יוהנסבורג - אטרקציות מרכזיות

אין ספק שדרום אפריקה היא יעד יוצא דופן. בביקור ביוהנסבורג, העיר הגדולה ביותר בדרום אפריקה, תוכלו לראות ולספוג לא מעט. למרות היותה עיר מערבית לכל דבר, יתפאשר לכם, בזכות האטרקציות המיוחדות בה, מפגש יוצא דופן עם התרבות וההיסטוריה הכל כך עשירה של יבשת אפריקה ושל דרום אפריקה בפרט.
יעל - צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: יוהנסבורג - אטרקציות מרכזיות

אטרקציות ברובע ניוטאון Newtown Precinct

רובע זה, שהיה אזור פשע מוכר בעיר והפך במרוצת השנים לאזור מושקע, חף מכל סממניו הקודמים, הוא בין האזורים המתוירים ביותר בעיר יוהנסבורג. ברובע הזה תוכלו למצוא מבחר של אטרקציות, שבביקור ביוהנסבורג, ודאי שלא תרצו לפספס. הנה כמה מהן:

מוזיאון אפריקה (Museum Africa) - מוזיאון חשוב זה ממוקם ברובע ניוטאון והוא מציג למבקרים בו מגוון של תערוכות, העוסקות ברובן בהיסטוריה העשירה והמיוחדת של אפריקה. באמצעות מיצגי אמנות שונים, כמו תמונות, פסלים, צילומים שונים, הדפסות ועוד, תוכלו ללמוד לא מעט על התרבות והעבר המורכב של היבשת, על המלחמות השונות, שהתקיימו במהלך השנים ועוד.

מומלץ להקדיש למוזיאון כמה שעות, שכן האמנות שבו חשובה לכל מבקר, כדי להבין את הרקע של המקום. מעבר לעבודות המוצגות בו, הרי שגם מדובר במבנה מרשים ויפהפה, המעוצב בסגנון ויקטוריאני. ללא ספק מדובר במוזיאון ש"יזרוק" אתכם אל עברה הרחוק של אפריקה, אל התקופה שנדמה שהעולם שכח: עוד כשמצריים היתה "קמט" (Kamet) וסודן כונתה "קוש" Kush.

 • כתובת: 121 Bree Street
 • שעות פתיחה: המוזיאון פתוח מדי יום, למעט ימי שני, החל מ-09:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים

מוזיאון בנסוסן (Bensusan Museum) - המוזיאון המקסים הזה ממוקם בתוך "מוזיאון אפריקה" וגם הוא חלק חשוב בהיסטוריה האפריקאית. הוא מתאר את התפתחות הצילום באפריקה ומציג עבודות, שצולמו לאורך השנים, עבודות של צלמים מקצועיים לצד עבודות חובבנים.

 • כתובת: 121 Bree Street
 • שעות פתיחה: המוזיאון פתוח מדי יום, למעט ימי שני, החל מ-09:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים

גשר נלסון מנדלה (Nelson Mandela Bridge) - גשר זה הוא גשר הכבלים הגדול ביותר בדרום אפריקה (אורכו מגיע לכ - 284 מטרים וגובהו 27 מטרים) והוא מחבר בין שני אזורים מרכזיים ועיקריים בעיר - בין ניוטאון ל - Braamfontein. הוא מסוגל לשאת מעל 3,000 מכוניות בשעה והוא משמש כשער הכניסה לעיר מכיוון צפון. הגשר ניפתח למעבר מכוניות באופן רישמי בשנת 2003 על ידי נלסון מנדלה עצמו, נשיאה לשעבר של דרום אפריקה, סמל המאבק באפרטהייד ובין מנהיגי העולם החשובים ביותר, שהביאו למהפך היסטורי חשוב במדינה זו. "נלסון מנדלה הוא איש יוצא דופן, וכך גם גשר-נלסון-מנדלה..." (Aggrey Klaaste).

מוזיאון התרבות האפריקאית (Afrika Cultural Centre) - מרכז תרבותי זה הוקם לאחר מרד הסטודנטים ביוהנסבורג ביוני 1976, שביקשו "לשחרר" את מערכת החינוך מהטיות תרבותיות, גזעניות, ש"הרעילו" את האומה שנים ארוכות. קהילות העולם השונות תמכו בסטודנטים אלה, שדוכאו באופן אכזר, מתוך ניסוין למנוע את מחאתם. לאחר שלוש שנות מאבק, הוקם סוף סוף מרכז תרבות זה כשמטרתו העיקרית היתה להעצים את הנוער והסטודנטים ביוהנסבורג וסביבתה, זאת באמצעות תכניות אמנות, תרבות וכן תכניות חברתיות שתוכננו במיוחד לקהל זה, כשבראש ובראשונה עומדת למולם המטרה העיקרית והיא חיזוק זכויות האדם, וזאת באמצעות הביטוי האמנותי.

 • כתובת: 52-62 Goch St Newtown

קניון המטרו (Metro Mall) - אם ייצא לכם להשתמש בתחבורה הציבורית של יוהנסבורג (וסביר שייצא), וודאי שלא תוכלו לפספס את מרכז הקניות הגדול של המטרו. מרכז זה, שניפתח לראשונה בשנת 2003, מעבר למבחר הרחב והמגוון של החנויות שבו, הוא מציע חוויות קנייה מסוג אחר. פזורות לאורכו ולרוחבו עשרות עבודות אמנות שונות, החל מפסלים, ציורי קיר ופסיפס ועוד. תוכלו לרכוש ממיטב המוצרים, החל מבגדים ועד ירקות ופירות וכן ליהנות ממאכלים מקומיים, המוגשים במסעדות שבמקום.אף על פי שמדובר בקניות, הרי שהקניון הזה הוא סוג של אטרקציה מיוחדת בזכות הנוף שמעניק לחנויות שבו.

 • שעות פתיחה: מהשעה 06:00 בבוקר ועד 22:00 בלילה

קרלטון פנורמה (Carlton Panorama) - זהו המגדל הגבוה ביותר בכל יבשת אפריקה. הוא מתנשא לגובה של 223 מטרים, ואם תעלו עד הקומה ה - 50 שלו תוכלו לזכות לתצפית מקסימה על העיר יוהנסבורג (רק אז תוכלו להבין באמת עד כמה העיר הזו כל כך גדולה). זוהי הדרך הטובה ביותר לקבל אוריינטציה, בכל הקשור למיקומם של אתריה השונים ורובעיה של העיר, ולהשוות בין חלקיה הישנים לחלקיה החדשים יותר של העיר. הכניסה לתצפית בתשלום.

 • כתובת: פינת הרחובות Commissioner ו-Von Wielligh.
 • שעות פתיחה: בימים שני עד שישי התצפית פתוחה החל מהשעה 07:30 בבוקר ועד 17:00 לפנות ערב. בימי שבת מהשעה 09:00 בבוקר ועד 15:00 בלילה. המוזיאון סגור בימי ראשון.

עולם הבירה (SAB World of Beer) - "עולם הבירה" הוא אחת האטרקציות היוצאות דופן ביוהנסבורג. מקום זה בבעלותה, של אחת ממבשלות הבירה הגדולות ביותר בדרום אפריקה (South African Breweries), נחשב גם כסוג של מוזיאון, זאת לאור המבקרים הרבים שמגיעים אליו במיוחד, שנה אחר שנה. תושבי דרום אפריקאה, הידועים כחובבי אלכוהול, ובירה בפרט, נהנים לבקר במקום הזה ולהציג למבקרים את תרבות השתייה ואת האווירה שאפשר למצוא רק במקום מסוג זה. ניתן להשתתף בסיור במקום, הלוקח למבשלה עצמה, תוך הסברים שונים על ההיסטוריה העתיקה, הכנת הבירה ועל המקום עצמו.

אטרקציות בפאתי העיר

מוזיאון האפרטהייד (Apartheid Museum) - הביקור במוזיאון זה הוא בגדר חוויה ייחודית, כזו שגורמת למבקרים לחשוב ולהתעמק בנושא גם אחרי שעזבו את המוזיאון. המסרים עוברים בצורה מדוייקת בזכות הסרטים, התמונות והמיצגים במקום, המאפשרים ללמוד על תקופת האפרטהייד בדרום אפריקה. זהו סוג של מסע בזמן, שייקח אתכם ישירות לשנות ה-70, 80. אין ספק שזוהי אחת האטרקציות התיירותיות החשובות של דרום אפריקה בכלל ויוהנסבורג בפרט, המאפשרת למבקרים ללמוד על משטר גזעני קודם, שהיה נהוג בדרום אפריקה מסוף שנות הארבעים ועד שנות התשעים המוקדמות.

 • כתובת: Northern Parkway & Gold Reef road
 • שעות פתיחה: המוזיאון פתוח מדי יום, מהשעה 09:00 בבוקר ועד 17:00 אחה"צ.
 • אתר אינטרנט: www.apartheidmuseum.org

גן החיות של יוהנסבורג (Johannesburg Zoo) - בגן החיות של יוהנסבורג תמצאו למעלה מ-200 בעלי חיים שונים, כולל פילים, אריות ומינים שונים של קופים. לחלק מבעלי החיים תוכלו להתקרב כמעט עד מרחק נגיעה, חלקם בכלובים ואף לא מעטים משוחררים, כשכל מה שמפריד בינם לבין המבקרים הוא תעלת מים חוצצת. אם אתם לא נוסעים לספארי, אך רוצים לחוש בכל זאת את אפריקה האמיתית, הרי שגן החיות, הוא הזדמנות טובה לכך.

 • כתובת: Jan Smuts Avenue, Parkview Private Bag X13, Parkview, 2122
 • שעות פתיחה: פתוח בימים שני עד שישי, מהשעה 08:30 בבוקר ועד 17:00
 • אתר אינטרנט: www.jhbzoo.org.za

אטרקציות מחוץ לעיר

סאן-סיטי (SunCity) - באמצע הטבע הפראי של דרום אפריקה שוכן לו ריזורט, שכולו עולם של פנטזיה ושעשועים (ה"דיסניוורלד" של דרום אפריקה). בניגוד לפארקי השעשועים הגדולים בעולם, שאת כולם עוטפת אווירה אמריקאית מערבית, הפארק הגדול הזה הוא על טהרת היבשת הענקית, יבשת אפריקה ואפשר למצוא בו אווירה אפריקאית ייחודית. אם אתם מתכננים טיול משפחתי, או אם אתם חובבי פארקי שעשועים, אין ספק שזהו מקום שלא תרצו לפספס. עם מגוון של מתקנים הוא מציע פיתרון מצויין ליום בילוי מחוץ לעיר (נמצא לא רחוק מיוהנסבורג). עוד תוכלו למצוא בו גם כמה בתי מלון אקסלוסיביים, מסעדות רבות ואפילו קאזינו.

הפארק הלאומי פילנסברג (Pilanesberg National Park) - כמובן שאין כמו להיות בספארי, מוקפים בבעלי חיים, שראיתם רק בתמונות. אם הגעתם לדרום אפריקה ומחפשים תחליף לספארי, הפארק הלאומי פילנסברג הוא תחליף מצויין ואף נמצא לא רחוק (יחסית) מיוהנסבורג ומסאן סיטי. זוהי שמורת טבע ענקית (הרביעית בגודלה בדרום אפריקה), ושטחה מגיע לכמעל 200,000 דונם. במרכזו של הפארק תמצאו אגם מקסים (Mankwe Dam) ונופים יפהפיים, שנוצרו בזכות תהפוכות טבע, שהתרחשו במרוצת השנים. בביקור בפארק תוכלו לנסוע ברכבכם באופן עצמאי או להצטרף לקבוצות במקום. מעל 300 מיני ציפורים, קרנפים, פילים, חיות בר וטרף ועוד מגוון רב של בעלי חיים אחרים, וכל זאת, כשהם מוקפים בטבע פראי, ללא נגיעת יד אדם.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

אטרקציות ביוהנסבורג

מלונות ומקומות לינה ביוהנסבורג

מדריכים ונותני שירות ביוהנסבורג

נהגים ביוהנסבורג

הזמנת חופשה ליוהנסבורג

כתבות מומלצות עבורך על יוהנסבורג

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע