חדשות תיירות ותעופה

דובאי, לפנייך: זה שדה התעופה העמוס ביותר לשנת 2023

זה כמעט שני עשורים ששדה התעופה הבינלאומי של אטלנטה, הרטספילד ג'קסון, מחזיק בתואר שדה התעופה העמוס בעולם. גם בשנת 2023 זכה שדה התעופה בתואר הנכסף, עם תנועה של כ-104.7 מיליון נוסעים. מיד אחריו, צועד שדה התעופה הבינלאומי של דובאי, שמתברג לראשונה במקום השני
לירז שפר
|
תמונה ראשית עבור: דובאי, לפנייך: זה שדה התעופה העמוס ביותר לשנת 2023
צילום: depositphotos_czuber

בשנת 2023 עברו בשדה התעופה הבינלאומי של אטלנטה, הרטספילד ג'קסון (ATL), כ-104.7 מיליון נוסעים – מה שהופך אותו לשדה התעופה העמוס בעולם. מי שעקב אחרי רשימות דומות בשנים הקודמות, לא יופתע מהנתונים, שכן שדה התעופה של אטלנטה, מחזיק בעקביות בתואר שדה התעופה העמוס בעולם, מאז שנת 1998.

למעשה, השנה היחידה בה נשבר הרצף הזה, הייתה שנת 2020, שידועה גם כשנת השיא של מגפת הקורונה, אז נמל התעופה גואנגג'ואו בסין הוכתר לשדה התעופה העמוס בעולם, בעקבות השלכות המגפה.

בשנת 2021, חזר שדה התעופה הרטספילד ג'קסון להחזיק בתואר הנכסף, ומאז מחזיק ברציפות בתואר. אם לא יהיה שינוי דרמטי במפת התעופה העולמית, ככל הנראה שגם בשנת 2024, שדה התעופה של אטלנטה ימשיך להיות שדה התעופה עם כמות הנוסעים הגדולה ביותר.

מיד אחרי אטלנטה, צועד במקום השני, שדה התעופה הבינלאומי של דובאי (DXB) ששירת כ-87 מיליון נוסעים בשנת 2023. מדובר בזינוק דרמטי של דובאי, שדורגה בשנת 2022 במקום החמישי ברשימה וטיפסה 3 מקומות ברשימה (צמיחה של 31%) הטיפוס של דובאי מהמקום החמישי לשני, מהווה עוד הוכחה לתנופה הגדולה של דובאי והתרחבות פעילות ענף התעופה במזרח התיכון ובמזרח הרחוק בשנים האחרונות.

במקום השלישי ברשימה צועד עוד נציג מארצות הברית, שדה התעופה דאלאס/פורט וורת' (DFW) עם 81.8 מיליון נוסעים, במקום הרביעי מדורג שדה התעופה לונדון הית'רו (LHR) עם 79.2 מיליון נוסעים ובמקום החמישי ממוקם שדה התעופה הגדול ביותר ביפן, טוקיו האנדה (HND) עם 78.7 מיליון נוסעים.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם:

תגיות הכתבה

  • #שדהתעופה

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

אטרקציות באטלנטה

מלונות ומקומות לינה באטלנטה

הזמנת חופשה לאטלנטה

טיסות לאטלנטה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי