”טיול בדרום צרפת - המלצות בבחירת יעד טיסה ובניית מסלול“

חזרנו מטיול מעגלי מקסים בדרום צרפת - פרובאנס, לנגדוק, דורדון, בורדו. בחרנו להתחיל את הטיול מברצלונה כי הטיסה הייתה זולה ב-300 $ לנוסע לעומת חלופות אחרות. ברמת רעיון יש טיסות ישירות מישראל לפריז, מרסיי, ניס וג'נבה (שד"ת בגבול בין צרפת לשוויץ).

לדעתי כדאי לבדוק את מחירי הטיסות ולבחור את יעד הטיסה לפי אזור טיול מועדף: 

1. מרסיי או ניס. מרסיי קרובה מאוד לטיול המעגלי וניס נמצאת כ- 250 ק"מ מהמסלול. במידה ותזמינו טיסה למרסיי או ניס, מומלץ לשלב בטיול מקומות נוספים בפרובאנס כמו: Aix En Provence, Les calanques (בין מרסיי לקסיס), הכפר והנהר Fontaine De Vaucluse Lourmarin, רוסילון, מקומות אחרים מקסימים ומומלצים. השארנו איזור זה של פרובאנס לפעם הבאה. מרסיי עצמה לא מומלצת - בהתבסס על תגובות של אנשים שביקרו בעיר.

3. ג'נבה - חלופה מצוינת אם תרצו לטייל באיזור Rhone Alpes: בערים כמו Lyon ,Grenoble, Annecy ,Chambery ,Geneva. ובטח מומלץ לטייל גם בשוויץ היפהפיה. לנו זה נראה כמו טיול בפני עצמו. השארנו לפעם הבא.

2. חלופה נוספת - פריז. רחוקה מידי מהמסלול המעגלי - כ- 550 ק"מ.

4. ברצלונה - העיר נמצאה כ- 300 ק"מ מהמסלול המעגלי. 

אפשר לעלות על כביש אגרה מהיר מברצלונה לכיוון צרפת או לעבור בעיירות קטנות בדרך: בספרד: א. מוזיאון דלי ב- Figueres – מומלץ במיוחד. ב. Girona - מקום נחמד לכמה שעות להסתובב במרכז, לדעתי אפשר לוותר. ג. Empuriabrava - "ונציה של ספרד" - תעלות מלאכותיות שהוצפו במי ים - אתר נופש. ניתן לשוט בסירות בתעלות, ד. Besalu - עיר מבצר רומית.

בצרפת: במידה ותחליטו לנסוע דרך כביש מהיר: Ceret – עיירה קטנה ומאוד נחמדה, קרובה לכביש מהיר. המקום מפורסם בין היתר בזכות ציירים מפורסמים, דובדבנים נפלאים. העיר יפה במיוחד בתקופת פריחת הדובדבנים באביב.

במידה ותחליטו לנסוע דרך הים: 

א. Collioure – עיירת נופש קטנה ונחמדה ביותר על שפת הים התיכון. רחובות צרים, בתים צבעוניים, טירה ממאה 17.

ב. Banyuls – עיירה עוד יותר קטנה עם יין Banyuls המפרוסם. 

ג. דרך יפה מאוד מ- Banyuls ל- Collioure. כביש מפוטל מאוד בין הרים לים, כרמים מסביב. כמה עשרות ק"מ של נוף יפה ביותר. הדרך יפה יותר אם נוסעים מבניולס לכיוון קוליור (מספרד לצרפת). כך רואים יותר את הים,.... בעיני לא מומלץ לנסוע בכביש זה אחרי טיסת לילה או עם רכב שכור שלא רגילים אליו. קוליור ודרך מבניולס לקוליור מומלצים במיוחד.

שתהיה לכם נסיעה טובה וטיול מהנה.

הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות