ג'ורג'יה

ג'ורג'יה

דולר אמריקני (USD) מחשבון המרה אנגלית 120V

ג'ורג'יה (Georgia), או "מדינת האפרסקים", היא מדינה בדרום מזרח ארצות הברית, ונכנסה לאיחוד ב-1788. בירתה היא אטלנטה והיא גם העיר הגדולה והשוקקת ביותר במדינה זו. בניגוד לאטלנטה התוססת, אם תרצו לבקר במקום יותר רגוע, תוכלו להגיע לסוואנה הרגועה עד כדי עתיקה. ג'ורג'יה גובלת עם פלורידה בדרום, עם האוקיינוס האטלנטי ודרום קרוליינה במזרח, עם אלבמה במערב, ועם צפון קרוליינה וטנסי בצפון. שטחה משתרע על כ-154,077 קמ"ר. אם הגעתם לצפון ג'ורג'יה תוכלו להנות משפע היערות שבאיזור, מרכיבה על אופני הרים ומהליכה במסלולים הרבים המיועדים לכך. מעבר לכך, כמה מן הגאוות האמריקאיות הגדולות נולדו כאן בג'ורג'יה, מרטין לותר קינג והמחאות נגד אפליית השחורים, ולהבדיל הקוקה קולה. את ביתו של קינג ואת מפעלי קוקה קולה תוכלו למצא באטלנטה. בנוסף, אם הינכם חובבי אומנות, במדינה זו ישנו מספר רב של מוזיאונים לאומנות מרתקים.

ג'ורג'יה, ארצות הברית – השם והשיר של ריי צ'ארלס
מדינת ג'ורג'יה בארצות הברית קרויה על שם המלך ג'ורג' השני מבריטניה. ברבות השנים, הפך שמה של המדינה למזוהה יותר ויותר עם השיר המפורסם של הזמר ריי צ'ארלס, יליד המדינה. השיר אמנם נכתב במקור כשיר אהבה לאישה בשם ג'ורג'יה, אך ביצועו האלמותי של אחד מגדולי הזמרים האמריקאיים הפך את השיר למזוהה עם המדינה.
 
ראפטינג על נהר צ'אטוגה
נהר צ'אטוגה (Chattooga) וסביבתו מזמן למטיילים במדינת ג'ורג'יה הזדמנות נפלאה לחוות ראפטינג על מי הנהר וגם ליהנות מהטבע הנפלא מסביב. אקלימו של האזור בו זורם הנהר הוא עתיר בגשמים, כך שמסביב הנופים מושפעים בחורשות, צמחיה עבותה והרבה מאוד מקורות מים. סביבתו של הנהר דלילה בתושבים, באופן יחסי, לכן למשייטים על הנהר צפויה חוויה פסטורלית ושקטה.
 
סטון מאונטיין (Stone Mountain) – פארק יפה מחוץ לאטלנטה
סטון מאונטיין הוא פארק גדול ויפה, השוכן מחוץ לעיר אטלנטה. במרכז הפארק ניצב הר גדול בצורת כיפה שהוא למעשה סלע ענק. למבקרים בפארק ישנה אפשרות להעפיל אל פסגת ההר באמצעות רכבל, לטייל בין האגמים בשטח הפארק, בו יש שפע מקומות לפיקניק ומסלולי הליכה קצרים.
 
העיירה הלן (Helen) – יופי של מקום לביקור
העיירההלן שוכנת מצפון-מזרח לעיר אטלנטה, במרחק נסיעה של כשעה בלבד מן העיר. מדובר בעיירה מקסימה, בת כ-500 תושבים בלבד, אשר אופפת אותה אווירה אלפינית. כמו בכפר קטן באוסטריה או גרמניה, הבתים נראים כאילו נלקחו משם ובחודש אוקטובר אף נערך בכפר הקטן האוקטוברפסט, חג הבירה הגרמני. מסביב לעיירה יש נוף הרים יפהפה, עם יערות, אגמים ונחלים. המבקרים יכולים לסייר בעיירה הפסטורלית וגם לצאת לטיולים רגליים נעימים בסביבתה.
 
מרטין לות'ר קינג - הבן היקר של ג'ורג'יה
האישיות המזוהה ביותר עם מדינת ג'ורג'יה היא זו של יליד המדינה ד"ר מרטין לות'ר קינג. הכומר האפרו-אמריקאי היה לימים הלוחם החשוב ביותר למען זכויותיהם של השחורים בארצות הברית. הדבר שייחד את לות'ר קינג מכל המנהיגים החברתיים של הקהילה האפרו-אמריקאית, היה העיקרון שהנחיל למאמיניו, שעל פיו המאבק לשיוויון זכויות ולחירות חייב להתנהל בדרכי שלום וללא אלימות. על אמונתו זו ועל מאמציו לקדם את זכויות בני קהילתו בארה"ב, זכה ד"ר מרטין לות'ר קינג בפרס נובל לשלום לשנת 1964. בשנת 1968 נרצח לות'ר קינג בידי מתנקש ומאז ועד היום, נותרה דמותו כאחת החשובות והמשפיעות בהיסטוריה האמריקאית. החל משנת 1986, נחגג כל יום שני, השלישי בחודש ינואר, יום מרתין לות'ר קינג, שהוא גם חג לאומי פדרלי.
 
CNN - הערוץ שהפך את ג'ורג'יה למעצמת תקשורת
רשת הטלויזיה האמריקאית סי אן אן (CNN) הוקמה באטלנטה, ג'ורג'יה, בשנת 1980 על ידי טד טרנר. בתחילת דרכה, לא הצליחה התחנה להתרומם אך בהמשך הדרך ובייחוד בתקופת מלחמת המפרץ, הצליחה הרשת למצב את עצמה כאחת מרשתות החדשות הטובות והמובילות בעולם, יש האומרים שאף הטובה יותר. מרכזה של הרשת עדיין שוכן באטלנטה, אולם במהלך השנים הוקמו רשתות-בת וכיום בלונדון מצוי מרכזה של רשת CNN International, המוכרת לצופים בישראל. המבקרים באטלנטה יכולים להגיע אל מרכזה של הרשת בעיר ולהיכנס אל מרכז המבקרים המיוחד.

הזמנת טיסה לג'ורג'יה

הזמנת מלון בג'ורג'יה