אטרקציות מרכזיות בפארק הלאומי ציציקמה

קראו על האטרקציות המרכזיות בפארק ציציקמה - איפה כדאי לבקר ובאילו שבילים מומלץ ללכת, על שייט בנהר, צלילה, שנרקול ועוד אטרקציות עיקריות.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מרכזיות בפארק הלאומי ציציקמה
© רתם סוננברג

הפארק הלאומי ציציקמה בדרום אפריקה מציע מגוון רחב של אטרקציות פעילויות, כך שתוכלו לבלות כאן ימים ארוכים ומהנים. הפארק ממוקם בליבה של נתיב הגנים (Garden Route), שהיא אחת האטרקציות המרכזיות של מדינת דרום אפריקה. בין אם אתם משפחה, זוג בירח דבש, מטיילים בגלאי 50+ או כל וריאציה אחרת - תוכלו להתאים לכם את המסלול הרצוי ולבחור את האטרקציות המתאימות מבין שלל האטרקציות שמציע הפארק. את רוב האטרקציות והמסלולים המוצעים ניתן לעשות לבד. אם אתם קבוצה של מעל עשרה אנשים, תוכלו להוסיף סכום סמלי ולקחת מדריך שילווה אתכם ויתן הסברים. כמובן, שכל הפעילויות תלויות במזג האוויר, כך שיש לשים לב לעונה.

Otter Trail - זהו מסלול הטיול המפורסם ביותר בפארק. 42 קילומטרים יפהפיים של הליכה בת חמישה ימים. השביל מיועד לגילאי 12-65 מפני שישנם מספר קטעים תלולים ויחד עם תיק הגב ההליכה יכולה להיות קשה למדי. יש להירשם לטרק מראש, בטווח זמן של כשנה. לעיתים קיימים ביטולים של הרגע האחרון ואז ניתן להיכנס, אך עדיף להיות מוכנים מראש. הלינה נעשית בבקתות ולכם אין צורך בשקי שינה. פירוט הימים בשעות ומרחקים:

  • יום 1 - 4.8 ק"מ (שעתיים)
  • יום 2 - 7.9 ק"מ (4 שעות)
  • יום 3 - 7.7 ק"מ (4 שעות)
  • יום 4 - 13.8 ק"מ (6 שעות)
  • יום 5 - 6.8 ק"מ (3 שעות)
  • סה"כ - 42.5 ק"מ

ביום הראשון לנים ב - Ngubu Hut, ביום השני לנים ב - Scott Hut, ביום השלישי ב - Oakhurst huts וביום הרביעי והאחרון ב - André Hut הממוקמת על רצועת חוף יפהפיה. פרטים נוספים על טרק ה - Otter:

שייט בנהר - Spirit of Tsitsikamma - שייט במעלה הנהר (Storms River) יגרום לכם להתפעלות חסרת תקנה. מערות ענקיות משני צידי הנהר יתגלו במלוא תפארתם, זהו ביתם של עטלפים ממינים ייחודיים ונדירים. גם הציפורים יחוגו מעליכם וילוו אתכם לאורך הנהר. השייט מתאים לקבוצות של עד 22 אנשים והוא יוצא כל 45 דקות מן המזח הישן, מתחת לגשר. תוכלו להגיע לנקודת היציאה בהליכה של כחצי שעה על השביל Mouth Trail. המחיר לשייט הוא 60 ראנד לילד או למבוגר.
מסלולי הליכה יומיים - בפארק ציציקמה ישנם מספר מסלולי הליכה מעניינים:
מסלול הליכה מומלצים של כשעה: אחד הוא  The Mouth trail המתחיל מ - Sandy Bay (ליד המסעדה) ועובד ביער, לאורך הנהר והמערות, ליד הגשר הישן, היכן שנמצא המזרח, ממנו לוקחים את השייט, וממשיך לנקודת תצפית על מישור רחב. השני, The Lourie Trail, הוא שביל הליכה קצר של קילומטר אחד. ההליכה קלה, אומנם יש עליה קטנה אך התצפית מדהימה.
מסלול הליכה מומלץ של שעתיים הוא Blue Duiker Trail אשר יקח אתכם אל ליבו של היער, שם תמצאו את העצים הענקיים. הטרק מסתיים בתחילתו של ה - Otter Trail המפורסם. אורך המסלול: 3.7 ק"מ.
מסלול הליכה מומלץ של שלוש שעות הוא Waterfall Trail בו תוכלו לשלב פיקניק עם טבילה בבריכות המפלים. תוכלו לראות מפל מרהיב ןלמעשה זהו חלק מה - Otter Trail. אורך המסלול: 6 ק"מ
The Dolphin Trail - מסלול הליכה "ירוק" בן שלושה ימים בו תראו נופים מדהימים. זהו מסלול מאתגר בו הולכים לאורך קו החוף מרחק של כ - 20 ק"מ. המחיר נע סביב ה - 4200 ראנד.

קאנופי - תוכלו לגלוש לכם על חבלי מתכת בין העצים, בגובה רב, בפארק ציציקמה. אתם פשוט תאהבו את זה, אז חייבים לנסות. פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן.

פעילויות ימיות - תוכלו לשנרקל, לצלול, לחתור בקיאקים, לעשות אבובים ולחוות עוד פעילויות ימיות בפארק ציציקמה. בהחלט מומלץ לצלול, אם אתם חובבי צלילה. אומנם המגוון לא רחב במים כמו בשמיים, אך עדיין שווה.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על הפארק הלאומי ציציקמה