פסל החירות - Statue of Liberty - מדריך למבקרים בפסל החירות

פסל החירות (Statue of Liberty) שבעיר ניו יורק הוא אחד מסמליה הבולטים של המדינה ומדובר באחד מאתרי החובה במהלך טיול בעיר ניו יורק. בשל הפופולאריות שלו, כדאי לתכנן מראש את הביקור בו. בכתבה זו על פסל החירות תמצאו את כל המידע שיסייע לכם בכך
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: פסל החירות - Statue of Liberty - מדריך למבקרים בפסל החירות
© איתמר ברק

רקע היסטורי על פסל החירות

פסל החירות הוענק לארצות הברית במתנה על ידי ממשלת צרפת בשנת 1886 לאות ידידות והפך לאתר לאומי מרכזי וחשוב ולסמל לחופש ודמוקרטיה. הפסל הצרפתי אוגוסט ברתולדי (Auguste Bartholdi) נבחר לביצוע המשימה ולאחר השלמת הפסל, העשוי נחושת, הוא הוצב על ליברטי איילנד (Liberty Island) בעיר ניו יורק. בשנת 1924 הוא הוכרז כאתר בעל חשיבות לאומית ומהווה עד היום את אחד הסמלים המרכזיים של ארצות הברית וסמל מסחרי, הרווח בעולם כולו.

מידע שימושי על ביקור בפסל החירות

מדי יום מגיעים אל אתר פסל החירות אלפי אנשים. הכניסה לפסל היא חינם, אך השייט אל האי עליו הוא ניצב הוא בתשלום. את הכרטיס ניתן לקנות מראש באתר חברת ההפלגות www.statuecruises.com. חברה זו מוציאה מדי יום מספר הפלגות מבאטרי פארק (Battery Park) בניו יורק ומליברטי סטייט פארק (Liberty State Park) בניו ג'רזי. מחיר השייט למבוגר הוא 18 דולר, לגימלאים - 14 דולר ולילדים בין הגילאים 4-12 עולה תשעה דולר. המעבורות עוצרות בליברטי איילנד ובאליס איילנד (Eliis Island), בו ניצב מוזיאון ההגירה, המתעד את ההגירה לצפון אמריקה.

ניתן לקנות כרטיסים למעבורות גם במשרדי כרטיסים ליד המזח, אך מומלץ לרכוש אותם מבעוד מועד ולא להמתין בתורים הארוכים. לפני העלייה למעבורת מתבצעת בדיקה בטחונית. כרטיס השייט אינו כולל עלייה לכתר, כרטיס זה יש לרכוש בנפרד, וחשוב לדעת שצריך להזמינו חודשים רבים לפני הביקור. ניתן להזמין עד ארבעה כרטיסים לטיפוס לכתר ויש לקחת בחשבון טיפוס של 354 מדרגות. דבר נוסף אותו צריך לקחת בחשבון בתכנון הטיול הוא שזמני ההמתנה לשייט עלולים להגיע לשעה וחצי. מידע על זמני המעבורות תמצאו בקישור המצורף: www.statuecruises.com

הצטרפו לסיור באוטובוס תיירים בין האטרקציות בעיר, כולל כרטיס מעבורת לאי החירות »

השייט והכניסה למוזיאון ההגירה באליס איילנד נכללים בהטבות שמעניק כרטיס ה-New York Pass. אישור כניסה למוזיאון פסל החירות, אשר בבסיסו של הפסל, יש לקבל בנפרד ובחינם בדלפקי מכירת הכרטיסים לשייט. המוזיאון הפועל בפסל החירות הוא במתכונת של "כל הקודם זוכה", שכן מספר הכניסות ביום מוגבל. על בעלי הפאס להציג אותו בחנות הספרים שנמצאת בתוך טירת קלינטון (Clinton Castle) בבאטרי פארק ולקבל את כרטיס העלייה למעבורת וכך להמנע מהמתנה בתור לקבלת הכרטיס.

במהלך הביקור ניתן לשכור מדריך אודיו או להצטרף לסיור מודרך חינמי, במהלכו יינתן הסבר על ההסטוריה של האתר. מי שמוכן להסתפק במבט מבחוץ בפסל וכמו כן לחסוך את עלות הביקור, יוכל להסתפק בנסיעת חינם במעבורת שיוצאת מבאטרי פארק, עושה את דרכה לעבר סטטן איילנד (Staten Island) ועוברת קרוב מאוד לפסל. למעשה, זוהי אופציה מאוד פופולארית ונחמדה מאוד.

כמו כן, ניתן לרכוש את הכרטיס המשולב הכולל נסיעה באוטובוס תיירים דו קומתי ויוצא לסיור ברחבי מרכז העיר, וכולל כרטיס למעבורת לאי החירות שבו ממוקם פסל החירות וגם לאליס איילנד. לפרטים נוספים >>

ב-28 באוקטובר בשנת 2011 חגג פסל החירות 125 שנה. במסגרת החגיגות לציון המאורע, הוצבו על הלפיד אותו הוא נושא חמש מצלמות אינטרנט, שמאפשרות כעת מבט מלמעלה.

פרטים מעניינים על פסל החירות

  • גובהו של פסל החירות 93 מטרים, מהקרקע עד לקצה הלפיד.
  • הפסל מעוצב בדמותה של אישה ותווי פניה הם ככל הנראה, תווי הפנים של אימו של הפסל.
  • הלפיד הנוכחי אותו נושא הפסל, ואשר החליף את הלפיד המקורי בשנת 1986, עשוי נחושת ומצופה זהב 24 קאראט. את הלפיד המקורי של הפסל ניתן לראות בקומת הכניסה לפסל.
  • על הלוח אותו נושא הפסל ביד שמאל מצוין תאריך יום עצמאותה של ארצות הברית, בספרות רומיות.

הזמינו מראש את כרטיס ההנחות של ניו יורק, כולל סיור לפסל החירות, ותוכלו לחסוך זמן וכסף »

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ניו יורק סיטי

הזמנת חופשה לניו יורק סיטי

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם