ויזה לקנדה - כל המידע שתצטרכו

מי שמתכנן להגיע לארץ המייפל יכול לעשות זאת בקלות, שכן בעלי דרכון ישראלי אינם צריכים ויזה לקנדה. אז מה כן צריך? מה ישאלו אתכם בשדה תעופה? ומה עליכם לעשות או רוצים ללמוד או לעבוד שם? כל מה שצריך לדעת על ויזה לקנדה – בכתבה שלפניכם

אביטל ישראל - מערכת אתר למטייל
תמונה ראשית עבור: ויזה לקנדה - כל המידע שתצטרכו - תמונת קאבר
Thinkstock Imagebank ©

דרישות כניסה למדינה

ישראלים לא צריכים ויזה לקנדה, ואם אתם מתכננים כניסה יבשתית או ימית למדינה, כל מה שתצטרכו כדי לבקר בה, זה להראות בביקורת הגבולות דרכון בתוקף והוכחה לכך שיש בידיכם מספיק כסף למהלך השהות שלכם במדינה. בנוסף, תדרשו לגרום לקצין בביקורת הגבולות להשתכנע שאתם מתכננים לעזוב את קנדה בסיום ביקורכם.

גם מי שמגיע למדינה במטוס לא צריך ויזה לקנדה, אבל לאחרונה נוסף הצורך באישור כניסה אלקטרוני (eTA). מדובר בתהליך פשוט מאוד, שבו תצטרכו בסך הכל למלא טופס מקוון, לשלם ולחכות לאישור במייל. לכן, לפני שאתם ניגשים למלא את הטופס, דאגו שיש בידיכם דרכון בתוקף וכרטיס אשראי בין לאומי, כדי שתוכלו להשתמש בפרטיהם בטופס. מילוי הטופס אורך דקות ספורות, עלות ה-eTA שבעה דולר קנדיים, והאישור יתקבל תוך זמן קצר מרגע השליחה. האישור תקף לחמש שנים, או עד שתוקף הדרכון פג (הראשון מביניהם).

שימו לב: יש מספר אתרים מזוייפים שטוענים שהם מנפיקים אשרות שהיה ו-ויזות לקנדה, אך הם אינם אמינים, יבזבזו לכם זמן וכסף ויגרמו לכם לעגמת נפש. שימו לב שאתם משלמים על ויזה לקנדה רק באתר הרשמי.

ישנם מקרים שבהם תעלה דרישה לבדיקה רפואית, בטרם תורשו להיכנס למדינה. ישראל נכללת ברשימת המדינות, שמי ששוהה בהן מעבר לחצי שנה רצוף, מחויב בבדיקה רפואית, בהנחה שהוא מבקש לבקר בקנדה לתקופה של מעל חצי שנה או עובד בעבודה שיכולה להוות סכנה לבריאות הציבור. אם אינכם עובדים בעבודה כזו, או שאתם מתכננים ביקור של פחות מחצי שנה, ככל הנראה לא תצטרכו בדיקה רפואית, אך אם אתם עונים על אחד הקריטריונים – כדאי לבדוק בשגרירות קנדה לגבי אילו צעדים עליכם לנקוט.

אין צורך בוויזה- רק תגיעו! צילום: Flickr/Alex Indigo

עם הגיעכם לביקורת הגבולות

עם הכניסה למדינה, תתבקשו על ידי נציג ביקורת הגבולות להציג את דרכונכם. למרות שישראלים לא צריכים ויזה לקנדה, ואם הגעתם במטוס כבר רכשתם eTA מבעוד מועד, תצטרכו בכל זאת לענות על מספר שאלות, על מנת שהנציג יוכל לוודא שאתם עומדים בכל דרישות הכניסה למדינה. התהליך כולו אמור לקחת מספר דקות ולא תתאפשר לכם כניסה אם יגלו שנתתם מידע כוזב או חלקי. לחלופין, ייתכן ותדרשו להפקיד סכום כלשהו כפיקדון לוודא שתמשיכו לענות על דרישות אלה (בעיקר שתצאו בזמן מהמדינה). הפיקדון ייקבע בהתאם למקורות ההכנסה שלכם ותנאים אחרים.

בהנחה ועמדתם בדרישות, תקבלו ויזה לקנדה בו במקום: הקצין יחתים את דרכונכם ויודיע מה אורך השהות המותרת במדינה. חצי שנה היא האורך המקובל, אך יש מקרים שתקבלו אישור שהייה רק עבור המטרה שהצהרתם שלמה הגעתם.

עבודה בקנדה

על מבקשי העבודה להצטייד בוויזה לקנדה המאפשרת עבודה במדינה. לעיתים ויזה זו תהיה מוגבלת על פי דרישות התפקיד שלכם: באיזו עבודה מותר לעבוד, אצל איזה מעביד, מקום העבודה ומשכה. כמובן, שלעיתים אפשר גם להאריך ויזה לקנדה מסוג זה – אם עבודתכם התארכה מעבר למצופה, הוצעה לכם עבודה אחרת שגם היא בקנדה, רוצים לצאת מתחומי המדינה ולהיכנס אליה שוב ועוד. במקרים אלה עשויים להאריך לכם את אשרת השהיה, אך היא בכל מקרה לא תעלה על פרק זמן של ארבע שנים.

קצת השראה לטיולים שלך

לימודים בקנדה

על מנת לקבל אשרת לימודים לקנדה, יש להציג מכתב קבלה ממוסד מוכר, תעודה מזהה וכן הוכחה שתוכלו לכלכל את עצמכם ואת משפחתכם למשך תקופת השהות – שכר לימוד ומחייה. כמו כן, גם במקרה של לימודים תאלצו לגרום לנציגים להאמין שאתם מתכננים לעזוב את המדינה אם סיום לימודיכם. בנוסף, כאמור לגבי שהות של מעל חצי שנה – יש צורך לעבור בדיקה רפואית.

מי לא צריך ויזה מסוג זה? כל מי שמגיע לקורס שאורך פחות מחצי שנה. עם זאת, אם הקורס עלול להתארך מעבר למצופה, או שיש סיכוי שתחליטו להשתתף בקורס נוסף, כדאי מאוד להוציא את אשרת הלימודים לפני שתכנסו למדינה, כיוון שהיא מאושרת רק למי שנמצא מחוצה לה (כלומר תצטרכו לצאת, לבקש, לקבל ולחזור). מידע נוסף: www.canadainternational.gc.ca

שגרירות קנדה בישראל

לכל שאלה שעלולה להיות לכם לגבי ויזה לקנדה, מסמכי הטיסה והשהות האחרים הנדרשים, הסדר המסמכים או כל שאלה אחרת שקשורה לביקורכם בקנדה, תוכלו לפנות לשגרירות קנדה בישראל.
כתובת: בית קנדה, רחוב נירים 3, תל אביב 67060
טלפון: 03-6363300
פקס: 03-6363380
מייל: taviv@international.gc.ca
ימים ושעות פעילות: משרד, כללי: שני-חמישי: 8:00-16:30, שישי: 8:00-13:30, ענייני ויזות והגירה: שני, שלישי, חמישי, שישי: 9:00-11:00
אתר: www.canadainternational.gc.caלתחילת הכתבה

מתכננים טיול בקנדה? הקישורים הבאים עשויים לעניין אתכם:

הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

איך נראת הויזה לקנדה

השב  · 
השב · 

תוקף אשרת תייר

השב  · 

לא קיבלתי אישור עבור הילד שלי

השב  · 
השב · 

עדכון

השב  · 

צריך ויזה החל ממרץ 2016

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לקנדה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×