קיטו והמרכז

קיטו בירת אקוודור, הממוקמת בתוך עמק לרגלי הר הגעש פיצ`נצ`ה. זוהי עיר מקסימה ביופייה, במיוחד העיר העתיקה. ברחבי העיר העתיקה מפוזרים בתים וכנסיות קולוניאליות שניתן להגיע אליהם באוטובוס. בנוסף לביקור באתרים היפים בעיר, אפשר לקפוץ באנג`י מגשר בגובה של 92 מטר...
מורן שר
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קיטו והמרכז

בעיר קיטו

קיטו היא בירת אקוודור. היא ממוקמת בתוך עמק לרגלי הר הגעש פיצ`נצ`ה Pichancha. זוהי עיר מקסימה ביופייה, במיוחד העיר העתיקה. ברחבי העיר העתיקה מפוזרים בתים וכנסיות קולוניאליות שניתן להגיע אליהם באוטובוס.

 מכל מקום בקיטו בולטת גבעת הבתולה, גבעה ועליה פסל גדול של בתולה. ממרומיה נשקף נוף יפהפה של כל העיר וההרים סביב. הכניסה לפלטפורמה שמשקיפה על העיר עולה דולר אחד (נכון ליולי 2000). ניתן להגיע לשם באוטובוס, שאת מספרו ניתן לברר במשרד תיירות. חשוב לנקוט באמצעי זהירות - במשך היום עדיף לא להסתובב שם עם יותר מידי חפצים בולטים (עדיף שהמצלמה תהיה בתוך התיק וכדומה). בערב, מומלץ לא להסתובב שם כי אנשים לא סימפטיים מסתובבים באזור.

 בשדרות אמזונס, בחלק המודרני של העיר ניתן למצוא כל דבר; בתי קפה, מסעדות, מלונות, פאבים בארים ודיסקוטקים. כאן המקום לציין כי תרבות האינטרנט מאוד מפותחת בקיטו, כיוון שרבים מהתושבים לא מחזיקים מחשבים בבית וגם בגלל שתושבי העיר למדו שתיירות זהו עסק כלכלי א רע. ברחוב קלמה Calama מרוכזים שירותים שונים כמו: פיצריות, בתי קפה, מסעדות צמחוניות ועוד רבים שכל אחד מציע עסקה אחרת שמשלבת אינטרנט עם מה שהוא מוכר. ההתחברות לקווי האינטרנט זולה מאוד ואף מהירה. באותם מקומות אפשר לקיים שיחות טלפון עם Net to phone.

לתחילת הכתבה

בסביבתה של קיטו

בסביבה של קיטו ישנן כל מיני אטרקציות. נסיעה של שעה וחצי באוטובוס מקיטו בכיוון דרום מזרח תוביל אתכם לאחת האטרקציות המעניינות - מעיינות המים החמים La merced . המקום פתוח במשך כל שעות היום ועמוס מאוד בסופי שבוע. הכניסה עולה 2 דולר. (נכון ליולי 2000). מקום נחמד מאוד להרגע ולהתפנק.

 עוד מקום שניתן לנסוע מקיטו אליו הוא אוטבלו Otavalo - השוק הכי גדול באקוודור ואולי בכל דרום אמריקה - אפשר למצוא שם הכל מכל וכל, במיוחד מוצרי בד למיניהם (ערסלים, בגדים, כיסויים, שטיחים). ביום שבת השוק ענק! לכן שווה במיוחד להגיע ביום שבת. הנסיעה לאוטבלו נעשית באוטובוס, שיוצא כל 10 דקות מהטרמינל של האוטובוסים (שעה וחצי נסיעה).

 ליד אוטבלו, בין כפרים קטנים נמצא גם קוטקצ`י Cotacachi. בכפר מיוצרים דברי עור בזול ובאיכות מצויינת. כפר נוסף הוא כפר העץSan antonio de ibarra כפר בו מיוצרים מוצרי עץ מדהימים. בסביבת אוטבלו נמצאת לגונת קוויקוצ`ה Cuicocha שנוצרה בתוך לוע של הר געש. לכל הכפרים הללו אפשר לקחת אוטובוס מאוטבלו, או לחלוק מונית של ארבעה אנשים. מבחינה כלכלית זה יוצא אותו דבר כמו לנסוע באוטובוס.

 אפשר לנסוע לבקר גם במוזיאון מרכז העולם Mitad del mundo. נמצא כחצי שעה נסיעה ממרכז קיטו. זהו מוזיאון גדול שבו אנדרטה ממנה יוצאים הקווים שפעם נחשבו למרכז העולם. כעבור מאתיים מטרים במעלה הכביש נמצאת האטרקציה האמיתית -מוזיאון קטן, מעין כפר אינדיאני קטן ששם באמת עובר קו המשווה. אפשר להוכיח שם את השינויים בכוח המשיכה, עם ברז מים וביצה ועוד דברים נחמדים. על מנת להגיע לאזור זה צריך לעלות על אוטובוס שיוצא מכיכר אמריקה Plaza America בקיטו. הנסיעה נמשכת שעתיים והאוטובוס מוריד בכיכר. אם פניכם פונות להרים, המוזיאון הגדול יהיה בצד שמאל והקטן בהמשך הכביש מצד שמאל.

 ועוד דבר נוסף להרפתקנים בינינו, אפשר לקפוץ בנג`י מגשר בגובה של 92 מטר (שעה וחצי מקיטו). הקפיצה עולה 55 דולר (נכון ליוני 2001), קפיצה שניה בחצי מחיר. אך יש שמצליחים לקבל "פטור" - הראשון שקופץ זוכה לקפיצה בחינם, בחורות שקופצות ללא חולצה גם כן מקבלות קפיצה חינם. בימי ראשון הם תמיד נמצאים שם, אפשר פשוט להגיע ולקפוץ, במשך השבוע צריך לקבוע עם בעלי המקום. בסוף אוגוסט 2001 נסגר הבאנג`י עקב בעיות עם המשטרה- בעיקר של רישוי. כרגע אין קפיצות אבל הן צפויות להתחדש.
 פרטים על הטלפון והכתובת של המקום אפשר להשיג במלון "גן עדן" שזה המלון של הישראלים בקיטו. מנהל המלון הוא ישראלי שאוהב לעזור, המלון נמצא ברחוב פינטו וה- 6 בדצמבר. אפשר למצוא שם גם ספרי מטיילים אוכל ישראלי ועוד.

יוצאים לטיול תרמילאים באקוודור? כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קיטו