עונות ומזג אויר במדבר סהרה ”גשם ראשון וראמאדן במרוקו“

אני מטייל הרבה ונעזר כאן, לכן אני נותן הערות שאני מקווה שיעזרו. להלן טיפים לאחר ביקור שלי במדינה בספטמבר, בתקופת הרמאדן. אני אהבתי את מרוקו. אנשים של כבוד, פשוטים, עם כבוד למורשת היהודית. הצגנו את עצמינו כישראלים ללא בעיה. יצאנו שלושה לטיול של 8 ימים. רכב כלכלה ולינה עלו כ- 2000 דולר לשלושתינו. חייבים להתמקח בכול דבר. מקומות יפים במיוחד הם אסאוירה (עם מאכלי הדגים הטריים: 300 דרהאם ל- 3 דגים גדולים ופירות ים, שתיה וסלטים), מרקש, אוזוד הדאדס והטודרה. ברמאדן קחו בחשבון שמשעה 1800 עד 2000 (שבירת הצום) אנשים ממהרים ועצבניים. בבוקר החנויות סגורות. לגבי ויזה, שימו לב לא לצאת ללא אישור מסודר מהארץ. חברות התעופה בודקות את האישורים לפני עליה למטוס.

העונה - באמצע ספטמבר נתקלנו בגשם הראשון. התוכניות השתבשו: במרזוגה יומיים ללא שקיעות וזריחות, סערות חול ועננים. הרגשתי שבמכוון לא מוסרים תחזית לתיירים. לעין חידו לא ניתן היה להיכנס בגלל גשם שוטף. הדרך לדאדס ולטודרה נחסמה לחצי יום בואדי. אמאסין בהמשך הכביש לטודרה נעלם בשטפון. הדרך ממרקיש להרזאזאת היא מסוכנת שבעתיים בגשם - לנהוג בזהירות. מבחינת לינה, בחודש הראמאדן חדר ליחיד עם מקלחת חמה עולה כ 200 דרהאם. חלק מהחדרים הם ללא מקלחות. נהגנו לקחת לפחות חדר אחד עם מקלחת ושירותים - חסכון ובריאות.

השכרת רכב - שכרתי רכב רנו. מחיר ליום - 300 דרהאם. אח"כ, כשהתגלו בעיות בתיבת ההילוכים, הורידו לי ל 250. התבקשתי להחזיר את הרכב ביום ה 8 בבוקר. בקשתי שזה יהיה בשעות הערב והם הסכימו ללא תוספות ושוב דיבור נחמד בכבוד. משטרה - הרבה שוטרים בדרכים. כשרכבים מאיטים, לא לעקוף, כי יש מחסומי משטרה לא מסומנים. נעצרתי פעמיים ע"י שוטרים בגלל מהירות. דברנו בנחמדות ובכבוד ונחלצתי ללא קנס. בשדה התעופה בקשו בקשיש - נתנתי ברצון כסף מקומי שנשאר. המשכורות נמוכות מאוד. 

לכל המידע על מדבר סהרה מרוקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות