חדשות תיירות ותעופה

"אנחנו לא מוזיאון": המקומיים נגד דמי הכניסה החדשים ליעד הפופולרי

במשך שנים תושבי ונציה מוחים כנגד תיירות היתר בעיר התעלות, וגם מס התיירות שייכנס לתוקף בעוד עשרה ימים לא עוזר. "אנחנו רוצים עיר עם חזון שלא שם את התיירות במרכז"
אביב בצון
|
תמונה ראשית עבור: "אנחנו לא מוזיאון": המקומיים נגד דמי הכניסה החדשים ליעד הפופולרי
Depsoitphotos/StevanZZ

מחאות באחד מיעדי הנופש הפופולריים באירופה. תושבי ונציה יצאו למחות כנגד מס התיירות שצפוי להיכנס לתוקף ב-25.4.24, בטענה כי המס לא באמת ימנע את עומס התיירים בעיר, אלא דווקא יחזק את מיצובה של ונציה כעיר תיירות.

כזכור, בתחילת השנה הודיעה עיריית ונציה על הטלת מס תיירות בגובה 5 אירו, שייגבה מתיירים המבקרים בעיר התעלות. הדיון סביב החלת אגרת כניסה לעיר הרומנטית נערך במשך שנים ארוכות, לאור מחאות רבות של תושבי ונציה שסובלים כבר מספר עשורים מתיירות יתר בעיר. מס התיירות היה אמור לפתור את בעיית עומס המבקרים בעיר, אך לפי המקומיים, הוא דווקא אמור לחזק אותה.

המקומיים טוענים כי החלת אגרת כניסה לוונציה לא תפתור את בעיית תיירות היתר, משום שהיא “שמה את התיירות במרכז”, כדבריהם. לטענת המוחים, הם מעוניינים בחזון שאינו מדבר על תיירות בוונציה, אלא על שיפוץ המבנים והבתים הישנים, הסדרת דיור ומתן שירותים לתושבים.

ע”פ הדיווחים האחרונים, בוונציה יש למעלה מ-2,000 בתים ריקים שאינם ראויים למגורים וזקוקים לשיפוץ נרחב. עיריית ונציה הקצתה כ-28 מיליון אירו לטובת שיפוץ כ-500 דירות ברחבי העיר. פדריקה טונינלו מהמועצה החברתית לדיור, טענה כי “יש מקומיים שעובדים במלונות ובמקומות האירוח, אך הם בעצמם הומלסים ואין להם איפה לגור”. כידוע, בוונציה יש יותר מיטות במקומות לינה מאשר בבתי מגורים.

המקומיים מתכננים הפגנת ענק ב-25.4, היום בו יחול לראשונה מס התיירות החדש.

חדשות נוספות מעולם התיירות:

תגיות הכתבה

  • #תיירותיתר

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

אטרקציות בונציה

מלונות ומקומות לינה בונציה

מדריכים ונותני שירות בונציה

נהגים בונציה

הזמנת חופשה לונציה

טיסות לונציה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי