ישראלים בחו"ל - דנית: כתבת היכרותהכירו את דנית. היא גרה בכרייסצ'ירץ', ניו זילנד, עם בני משפחתה ומעתה, בכל חודש, תחלוק איתנו רשמים מהעיר, טיפים ועצות טובות לדרך.
דנית פלג
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ישראלים בחו"ל - דנית: כתבת היכרות
Thinkstock Imagebank ©

שלום, שמי דנית. אני גרה עם משפחתי בניו זילנד, בכריסטצ'רץ' שבאי הדרומי מזה כשנתיים וחצי. ניו זילנד היא לא גן עדן, אבל היא בהחלט נראית ככה. לחיות בחו"ל זה לא כמו לטייל. צריך להתפרנס, ללכת לבית ספר, לשלם מיסים, אבל ביחד עם זה גם ליהנות ממה שהמדינה המדהימה הזאת מציעה. כששואלים אותי מה אנחנו עושים כאן, אני אומרת, "חיים".

לפני כשש שנים הגענו בפעם הראשונה לניו זילנד. היו לנו חמישה שבועות לטייל, ותינוק בן ארבעה חודשים. בתום הטיול עזבנו בהרגשה מתוקה מרירה. מתוק, כי אי אפשר לצאת מהמדינה המדהימה הזאת בלי אושר גדול שהזדמן לנו לבקר בה, ומר כי חשבנו שלעולם לא נחזור לכאן יותר. כעבור מספר שנים, החלטנו שאנחנו רוצים קצת הפסקה מישראל, והבחירה בניו זילנד היתה כמעט מתבקשת.

אנחנו משתדלים לטייל כמה שיותר, במסגרת התקציב ומגבלות אחרות, כמו עבודה ובית ספר, אבל הטיולים שלנו שונים ממה שעושה התרמילאי הממוצע. בתור משפחה אנחנו מוגבלים, אבל בתור מי שגרים כאן, יש לנו את ההזדמנות לגלות דברים, שהם בצדי הדרך של מסלול הטיולים הרגיל, ויש לנו זמן לבדוק כל מסלול קטן, כל חוף במפרצים הרבים של חצי האי בנקס, כל שוק מקומי, להציץ מאחורי כל שיח ולהפוך כל אבן (אין כאן נחשים או עקרבים, אז אפשר להפוך אבנים בלי שום חשש).

מאז שאנחנו כאן אנחנו משתדלים להיות בקשר עם המטיילים הישראלים. בקיץ אנחנו מארחים מטיילים בחדר האורחים שלנו ובמשך כל השנה אנחנו עוקבים אחרי הדיונים בפורום אוסטרליה וניו זילנד של "למטייל", ואם אנחנו יכולים, משתדלים גם לעזור עם תשובות ועצות.

לא מזמן ראיתי שיעל מ"למטייל" הזמינה ישראלים שגרים בחו"ל לכתוב קצת על המקום, בו הם גרים. אמנם, בשני הסיבובים שלנו בניו זילנד היינו כבר עם ילדים, אמנם לא עשינו טרקים בכלל וכבר מזמן שלא ישנו באכסניה, אבל חשבתי שאולי אני אוכל כן למצוא דברים שיוכלו לעזור לכם, ולהקל על הטיול שלכם, או לפחות על החלק של קריסטצ'רץ' שבו. דברים שיותר קל לראות מהצד הזה, הרי דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

בכל מקרה, אני רוצה לאחל לכל המטיילים טיול מוצלח ובטוח. תשמרו על עצמכם, אני לא רוצה לקרוא עליכם בעיתון, ואם אתם בקריסטצ'רץ' ויש לכם ספר בעברית שאתם רוצים להחליף, תרימו לי צילצול.

דנית.

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לקרייסטצ'רץ'

כתבות מומלצות עבורך על קרייסטצ'רץ'

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם