קובה - קניות

קובה, אף על פי שאיננה המקום המועדף לביצוע קניות, ניתן למצוא בה לא מעט שווקים המוכרים תוצרת מקומית. על מה בכל זאת כדאי לקנות ואיך (רמז: סיגרים), על התמקחות וסופרים, כל זה בפרק שלפניכם.
ענבל טור שלום
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קובה - קניות
© עידו ויסמן

הקדמה

בקובה אפשר למצוא שווקים של אמנות ומוצרים מקומיים, אך פחות חנויות הדומות לאלו במדינות מערביות מתקדמות, בכל מה שקשור לבגדים תביאו מהבית, אין יותר מידי מה לקנות שם (כנ"ל לגבי סבון, משחת שיניים וכל הדברים האלמנטריים שאתם משתמשים בהם בארץ, הם כמעט ולא בנמצא בחנויות שם).

מיקוח

בקובה ניתן ורצוי להתמקח על הכול. המחירים שתקבלו בקאזה, במונית או בכניסה לאתר כלשהו כמעט תמיד יהיו גבוהים יותר מהמחיר בפועל. המקומיים רואים את כל התיירים ללא יוצא מן הכלל כעשירים ולכן הם מתאימים את המחירים לתייר. מומלץ להתמקח בעדינות ועם חיוך, אבל פשוט לא להתבייש לעשות את זה ואם "אין מקום באוטובוס", תנו כמה דולרים לפקידה ותראו איך פתאום יש. צריך להתרגל ולהבין שהקובנים מרוויחים משכורות זעומות ולכן כל שיטה לעשות עוד כסף מבחינתם היא לגיטימית. כמעט שום דבר בקובה הוא לא בחינם, ומי שהפנים את זה נהנה יותר מהשהייה שלו במדינה. לסיכום - תתווכחו על המחיר, אנשים שילמו ממש מעט - לא יותר מ-18$ לילה לזוג, כולל ארוחת בוקר, גם בהוואנה. יחד עם זאת, הפעילו שיקול דעת ובחרו אם להתמקח או לא, בהתאם לשרות/מוצר.

רכישת סיגרים

אל תקנו סיגרים ברחוב, הם ב-99% מהמקרים מזויפים, כל הינטרו ינסה למכור לכם שהוא עובד במפעל ולכן הסיגרים שלו מקוריים, אך חבל לכם להשקיע כסף במשהו מזויף. אתם יכולים: א. להיכנס לחנויות רשמיות ולקנות סיגרים (יקר) ב. להתייעץ עם בעלי הקאזה שלכם (לא עם כל אחד, רק עם כאלה שאתם באמת סומכים עליהם) והם יפנו אתכם למוכר סיגרים. הטבק הכי טוב נמצא בעיירה ויניאליס. הביקורים במפעלי הסיגרים מומלצים בהחלט. רואים את שלבי ההכנה, החל משלב מיון עלי הטבק, תהליך הייצור, גלגול הטבק ועד לעטיפתו ואריזתו בקופסאות. לא ללכת לראות את שדות הטבק עם מדריך כי זה בזבוז זמן ורק ניסיון למכור סיגרים במחירים מופקעים של 5 דולר לסיגר מזויף. יש שיגידו שעדיף לקנות בשדה התעופה סיגרים אורגינלים עם מכסה לשמירת טריות ב-2 דולר ליחידה. מחיר ל-25 סיגרים נע בין 25 -; 10 דולר.

 הערה
: החוק מתיר להוציא עד 23 סיגרים לאדם מחוץ לקובה ללא קבלה, מעבר לכך יש צורך בקבלה (שהיא יקרה מאד).

קנייה בסופר

ראשית, בקובה לא מרשים להיכנס לסופר עם התיק, אז תדאגו שמישהו יעמוד בחוץ וישמור לכם עליו (כנראה מפחדים מגניבות). שנית, שמרו את הקבלה עד היציאה מהחנות, משום ששם בודקים אחד לאחד מה שקניתם ומשווים לקבלה!

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לקובה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם