מסלול ארוך בפרגוואי ”פארגווי על קצה המזלג - חלק 1“

זוג מטייל בדרום אמריקה. לא סגור כל כך על עצמו, מדפדף חזור והלוך בלונלי. אנחנו בארגנטינה, ממשיכים צפונה. אולי נעבור בפרגוואי?

מחשבות על טיול בפרגאווי:
פרגאווי ממש לא נמצאת על ``המסלול`` הישראלי בדרום אמריקה, ואכן זכינו להרבה הרמת גבה בעקבות הביקור, ואפילו לפניו, מארגנטינאיים שניסו לרמוז שאולי לא מדובר ברעיון טוב כל כך. המדינה זוכה ליחסי ציבור שליליים יחסית בפורומים ישראלים, אז לטובת המתלבטים, מובא הטיפ הבא.

אז קודם כל, הרציונאל. הרעיון היה לעבור לאסונסיון מפורמוזה הארגנטינאית, לעלות לקונספציון ומשם בספינה לפנטנאל הברזילאי. ואם תקראו את הלונלי תבינו גם מאיפה בא לנו הרעיון. לאור האזהרות הארגנטינאיות, החלטנו to travel light - לקחנו תיקים קטנים עם בגדים קצרים (היה חם חם ושוב חם), ושלחנו את כל הציוד לבוליביה בדואר*. היתרון הברור - לא צריך להפרד מהמוצ`ילה בכל פעם שעולים לאוטובוס.

ועכשיו לביצוע -
פוסאדאס - עדיין ארגנטינה, אבל כבר לא ממש. מומלץ להעביר שם לילה, רק כדי לחוש את שוק הגנבים ואווירת הגבול, ולהתרגל לתחושת חוסר הבטחון האישי, החדשה.

מעבר הגבול - על הפרטים אפשר לשאול כל אחד ברחוב. אוטובוס למעבר, ואוטובוס משם לאסונסיון. דרכון ישראלי לא צריך ויזה. יש סוכנות של משרד התיירים, ומומלץ לקחת מהם מפה טובה של אסונסיון הענקית.

אסונסיון - העיר עם הכי הרבה עושר שראינו בדרום אמריקה. על העוני יש לה הרבה מתחרות, אבל הסמיכות שלו לניקור העיניים של הנובורישים מזעזעת. בגדול, מעבר לאתרים של הלונלי אין כל כך מה לעשות שם (יש בית קולנוע אחד במרכז, תנסו לברר מתי ההקרנות). העיר ענקית, כאמור, ושווה לצאת גם לאתרים הפריפריאליים (מוזיאונים וכו`) כדי להתרשם ממנה באמת. יש תחבורה ציבורית זולה ונוחה.

המחירים לא נוראיים, אבל ריבוי הערבים/איראנים שמפעילים את בתי המלון הזולים יכולים להרתיע בעלי דרכונים ישראלים. לגבי הלילה - אומרים שיש חיי לילה, מצד שני היה מאוד לא נעים אפילו לצאת מהמלון - מרכז העיר, והכל נטוש.

משלוח מארגנטינה לברזיל:
ניתן לשלוח עד 20 קילו. המשלוח הרשום הזול ביותר עלה לנו 250 פזו בערך. החבילה הגיעה, היה צריך קצת להתעקש עם הבוליביאנים על לקבל אותה. אם יש לכם בעיות, גשו ל``שירות הציבור``, בדרך כלל הם עוזרים ביעילות (וכמובן, לשמור על הקבלה)

לכל המידע על פרגוואי
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות