הפארק הלאומי ציון - מידע שימושי

מתכננים ביקור לפארק הלאומי ציון שבמדינת יוטה? הנה לפניכם כל המידע הדרוש לכם כדי לתכנן טיול מוצלח. איך מגיעים, היכן לנים ומה אפשר לראות באזור. תוכלו להיעזר במרכז המידע, הנמצא ממש בפתחו של הפארק כדי להצטייד במפות ובמידע נוסף חשוב.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: הפארק הלאומי ציון - מידע שימושי

דרכי הגעה לפארק ציון

מהאוויר: חברת התעופה "דלתה" תביא אתכם ליעדים: Ceder City, סט. ג'ורג', סולט לייק סיטי, יוטה, לאס ווגאס ונבדה.
אוטובוסים: חברת האוטובוסים גרייהאונד ו -; Trailways יקחו אתכם לסט. ג'ורג' ו -; Ceder City. משם תוכלו לשכור רכב ולהגיע ישירות אל הפארק.
רכב שכור: בשדות התעופה של סט. ג'ורג', Ceder City, Kanab, סולט לייק סיטי ולאס ווגאס תוכלו למצוא חברות להשכרת רכבים. ישנו חניון רכבים בספרינגדייל (Springdale). משם, תוכלו לעלות על הסעה בחינם (שאטל) שתיקח אתכם עד לכניסת הפארק ומרכז המבקרים ומשם שאטל נוסף שיקח אתכם לקניון.
רכבת: חברת הרכבות Amtrak משרתת אל סולט לייק סיטי ולאס ווגאס, מהן תוכלו לשכור רכב או לקחת סיור באוטובוס עד לפארק.

למידע נוסף: 800-827-7245

לתחילת הכתבה

הסעות בתוך הפארק

מערכת ההסעות בחינם בפארק פעילה החל מאפריל ועד סוף אוקטובר לאורך כל דרך הנסיעה הנופית של הפארק וכן מאפשרת גישה לכל מסלולי ההליכה שבפארק. נסיעה זו אורכת מינימום 90 דקות ואם אתם קצובים בזמן, דרך זו מאפשרת לכם לראות כמה שיותר מהפארק. האפשרות לנסוע בכבישי הפארק קיימת רק לאורחי האכסניה. בתקופה בה פעילוֹת הסעות אלו, אסורה נסיעתם של רכבים אחרים באכסניה. האכסניה מספקת נסיעה מודרכת לאורחים, על פי הזמנה מראש. במהלך חודשי החורף מותרת הנסיעה לבעלי הרכבים הפרטיים לאורך הדרך הנופית של הפארק.

לתחילת הכתבה


נופי הפארק. צילום:Utah Office of Tourism/Nick Driggsנופי הפארק. צילום:Utah Office of Tourism/Nick Driggs

מקומות אירוח בפארק ציון

Zion Lodge -; האכסניה עוצבה על ידי הארכיטקט גילברט סטאנלי אנדרווד בשנות ה-20. בשנת 1966 שריפה הרסה כליל את המבנה, שהוקם מחדש תוך 100 ימים בלבד. המבנה הזה מסמל את סגנון עיצובו הקלאסי של הארכיטקט. בשנות ה-90 שוקם החלק החיצוני של המבנה כדי לשוות לו מראה כפרי יותר, שהיה אופייני בעבר. שש סוויטות, 40 בקתות ו-81 חדרים בסגנון חדרי מוטל נמצאים במקום זה, הפתוח במהלך כל השנה.

ככלל, הביקוש הרב למקומות הלינה הוא במהלך החודשים מאי ועד אוקטובר. מבקרים, המתכננים טיול באזור, נדרשים לבצע הזמנת מקום לינה כמה חודשים מראש. משרד ההזמנות פתוח מדי יום מהשעה 7 בבוקר ועד 6 בערב. טלפון: 303-297-2757 או 888-297-2757.

לתחילת הכתבה

מה לראות בפארק

West Temple -; זוהי הנקודה הגבוהה ביותר בחלקו הדרומי של הפארק. שכבה על גבי שכבה, עד לכדי גובה של 1100 מטרים מהבסיס, חושפות היסטוריה גיאולוגית ארוכת שנים.

The Great White Throne -; הסלע הענק הזה, שנמצא שמונה ק"מ מעל מרכז המבקרים, ובגובה של 700 מטרים מעל ריצפת הקניון, מורכב מחול נבחו ובחלקו העליון כמות תחמוצת הברזל קטנה יותר מהכמות בבסיס, ולכן נראה כי ה"כתפיים" החיוורות של הסלע נתמכות על ידי סלעים אחרים בצדדים.

 ממרומי Angels Landing, פארק ציון פרוש לפניכם מכל הכיוונים. הנוף נופל ממש לרגליכם עד לקניון והנהר. מצוקים אדומים אנכיים פרושים מולכם בגובה העיניים. Cathedral Mountain, נקודת התצפית, Cable Moutain וה -; Great White Throne, כל אלה ממזרח וממערב. Angels Landing הוא יעד לבעלי גוף ונפש חזקים (יש כאלה שיאמרו גם אמונה חזקה). כדי להגיע לשם, עליכם ללכת במסלול עם תהום משני הצדדים, לא מתאים לבעלי פחד-גבהים. למען בטיחותכם, יש להשתמש במעקה הבטיחות.

פנימה במעמקי הקניון נמצא ה"הסלע הבוכה" (Weeping Rock), שהוא מערה מגולפת באבן ומקושטת בגנים תלויים. מעליה נקודת תצפית. מהעמדה הזו, תוכלו לראות את הקניון ולהיות עדים לניפלאותיו של נהר הבתולה (Virgin River).

הכביש מסתיים ב - Temple of Sinawava. מכאן, המסלול לאורך הנהר ייקח אתכם עמוק אל תוך הקניון, ממש מעבר לסוף הדרך. זוהי דרך סלולה קלה, שבשני צידה נישאים קירות בגובה 600 מטרים. כאשר התנאים נוחים, המבקרים יכולים ללכת מעבר לסוף השביל, לצד מיצרי ציון, ולדשדש במעלה הזרם של נהר הבתולה בכבודו ובעצמו (יש לבדוק תחילה במרכז המבקרים את עוצמת הזרימה בנהר). המסלול, שאורכו המלא כ -; 25 ק"מ, נמצא ממש מעבר לפארק (יש להצטייד באישור מיוחד כדי לצעוד בו).

נחים בפארק. צילום:Utah Office of Tourism/Nick Driggsנחים בפארק. צילום:Utah Office of Tourism/Nick Driggs

כל אלה, ועוד רבים מניפלאותיו של הפארק, ממוקמים בחלקו הדרומי-מזרחי של הפארק, אך יש בציון עוד הרבה מעבר לקניון. בפינה הצפונית מזרחית תוכלו למצוא את קניון קולוב (Kolob Canyon), בו תוכלו לחקור את חלקיו הצדדיים של האזור. עוד תמצאו שם גם את Kolob Arch, קשת בטווח של 100 מטרים כמעט, מה שהופך אותה לאחת מתוך הקשתות הגדולות ביותר בעולם. ניתן להגיע אל הקשת מ- Lee Pass במסלול שאורכו מעל 11 ק"מ, לאורך מסלול נחל לה ורקין (La Verkin Creek). המסלול העוקף, שאורכו 22 ק"מ, הוא מאומץ ובדרך כלל כולל לינת לילה במהלכו (דרוש אישור לשם כך).

כדי להגיע לפארק, חצבו מנהרה בהר כרמל באורך של 1.6 ק"מ, על ידי פיצוץ ההר, העשוי מאבן חול. עבודה זו החלה בשנת 1927 והסתיימה בשנת 1930, ונחשבה, בזמנו, כפלא הנדסי. המבקרים בפארק עדיין יכולים להשתמש במנהרה כדי להגיע אל הפארק מכיוון מזרח. ליד המנהרה, בחלקו המזרחי של הפארק, נמצא ה -; Checkerboard Mesa, דוגמא מצויינת לאמנות הפיסול בטבע.

מרכז המבקרים של קניון ציון (Zion Canyon Visitor Center) -; המרכז מציע מידע כללי ונקודתי למבקרי הפארק בכל הקשור למתקנים בפארק. הוא פתוח מדי יום בחודשים אפריל ועד אוקטובר מהשעה 8:00 ועד 19:00. שעות הפעילות קצרות יותר בחודשי השנה האחרים וכל המתקנים נסגרים ב-25 בדצמבר. סרטון וידאו קצר, המאפשר היכרות עם המקום מוקרן שם במהלך היום. בנוסף, כמה תערוכות מוצגות גם כן, המספקות מידע על הגיאולוגיה, הצמחייה, בעלי החיים וההיסטוריה של המקום. פקחים של הפארק נמצאים באזור ומספקים מידע לגבי תנאי השטח וכן אישורים מיוחדים לשימוש במתקנים. בנוסף, נמכרים במקום ספרים, מפות ומידע עזר על האזור.

איך מגיעים: מהכניסה הדרומית של הפארק סעו צפונה על הכביש המהיר מספר 9, נסיעה קצרה עד ל -; Watchman Campground.

לתחילת הכתבה

פעילויות בפארק

הפארק הלאומי ציון פתוח כל השנה. באביב הטמפרטורות נוחות והממטרים קלים. לאחר שהשלגים שירדו בחורף נמסים, טובלים קירות האבן התלולים שבפארק במים, פרחי הבר והעשבים שופעים והצילום לאורך חלקיו השונים של הפארק מתגמל במיוחד, שכן בתקופה זו של השנה הכל פורח. רכיבה על אופניים, הליכה, רכיבה על סוסים וצפייה בציפורים -; כל אלה הם בין הפעילויות הפופולאריות באביב בפארק ציון. רוב מסלולי ההליכה בפארק פתוחים באביב, למעט אלה הנמצאים באזורים הגבוהים יותר. מסלול Pa'ru, שאורכו כמעט שלושה ק"מ, ומסלול הרכיבה על האופניים מספקים נוף נפלא של הקניון.

הקיץ הוא העונה העמוסה ביותר של הפארק מבחינת מספר המבקרים ומגוון הפעילויות. הסעות מאורגנות לאורך הפארק, תוכניות אור קוליות, טיולי שטח מאורגנים ופעילויות ערב -; כל אלה מתקיימים בפארק מדי יום. אתם מוזמנים ליהנות מהליכה לאורך נהר הבתולה, אך היזהרו משיטפונות מסוכנים ובלתי צפויים, העשויים להגיע. הפארק מדהים ביופיו בסוף הסתיו, שאז הצבעים בשיאם והטמפרטורות נוחות מאד.

החורף הוא בדרך כלל מתון עם שלג קל. השלג עשוי להצטבר באזורים הגבוהים יותר, מה שמאפשר לצאת לסקי קרוס-קאונטרי (סקי המתאים במיוחד לאזורים מישוריים). הכבישים המרכזיים של ציון ואליה ,המובילים אל הפארק, למעט הכביש ל -; Lava Point, נשארים עבירים ככל הניתן. רוב מסלולי ההליכה באזורים הגבוהים נסגרים בתקופת החורף. ציון לודג' (Zion Lodge) ואחד המחנאות נשארים פתוחים במהלך כל השנה גם כן.

Zion Canyon Field Institute -; המכון הזה הינו ארגון חינוכי ללא מטרות רווח, שנוצר כתוצאה משיתוף פעולה עם הפארק הלאומי ציון. הוא מציע במהלך כל השנה סדנאות, טיולי שטח ובפרוייקטים חינוכיים בנושא גיאולוגיה, ארכיאולוגיה, צילום, עולם החי והצומח של דרום יוטה. השיעורים מתקיימים ליד הפארק הלאומי. למידע נוסף: אתר אינטרנט: www.zionpark.org, טלפון: 800-635-3959.

קמפינג -; בציון ישנם שני מתחמי קמפינג. הדרומי ממוקם במרחק של 800 מטרים צפונית לספרינגדייל, בדרך המרכזית לפארק. הוא פתוח על בסיס מקום פנוי (הראשון להגיע -; הראשון לתפוס), יש בו אוהלים, קרוואנים ושירותים. משך השהות המקסימלי באתר הקמפינג הוא 14 ימים. ניתן להביא בעלי חיים, אך אלה חייבים להיות בהשגחה ומרוסנים בכל עת.

אתר המחנאות Watchman ממוקם על הדרך הראשית לפארק, בסמוך לכניסה הדרומית שלו. הוא פתוח במהלך כל השנה, הזמנות מתקבלות החל מאפריל ועד אוקטובר. יש לבצע הזמנה חמישה חודשים מראש. יש בו אוהלים, קרוואנים, אזורים המיועדים לקבוצות וכן שירותים. יש בו 85 ספקי כוח. ניתן להביא חיות מחמד, אך הם צריכים להיות תחת השגחה. טלפון: 877-444-6777 אתר אינטרנט: www.recreation.gov. קבוצות צריכות להזמין שלושה חודשים מראש.

לתחילת הכתבה

הכתבה נכתבה בשיתוף האתר: OhRanger.com

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על הפארק הלאומי ציון