טיפים נוספים על תחבורה בקרטחנה ”נסיעה מקפורגנה לקטחנה“

תמונת הפרופיל של Ng90
Ng90
2

העיירה Capurganá ממוקמת באמצע הג'ונגל בצפון מערב קולומביה, על חוף במפרץ של נהר Atrato. מהעיירה הקטנה לא יוצאים כבישים אך אם זאת יש לה שדה תעופה קטן באמצעותו ניתן להגיע בטיסות פנים ל-Medellin, או לחילופין כפי שאני עשיתי ניתן לקחת סירה מהמרינה.

הסירות יוצאות כל בוקר לעיר טורבו (Turbo) והנסיעה בהן לקוחת כשעתיים וחצי עד שלוש. את הנסיעה צריך להזמין יום לפני כדי לשריין מקום בסירה, שכן הסירות מתמלאות עד אפס מקום. בבוקר הנסיעה מגיעים לרציף ובטרם עולים לסירה שוקלים את הציוד, אם המטען שלכם שוקל יותר מ-10 קילו, תאלצו לשלם תוספת על כל קילו (שימו לב שלא עובדים עליכם, שאתם משלמים רק על המשקל העודף ולא על כל המשקל וכדומה).

מדובר בסירות מהירות וגדולות, עליהן יש מספר שורות של ספסלי עץ עליהם יושבים בדחיסות. בעקבות הגלים המיקום המומלץ ביותר הוא בספסלים האחוריים שם קופצים הכי פחות. המטען ממוקם בחלקה הקידמי של הסירה והוא מכוסה ביריעות פלסטיק, ובכל זאת מומלץ לשים את הציוד בשקיות זבל.

בסיום הנסיעה, בטרם מספיקים לרדת ולפרוק את כל הציוד מהסירה הרבה ספסרים צפויים להתנפל עליכם במטרה להציע לכם שירותי היסעים, כל אחד רוצה לעשות עליכם כסף. העיר המלוכלכת והאווירה המאוד לחוצה לא עושים חסד עם קולומביה בתור נקודת כניסה למדינה. מטורבו ניתן לנסוע לכיוון מדג'ין כ-8 שעות או לכיוון קרטחנה כ-10 שעות.

הנסיעה לקרטחנה כוללת החלפה ב-Monteria, ולמרות שניסינו לא ניתן להמנע מכך. חשוב להסגר על מחיר הנסיעה מראש כדי שלא יהיו הפתעות, אך ההמלצה שלי היא לא לשלם את מלוא התשלום בטרם הגעתם ליעד הסופי (למרות שידרשו מכם לשלם מראש). מגיעים לתחנה המרכזית בקרטחנה רק בלילה ומשם מונית למרכז העיר תביא אתכם לאיזור ההוסטלים.

לכל המידע על קרטחנה קולומביה