”אירלנד-כללי“

תמונת הפרופיל של מיכל דוד
מיכל דוד
1

מידע כללי על אירלנד: קודם כל, ספרים: יש ספר אחד בעברית, שנקרא המדריך הספירלי. הוא קטן ומקיף את הדברים הגדולים. אם אתם נוסעים לטיול קצר הוא מספיק: יש בו מידע חשוב ותאירם מרכזיים, מפה. הוא הזול מבין ספרי אירלנד והקטן וקל ביותר לנשיאה. טיול ארוך יותר מצריך משהו קצת יותר רציני, אולי ה- Footnote Abput Irland

מזג אוויר: תבואו מוכנים להכל, אבל בעיקר גשם. בקיץ אפשר לבאו עם חולצות קצרות אבל שיהיו לכם גם בגדים חמים ומעיל. בחורף בגדים מאוד מאוד חמים. בקיץ יש לכם סיכוי לימי שמש וחום, אבל באיזהשהוא שלב בד"כ גם ירד גשם ויש אזורים שתמיד יהיה קר, גם בקיץ, כמו בלפאסט. אז כדאי לבוא ארוזים בעיקר לחורף.

לסטודנטים: תעודת סטודנט בינלאומי של איסתא מאוד משתלם לעשות. זה עולה 50 שקל בארץ, וזה נותן מלא הנחות: כמעט כל אכסניה יש הנחת סטודנטים, נסיעות באוטובוסים יש הנחת סטודנטים, אטרקציות מרכזיות. אתם תחסכו יותר מה-50 שקל שתשלמו על הכרטיס.

אנטרנט: כמעט כל אכסניית נוער בערים המרכזיות כמו דבלין קינסייל קורק מוסיפות אנטרנט חינם למחיר החדר. חדר באכסנייה או נסיעת אוטובוס הרבה פעמים משתלם יותר להזמין באנטרנט מראש, במיוחד בשבת-ראשון. זה נותן הנחות וגם מבטיח לכם מקום, חשוב בסופי שבוע.

אוכל- אם אתם כבר בארלנד, אז מומלץ לנסות דברים מקומיים: גינס וצדפות, תבשיל stew meat ,pie.

אירלנד זה בעיקר בשר, אז הצמחונים צריכים להיות מוכנים לאכול מקדולנד ומסעדות הודיות בעיקר. לתרמילאים בטיול ארוך וחסכוני יותר: ברוב הערים אפשר למצוא אכסניות עם מטבח, והאוכל בסופר זול יותר מהארץ אפילו.

הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי