חדשות תיירות ותעופה

בשורה מאכזבת לתייר הישראלי: האם זה הסוף לביטולי הטיסות בחינם?  

אושר בטרומית: מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי, 5.6) בקריאה טרומית את הצעת חוק הגנת הצרכן (תיקון - ביטול עסקת מכר מרחוק למתן שירותי תיירות בישראל), התשפ"ג-2023 של חבר הכנסת דן אילוז, אליה הוצמדה הצעה של חבר הכנסת רון כץ. ההחלטה תועבר לדיון בוועדת הכלכלה
מאי יצחייק
|
תמונה ראשית עבור: בשורה מאכזבת לתייר הישראלי: האם זה הסוף לביטולי הטיסות בחינם?  
צילום: SynthEx/depositphotos

הסוף לביטול הטיסות? מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הגנת הצרכן על פיה עוסק יוכל למכור שירותי תיירות ללא אפשרות ביטול. מוצע לאפשר לעוסקים המציעים עסקאות מכר למתן שירותי תיירות להציע גם עסקאות ללא אפשרות ביטול.

במילאה היו כ- 18 חברי כנסת שתמכו בהצעה, אל מול מתנגד אחד וההחלטה תועבר לדיון בוועדת הכלכלה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "הצעה זו תאפשר לראשונה לעוסקים בתחום התיירות בישראל, להציע לצרכנים הישראלים גם עסקאות נופש שאינן ניתנות לביטול, תוך הגדלת מגוון המוצרים שיוצעו, במחיר זול יותר באופן מובהק בהשוואה לאותן עסקאות נופש שניתנות לביטול (המשקפות את היעדר הסיכון בעסקה מכוח הזכות לבטל אותה).

מתן אפשרות לעוסקים ישראלים להציע עסקאות נופש בישראל שאינן ניתנות לביטול לצרכנים הישראלים, תסגור את הפער הקיים הן מול מלונות מתחרים בחו"ל, שכבר היום יכולים להציע עסקאות ללא זכות ביטול לצרכנים ישראלים, והן בין העוסקים הישראלים בתיירות לבין אתרי ההזמנות הזרים דוגמת Booking.com ודומיו, אשר גם הם מוכרים היום שירותי תיירות לצרכנים ישראלים ללא זכות ביטול בטענה כי החוק הישראלי לא חל עליהם. הסרת המגבלה הייחודית עשויה להביא להגדלת מספר העוסקים שייכנסו לתחום התיירות גם בישראל וכפועל יוצא מכך להביא להגברת התחרות בענף". גל כהן, דובר מליאת הכנסת.

עדכוני חדשות האחרונים

הזמנת חופשה בלמטייל

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי