פארק לאומי בווינדי ”טרק גורילות ביער Bwindi“

יער בוואינדי נמצא סמוך לגבול עם קונגו, והוא משמש בית גידול עבור מחצית מאוכלוסיית הגורילות בעולם. בשביל לראות גורילות צריך להוציא פרמיט. הפרמיט הוא לתאריך ספציפי ועולה 600$ לאדם! . וכדאי להזמין מראש. בכל יום מורשים להתקרב לכל משפחה של גורילות קבוצה של עד 8 איש. החיפוש אחריהם ביער יכול לקחת זמן רב, ומהרגע שמגיעים אליהם יש שעה להיות בנוכחותם.

לפני היציאה לטרק מקבלים תדריך שכולל בתוכו בעיקר סקירה של המקום. ישנם כמה משפחות של גורילות שנמצאות באזור זה, מתחלקים לקבוצות של 8 מטיילים בכל קבוצה ע"מ לא להפריע לגורילות בשגרת חייהם, כל קבוצה יוצאת למשפחת גורילות אחרת. כדאי מאוד לנסות להתברג לקבוצה של המבוגרים/האיטיים, כי זה פשוט פחות הליכה קשה, וחוזרים מוקדם יותר. קבוצות אחרות עושות את אותו הטרק אבל יכולות ללכת 5 שעות לכל כיוון ולראות בדיוק מה שאנחנו ראינו.

מהרגע שמגיעים לגורילות יש לך שעה להיות איתם, ואז מתחילים את הדרך חזרה. אנחנו יצאנו למשפחת גורילות בשם Bweza Group, שעתיים הליכה לכל כיוון.

הטרק עצמו היה מדהים. הגורליות הם בעל חיים מדהים, והג''ונגל מטריף. ההליכה קשה. אי אפשר לדעת איפה הגורילות יהיו, ותוואי השטח בג''ונגל לא צפוי, ולעיתים בוצי וחלקלק מאוד, מומלץ מאוד לקחת סבל שעוזר בדרך, אנחנו זלזלנו בזה אבל בפועל הוא ממש עוזר. מקבלים גם מקל הליכה, שבדיעבד אי אפשר בלעדיו והוא ממש עוזר. צריך נעליים טובות, חשוב לקחת הרבה מים, כי אי אפשר לדעת לאיזה קבוצה תשובץ, ומתי תחזור. ולקחת גם מכנס וז''קט גשם למקרה שירד.

  • חוויה מטורפת לראות את החיות האלו בסביבתם הטבעית, בדיעבד לא הייתי מוותר על החוויה אבל כן הייתי בודק את האפשרות לעשות אותה ב Bouma במקום ב Rushga.
  •  
לכל המידע על הפארק הלאומי בווינדי אוגנדה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות