך בפרגוואי ”פארגווי על קצה המזלג - חלק 2“

תחבורה ציבורית - בערים, מקובלת מאוד גם תופעת הרוכלים באוטובוס. הם מוכרים הכל, החל מאוכל (נוח מאוד) וכלה בכלי כתיבה ומחשבונים, תוך כדי עריכת פרומושין (קידום מכירות) מאלפים לדוברי הספרדית שבינכם, שלא יביישו את ערוץ הקניות בארץ.

כרגיל, יש תחנה מרכזית, ומשם הכל יוצא. בערים הקטנות יותר יש רק קווים מאספים, שזה אומר שעוצרים בכל מקום בדרך שמישהו מבקש, ואוספים מכל מטר בכביש, כמובן ללא תלות במספר מקומות הישיבה. יש לזה יתרונות של נגישות, ו``אותנטיות`` וחסרונות של זמן ואי-נוחות. בערים גדולות יותר יש גם קווים ישירים, והם עולים יותר (אל תקנו כרטיס ``מהיר`` אם הוא זול באופן מחשיד).

לגבי טרמפים - בהצלחה. אין סיבה שלא, באמת. אבל הכבישים ריקים לחלוטין (מי שמכיר, בערך כמו בקובה) למעט אופנועים וטוסטוסים עמוסי משפחות על טפן. מצד שני, בהעדר תחבורה, אין כל כך ברירה. מקסימום תשלמו.

בטיחות:
שמרו על המוצ`ילות שלכם מכל משמר, בעיקר צמודות אליכם. הצפיפות עלולה להיות לרועץ במיוחד לנשים מבינכם. אותי אפילו צבטו פעם, לא כלכך מבחינה מינית, אלא יותר כדי להיווכח שאכן עומדת בפניהם בלונדינית, וזה לא תעתוע.

אתרים:
איביקוי - מלכודת תיירים. לא אומרת על תסעו, אבל תצפו בעיקר לתאומתה של שמורת תל-דן הצפונית באמצע אוגוסט. מצד שני, הכפר מגניב ויש לינה בתנאים לא רעים ובזול. החזרה מהשמורה בלתי אפשרית בלי רכב פרטי (אפשר לצעוד איזה 6 ק``מ בשמש) והפקח יסכים בשמחה להסיע אתכם עד לאוטובוס תמורת מחיר מופקע. אל תתבאסו, תשלמו, יותר מבאס להגיע עד לשם ולא להספיק לראות כלום בגלל קוצר זמן.

קונספציון - אמנם העיר השלישית בגודלה בפרגוואי, אבל מעבר לרחובות הראשיים, מרבית הכבישים בה עדיין לא סלולים. אפשר לקחת מונית עם סוס, זה מגניב, והאנשים נחמדים לרוב. אין כל כך מה לעשות בה, חוץ מלקחת שיט על הנהר.  בדרך מאסונסיון לקונספסיון, וודאו שהאוטובוס שלכם נוסע דרך הצ`אקו. אחרת נסיעה של 4 שעות תהפוך ל-9. חוץ מזה, מה, לא תראו את הצ`אקו?

שיט על הנהר - תאמינו ללונלי, יש רק פעמיים בשבוע. ומאחר שהעיר לא אטרקציה, תשתדלו להגיע יום/יומיים לפני גג. המחירים לא בשמיים, אבל אל תצפו לנוחות או לנוחיות. שימו לב שהמסלול שהלונלי מציע מתעלם מחובותיכם לביקורת גבולות, והיו נכונים לשלם קנס נאה בצד הברזילאי (ובריאל).

לכל המידע על פרגוואי
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

הזמנת חופשה לפרגוואי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע