מסלול בן שבוע-שבועיים בקנקון ”ירח דבש של שלושה שבועות במקסיקו“

אני ואשתי חזרנו זה הרגע מאזור החופים במקסיקו ורצינו לתת עצות ולעדכן את מה שרשמו לפנינו לתאריך 26.10.2010/ טיול שלושה שבועות במקסיקו, שנינו סטודנטים בני 26, מטרת המסלול ירח דבש, כולל טיולים, לא רק בטן גב. יעדים: מקסיקו סיטי, קנקון, איסלה מוחרס, פלאיה דל קרמן, קוזומל, טטולום מרידה וחזרה לארץ. 

מקסיקו סיטי - אומרים שמפחיד שם וכאלה, אז כדאי באמת להיזהר. מה שאנחנו עשינו, לקחנו מתוך שדה התעופה מונית בטוחה ל-4 שעות סיור במקומות היפים ביותר במקסיקו סיטי ולא צריך יותר. טיסה לקנקון - קנינו במקסיקו סיטי ב-137 דולר כיוון אחד. טיפ קטן - תקנו גם לחזור, כי לרוב בחזור הטיסות תפוסות והמחירים עולים, לנו זה קרה והיינו צריכים לנסוע למרידה כדי לטוס למקסיקו סיטי. 

קנקון - מהתחנה מרכזית לקחנו מונית לקוקו בונגו, לאזור המרכזי (25 דולר), יש גם אוטובוסים שמאוד פשוטים r-1 r-2 שמגיעים. במלון Slavia אפשר ללון ב-40 דולר ללילה, בגלל שיפוץ בבריכה, מלון סבבה נחמד, לא בשמיים, אבל יש בו הכל, גם יש מטבח עם ציוד. מה שכן, הוא ממוקם ממש על הים ונמצא ליד הקוקו בונגו. לקחנו את החדר מאיזה בנאדם מחוץ למלון. 

בית חב"ד נמצא במלון Avalon grand, אז עברנו לשם. מלון מעולה במחיר של 61 דולר ללילה לזוג. במקום יש שתי בריכות יפות וחוף קטלני בצבעים יפהפיים. לקחנו קטנוע במחיר של 45 דולר ל-24 שעות, היה נחמד. תסעו לאט, יש משוגעים בכבישים. בקנקון היינו 4 לילות, בגלל שהעברנו שם את השבת, אבל שני לילות זה מספיק שם. העיקר זה הקוקו בונגו, שהוא שווה את הכסף, עולה 50 דולר, המחיר משתנה לא בהרבה (אגב, יש גם בפלאיה, אבל לא היינו). קנינו כרטיס למעבורת לאיסלה מוחרס מדוחן, שאותו תראו בטוח כמה עשרות מטרים מהקוקו בונגו, עלה לנו 12 דולר.

איסלה מוחרס - שני לילות, אפשר יותר. מדהים שם. במקום יש הרבה אטרקציות. קחו רכב גולף, שזה ממש חמוד, 40 דולר ל-24 שעות, מקיפים את האי, בדרך יש צבים, שנורקלים, דולפינים ומסעדות. פארק המים, גראפון גובה דמי כניסה של 40 דולר, סתם יקר, שני חופים ליד יש את אותו שנורקלינג. חוות הצבים עולה 30 פזו לאדם. ברחוב אידאלגו, שהוא המרכזי שם, יש כמה מסעדות של ישראלים, אחת מהן נקראת קימונו, שהיא לא משהו בכלל וגם היחידה במקסיקו שדורשת דמי שירות. באיסלה יש חופים חמודים, אנחנו ישנו במלון La balan, מלון חמוד או למעשה בית דירות, בחדר יש ערסל, הריצפה מזעזעת בצבע תורכיז, אבל מלון סבבה, יחס טוב, יש למלון שתי אופציות נוף - בריכה או נוף ים. נוף הים עולה 10 דולר יותר ללילה. אגב, במלון מתארחים הרבה ישראלים, שזה נחמד למי שאוהב.

משם, מעבורת חזרה לקנקון באולטרה מאר, שהיא לוקחת לדאון טאון ומשם מונית (50 פסו) ל-Ado תחנה מרכזית. לקחנו מונית שירות לפלאיה. אגב, המונית לא מומלצת, זה אותו מחיר כמו אוטובוס, אבל אוטובוס פינוק לעומתו והוא עושה מלא עצירות בדרך המונית שירות. האוטובוסים של Ado פשוט מעולים. פלאיה דל קרמן שעה וקצת נסיעה מקנקון. פלאיה דל קרמן - 4 לילות בגלל שבת, אבל יש מה לעשות בשפע, זה מקום עם טיילת ענקית של קניות וחופים סבבה לגמרי, יש מלא בתי מלון והמחירים נעים בין 30-60 דולר. מלון פיוז'ן, למשל, ישראלי, חדרים לא משהו, אבל יש מה לעשות שם בערב. מפלאיה יש מספר טיולים מומלצים, כמו ציצן איצה - עתיקות המאיה - 45 דולר ליום שלם, כולל אוכל. זהו טיול מאורגן, לוקחים אתכם גם לויאדולים, לסינוטה מאיה, מערה מגניבה שאין כמותה בעולם. בדוק. אקסקרט - שווה, עולה 69 דולר בלי אוכל ולא צריך שם אוכל, תביאו לבד, תלכו מוקדם, יש המון מה לעשות עד 22.00 בלילה, כי יש הופעה חמודה, מתחילה בשעה 20.00. נסענו לשם לבד מתחנת Ado, שממוקמת ברחוב 5, המרכזי. 

בפלאיה יש בית חב"ד חמוד ברחוב 24 על 5, הרבה שמח וכיף. מפלאיה יש טיול יום לטולום, שהוא מספיק, הוא עולה 50 דולר עד הערב, כולל אוכל, יש שם חוף מדהים והרבה הסברים על המאיה. הרבה עתיקות על החוף. לא שווה לישון שם. מפלאיה הפלגה 40 דקות לקוזומל, הממכרת, זו האטרקציה הגדולה שם. בזכות בית חב"ד יש שם מלא הנחות בקטנועים, צלילות וכו', רק תגידו את המילה, רבינוס. זהו מקום יפה לצלילות, היינו שם 4 לילות, אפשר 3 וזה מספיק. אגב, המפעל טקילה שם גרוע, עולה 5 דולר ואין שם בכלל מפעל, סתם טעימות. ג'יפ עולה 40 דולר ליום, קטנוע 15 דולר ליום. ישר תלכו לבית חב"ד, תקבלו הסבר מעולה. רחוב 12 איך שיורדים מהמעבורת, 10 דקות הליכה שמאלה. משם למרידה, 4 שעות, 300 פסו לנסיעה לאדם. למרידה הגענו במקרה, כי לא נשאר מקום בטיסות מקנקון למקסיקו סיטי. במרידה שווה להיות רק יום ראשון, כי יש הופעות רחוב והרבה שמח. זו עיר ישנה ולא תיירותית, משהו מגניב לאללה, האזור המרכזי נקרא גרנד-משהו. משם, 20 דקות מונית לשדה תעופה. וזהו מקווה שעזרנו, אגב, יש גם את סן קריסטובל, שאמרו ששווה, נסיעה ארוכה.

לכל המידע על קנקון מקסיקו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות