קניות במרקש

מרקש היא אחת הערים שבהן חווית הקניות משמעותית במיוחד, וזאת הודות לשווקים הצבעוניים שמציעים מבחר גדול ומגוון של עבודות יד ומזכרות באיכות גבוהה ובמחירים שווים לכל כיס.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קניות במרקש

השוק של מרקש והעיר העתיקה

מרקש היא גן עדן לחובבי הקניות, עם השווקים הצבעוניים שלה והמבחר הבלתי נגמר של מזכרות ומתנות. השווקים, שמתחילים בחלקו הצפוני של כיכר ז`מע אל-פנה, הם צפופים ורועשים, אבל ניתן להשיג בהם כל דבר, החל בתכשיטים וכלה בשטיחים ותבלינים ועבודות יד במחירים מצחיקים ובאיכות גבוהה. גם מי שאין בכוונתו לקנות דבר, כדאי לו לבקר במקום, ליהנות מהמראות והצבעים ולחוות חוויה תרבותית שלא כדאי להחמיץ.

בתחילה, השוק עשוי להיראות כמו מבוך גדול, אך בפועל, ההתמצאות בו נוחה והוא מחולק לאזורים, כל אחד מהם מוקדש לסוג אחר של מוצרים ובעלי מלאכה. כך אפשר למצוא כאן אזורים בהם מקובצות חנויות קטנות בהן עדיין עובדים נגרים, נפחים וחייטים. מי שחושש ללכת לאיבוד יוכל להיעזר במדריכים הרבים שיהיו שם כדי להציע את שירותם. עמידה על המקח היא חלק מכל קנייה, מומלץ להתחיל עם שליש המחיר אותו מעוניינים לשלם ולהמשיך את המו"מ עד להגעה למחיר הרצוי. קחו בחשבון שתהליך ההתמקחות אורך זמן.

לפני שניגשים לשוק כדאי לדעת מהו סדר הגודל של המחירים ואת האיכות, את זה תוכלו לעשות במרכז הקניות הממשלתי, שנמצא בשדרות מוחמד ה- 5, לא הרחק ממסגד קוטוביה. בשוק עצמו אפשר למצוא משהו לכל כיס וכאן גם אפשר להתמקח על המחיר. תוכלו לקנות כאן קופסאות מעץ, מראות מעוטרות, מוצרי קרמיקה ועבודות עור. גם בכיכר ז`מע אל-פנה תוכלו למצוא דוכנים המוכרים כל טוב ומלבד מזון ושתייה, תוכלו לקנות כאן בגדים ומזכרות. גלריות תמצאו ברחוב יוגוסלאבי
(Yogouslavie), חנויות ספרים באנגלית תמצאו סביב כיכר עבד אל-מורמן בן עלי (place Abdel Moumen ben Ali) ובשכונת באב דוקאלה תמצאו המון סוחרי עתיקות.

 אם אתם רוצים לחזור עם מזכרת יוצאת דופן ממרקש, בקרו ב - L`Art du Bain. בחנות הקטנטנה אשר בשוק, מוכרים סבונים מרוקנים מסורתיים שנעשו בעבודת יד, ואשר מדיפים ניחוחות של מוסק, תפוזים, ורדים וענבר.

  • כתובת: 13 Souk el Lbadine
  • טלפון: 068445942

שעות הפעילות בעיר העתיקה הן בדרך כלל בימים ראשון - חמישי בין השעות 09:00-19:00, השווקים נפתחים בסביבות 11:00. בימי שישי נסגרות חנויות קטנות בעיר העתיקה כבר בשעות הצהרים ואילו חנויות אחרות נסגרות ב- 19:00.

לתחילת הכתבה

חנויות בוטיק

כאשר תרגישו שמיציתם את חוויית השוק והקניות באוויר הפתוח, תוכלו לגשת אל חנויות הבוטיק הממוזגות אשר בעיר החדשה - הגליז. המחירים כאן יהיו אולי יותר גבוהים מאלה שבעיר, אבל הם בוודאי יהיו נמוכים הרבה יותר מאלה שהייתם משלמים באירופה או אפילו בישראל. בניגוד לשוק, כאן לא תוכלו להתמקח על המחירים.

 בחנות L`Orientaliste תמצאו את כל התוצרת המקסימה של מרוקו ובאיכות גבוהה. בין היתר אפשר לרכוש כאן עבודות עץ מגולפות, ציורים ועתיקות.

  • כתובת: 11 & 15 Rue de la Liberté
  • טלפון: 24434074

Alrazal היא חנות ילדים שנפתחה לא מזמן, ובה תמצאו את כל הביגוד המרוקני שנמצא בדוכני השוק, רק שכאן הכל מיועד לקטנטנים. תוכלו לקנות כפתאנים לתינוקות ובגדים ממשי לילדים, הכל מיוצר במרוקו, אך הבדים מיובאים מהודו ומאירופה.

  • כתובת: rue Sourya 55
  • טלפון: 024437884

החנויות בגליז נפתחות בסביבות השעה 09:00 ונסגרות להפסקת צהרים בין 14:30-15:00, בערב נסגרות החנויות בסביבות 19:00.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה