מזוודת עליה למטוס: המדריך למה שמותר לקחת בחברות התעופה

מחירי טיסות הלואו קוסט נחשבים לאטרקטיביים במיוחד, אבל כל תוספת של מזוודה עלולה לייקר את ההוצאה. איזו מזוודה מותר להעלות למטוס? איך תטוסו מבלי לשלם על מזוודה? לרגל חגיגת המזוודות של למטייל, ארזנו לכם את כל המידע שתצטרכו, ביחד עם המלצות על מזוודות שוות, במדריך שאסור לטוס בלעדיו!

מאת: לירון בונאנו שטרן - מערכת אתר למטייל

עולם התעופה בישראל השתנה מאוד בשנים האחרונות, ויותר ויותר חברות לואו קוסט, מציעות טיסות מוזלות לשלל יעדים שונים בעולם. אבל קיימים כמה הבדלים מהותיים בין חברות התעופה הרגילות, לבין חברות הלואו קוסט, במיוחד בכל מה שנוגע למזוודות.

אם עד עתה הורגלנו שכרטיס טיסה בחברת תעופה רגילה מאפשר לנו לשלוח מזוודה עד משקל מסוים, באו חברות הלואו קוסט, ושינו את כללי המשחק. עבור כל מזוודה שתרצו לשלוח בטיסה מסוג זה, תצטרכו לשלם בנפרד. חלק מהחברות אפילו גובות מחיר על העלאת מזוודה למטוס – החל מגודל מסוים.

מזוודה למטוס - כזו מותרת? צילום: Depositphotos/J.Chizhe

מה מותר בחברות הלואו קוסט?

כמו בין חברות התעופה הרגילות, גם בין חברות הלואו קוסט ישנם הבדלים במדיניות המטען – חלקן מאפשרות ככה, חלק מאפשרות אחרת. תוכלו אפילו לשלב ולהעלות מזוודה למטוס בהלוך, ולשלוח אותה בתשלום בטיסה חזרה (עם כל השופינג).

מה שבטוח, לפני שמזמינים כרטיס טיסה באחד מהמבצעים המפתים של חברות הלואו קוסט, כדאי לבדוק היטב מהם תנאי נשיאת המזוודות בטיסה זו או במילים אחרות – כמה זה יעלה לכם? קחו בחשבון שהמחירים המפורסמים, לרוב אינם כוללים עלויות נוספות כמו מזוודות, וישנם אפילו הבדלים בין התעריף של הוספת מזוודה בתשלום במהלך ההזמנה, לבין תשלום על מזוודה בשדה התעופה (לרוב בשדה זה יהיה יותר יקר). חשוב גם להכיר את המינוחים השונים: Cabin bags הם תיקים או מזוודות קטנות שמותר להעלות למטוס ואילו Hold Luggage הם המזוודות שאתם מוסרים, בתשלום או בחינם, במהלך הצ'ק אין.
קבלו את רשימת חברות הלואו קוסט (איזי ג'ט, ריינאיר ועוד) וגלו מה מותר להעלות בכל אחת מהן:

 • Easyjet
  תיק או מזוודת טרולי: גובה 56 ס"מ, רוחב 45 ס"מ, עומק 25 ס"מ (המידות כוללות גם את הידיות והגלגלים), אין הגבלת משקל.
 • Wizzair
  תיק או מזוודה בלבד: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 23 ס"מ (כלול במחיר הטיסה)

להמשך הרשימה לחצו כאן

 • Aegean Airline - חברת התעופה היוונית - תיק או מזוודת טרולי: גובה 56 ס"מ, רוחב 45 ס"מ, עומק 25 ס"מ, משקל עד 8 ק"ג.
 • Ryanair - תיק קטן גובה 35 ס"מ, רוחב ועומק 20 ס”מ ויכול להיכנס מתחת למושבכם. במידה וברצונכם להעלות טרולי או תיק נוסף גדול יותר, עליכם לרכוש Priority ואז תוכלו להעלות גם תיק קטן וגם טרולי במידות: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 20 ס"מ, משקל עד 10 ק"ג.
 • Vueling (חברת לואו קוסט ספרדית) - תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 20 ס"מ + תיק קטן גובה 35 ס"מ, רוחב 20 ס"מ, עומק 20 ס"מ. משקל מקסימלי – עד 10 ק"ג
 • Pegasus - תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 20 ס"מ, משקל עד 8 ק"ג.
 • TUIfly - תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 20 ס"מ, משקל עד 6 ק"ג.
 • Airbaltic - תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 20 ס"מ + תיק קטן גובה 35 ס"מ, רוחב 20 ס"מ, עומק 10 ס"מ. משקל מקסימלי – עד 8 ק"ג
 • Smartwings - תיק או מזוודת טרולי: גובה 56 ס"מ, רוחב 45 ס"מ, עומק 25 ס"מ. משקל עד 5 ק"ג.
 • Jet2 - תיק או מזוודת טרולי: גובה 56 ס"מ, רוחב 45 ס"מ, עומק 25 ס"מ. משקל עד 10 ק"ג.
 • GermanWings - תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 23 ס"מ, משקל עד 8 ק"ג.
 • Transavia - תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 25 ס"מ. משקל עד 10 ק"ג.
 • Air Baltic - תיק או מזוודת טרולי למחזיקי כרטיס רגיל או פרימיום: גובה 55 ס”מ, רוחב 40 ס”מ, עומק 20 ס”מ. משקל עד 8 ק”ג.

*כל המידע לקוח מאתרי האינטרנט של חברות התעופה, ומעודכן נכון ל-2.7.2018 הנתונים עשויים להשתנות מפעם לפעם, על כן לפני מועד הטיסה, מומלץ לבדוק באתר האינטרנט של חברת התעופה.

מה נותנות חברות התעופה הרגילות?

בחברות התעופה הרגילות שאינן מוגדרות כחברות לואו קוסט, מחירו של כרטיס הטיסה, כולל לרוב גם שליחת מזוודה לבטן המטוס (Free Baggage Allowance) ללא עלות נוספת, והעלאת מזוודה למטוס או תיק (Cabin Baggage) לטיסה עצמה. הפירוט מתייחס לנוסע יחיד, הטס במחלקת תיירים.

 • אל על
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שגודלה לא יעלה על 158 ס"מ (גובה+רוחב+עומק) ומשקלה עד 23 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 56 ס"מ, רוחב 45 ס"מ, עומק 25 ס"מ, משקל עד 8 ק"ג. בכל מקרה, אסור כי גודל כבודת היד לטיסה יעלה על סך של 115 ס"מ.
 • טורקיש איירליינס
  לתא המטען: ניתן לשלוח עד שתי מזוודות, שגודלן לא יעלה על 158 ס"מ (גובה+רוחב+עומק) ומשקלן עד 23 ק"ג לכל מזוודה. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 23 ס"מ, משקל עד 8 ק"ג.

הקליקו כאן להמשך רשימת חברות התעופה הרגילות

 • לופטהנזה, אוסטריאן איירליינס וסוויס
 • לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 23 ס"מ עד 8 ק”ג. בנוסף ניתן להעלות תיק לפטופ ותיק יד קטן.
 • אייר פרנס
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג וגודלה לא יעלה על 158 ס"מ. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 35 ס"מ, עומק 25 ס"מ, משקל עד 12 ק"ג.
 • יונייטד איירליינס
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג וגודלה לא יעלה על 158 ס"מ.
  למטוס: מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 35 ס"מ, עומק 22 ס"מ. תיק גב: גובה: 43 ס"מ, רוחב 25 ס"מ, עומק 22 ס"מ
 • דלתא
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 56 ס"מ, רוחב 35 ס"מ, עומק 25 ס"מ, משקל עד 10 ק"ג.
 • אל איטליה
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג וגודלה לא יעלה על 158 ס"מ.
  למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 35 ס"מ, עומק 25 ס"מ, משקל עד 8 ק"ג.
 • אירופלוט
  לתא המטען: ניתן לשלוח עד שתי מזוודות, שמשקלן הוא עד 23 ק"ג לכל מזוודה. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: משקל עד 10 ק"ג.
 • אייר קנדה
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 23 ס"מ, ללא הגבלת משקל וגם תיק יד בנוסף.
 • איבריה
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג וגודלה לא יעלה על 158 ס"מ. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 56 ס"מ, רוחב 45 ס"מ, עומק 25 ס"מ, ללא הגבלת משקל.
 • אייר אירופה
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג וגודלה לא יעלה על 158 ס"מ. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 35 ס"מ, עומק 25 ס"מ, משקל עד 10 ק"ג.
 • LOT
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 23 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי: גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 23 ס"מ, שקל עד 8 ק"ג.
 • ארקיע
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 20 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי – גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 20 ס"מ. משקל עד 7 ק"ג.
 • ישראייר
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 21 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי – גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 25 ס"מ.
 • TUS Airways
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 20 ק”ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי – גובה 55 ס"מ, רוחב 40 ס"מ, עומק 20 ס"מ – עד 8 ק”ג.
 • אייר אינדיה
  לתא המטען: ניתן לשלוח מזוודה אחת, שמשקלה עד 25 ק"ג. למטוס: תיק או מזוודת טרולי – גובה 55 ס"מ, רוחב 35 ס"מ, עומק 20 ס"מ – עד 8 ק”ג.

*כל המידע לקוח מאתרי האינטרנט של חברות התעופה, ומעודכן נכון ל-2.7.2018. הנתונים עשויים להשתנות מפעם לפעם, על כן לפני מועד הטיסה, מומלץ לבדוק באתר האינטרנט של חברת התעופה.

איזו מזוודה כדאי לבחור למטוס?

קיימים שני סוגים עיקריים למזוודות: מזוודות בד ומזוודות קשיחות. לשני הסוגים יתרונות וחסרונות: מזוודות בד קלות יותר ובעלות נפח משתנה שיכול לגדול לפי הצורך. אולם, הן יכולות להשתפשף ולהיקרע. מזוודות קשיחות הן יותר עמידות בפני טלטולים, אך נפח האחסון שלהן קטן יחסית, ואינו משתנה.

כיום, יותר ויותר יצרניות, מייצרות מזוודות Carry-on שתואמות את נהלי חברות הלואו קוסט, עם דגש על עיצוב קל ונוח, שלא גוזל יותר מדי מקום בתא שמעל למושב. הגורם החשוב ביותר לבחירת מזוודה בעידן הנוכחי – שתהיה קלה ככל האפשר.

מחפשים מזוודה שתוכלו לעלות איתה למטוס? נסו את מזוודת הטרולי WILDCAT COSMIC 19, עם ידית נשיאה יציבה ו-4 גלגלים, שיקלו עליכם את ההסתובבות איתה ברחבי שדה התעופה, תאי אריזה נוחים ואפילו אפשרות להרחבה. קליק אחד והיא בדרך אליכם »

מזוודה מומלצת למטוס. צילום: Wildcat

לכל המזוודות ולמבצעים נוספים בהפנינג המזוודות החגיגי שלנו לחצו כאן »

כמה טיפים לסיום

 • לפני שיוצאים מהבית, כדאי מאוד לשקול את המזוודה, על מנת שלא תמצאו את עצמכם עם עודף משקל, שימנע מכם להעלות את המזוודה למטוס, או ידרוש מכם לשלם אקסטרה, על כל חריגה מהמשקל המותר.
 • עם נחיתתכם בשדה התעופה וקבלת המזוודה בטרמינל, עליכם לבדוק אם המזוודה חזרה אליכם בשלמותה ותקינה. אם מצאתם שנגרם לה נזק כלשהו, במקרה זה חברת התעופה אחראית לטיפול בנזק. על מנת להעביר את הנושא לטיפול חברת התעופה, עליכם לפנות מיד לנציג חברת התעופה בה טסת. ברוב המקרים נציג זה ממתין בעמדת אבידות ומציאות בשדה התעופה ומתפקידו למלא דו"ח נזק ולספק הנחיות להמשך הטיפול במזוודה.
 • מומלץ לבחור במזוודה בעלת ידיות עזר בצידיה, בכדי להקל על העמסה והורדה בשדה התעופה ובמלון או את העלאת המזוודה למטוס, ואיחסונה בתא שמעל למושב.
 • עוד דגם שיכול להיות מאוד נוח, היא מזוודה שניתן לשאת כמו צ'ימידן, ובשליפה של ידית נסתרת, הופכת לתיק טרולי – דאפל מזוודות חצי חצי.
 • יש לשים לב כי מנעול המזוודה יהיה איכותי. בדרך כלל מנעולי הקומבינציה הם האיכותיים והבטוחים ביותר. על מנת שלא תשכחו את הקוד, רישמו אותו גם בנייד. בכל הטיסות ובמיוחד בארצות הברית, חובה מנעול עם תקן.

שימו לב: המידע בכתבה מעודכן לחודש יולי 2018. חברות התעופה מעדכנות את תנאיהן לעתים תכופות ולכן חשוב להתעדכן בתנאי הכבודה המותרים בחברת התעופה, לפני הטיסה.

ואיך תארוז את המזוודה בחוכמה? הנה כמה דברים שכדאי להכיר:

לכל המזוודות ולמבצעים נוספים בהפנינג המזוודות החגיגי שלנו לחצו כאן »

כתבות נוספות על מזוודות ואריזה שיעניינו אותך:

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

טיסה רק עם טרולי

השב  · 

תודות

השב  · 

תגובות פייסבוק

סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×