ברן

ברן

פרנק שוויצרי (CHF) מחשבון המרה גרמנית, צרפתית, איטלקית, רומאנש 230V

ברן (Bern), הבירה הפדרלית של שוויץ, והעיר הרביעית בגודלה בשוויץ, בדומה לג'נבה היא עיר קוסמופוליטית, שרבים מתושביה הם שליחים ממדינות זרות, ועל כן אפשר למצוא בה אווירה הטרוגנית ואף רמת מחיה גבוהה. העיר ברן נוסדה על ידי הקיסר הרומי Berchtold ה-5, שבחר את שמה, כך האגדה מספרת, על שם אחד הדובים שהרג (אז, באותה התקופה, היו דובים רבים באזור שניצודו על ידי המקומיים). במאה ה-15 החלו תושבי ברן להרחיב את אחיזתם בשטחים שממערב לג'נבה. במשך תקופה קצרה שלט נפולאון באזור, אך לאחר שהובס והוגלה, חזרה ברן לשליטת הקונפדרציה והפכה לבירתה.

ברן היא עיר מודרנית וגדולה ולמי שמבקר בה, מומלץ לטייל ברובע העתיק של העיר. כאן תוכלו לראות את מגדל הכלא, מגדל השעון והקתדרלה ועוד. במרכז העיר העתיקה תמצאו את עצמכם בשדרת חנויות, שבמרכזה מספר מזרקות. מומלץ לבקר גם בכיכר הפרלמנט ובבניין הפרלמנט. כמובן שחשוב לא לפספס את פארק הדובים, בעל החיים שהפך לסמל של העיר.

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-10/6/2020

  • הכניסה לשוויץ אפשרית החל מה-15 ביוני, לאזרחי המדינות השכנות, אוסטריה, גרמניה וצרפת
  • מומלץ לעטות מסכות בתחבורה הציבורית
  • התחבורה הציבורית פועלת כסדרה
  • המסעדות ובתי הקפה פתוחים, תחת הגבלות
  • מוזיאונים, פארקי שעשועים, גני חיות, גנים בוטניים, ספא, בריכות שחייה ואירועים עד 300 איש, בכפוף להנחיות ריחוק חברתי
  • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 14 יום, בשובם לארץ
לוגו וירוס קורונה
גולשים יקרים, אנו עושים כמיטב יכולתנו להציג כאן את המידע העדכני ביותר האפשרי. כיוון שהמצב משתנה באופן תכוף, המידע המוצג כאן הוא להתרשמות בלבד ואינו מחייב. לקבלת מידע מחייב על מצב ומגבלות הקורונה ביעד הנסיעה שלכם, יש לפנות אל חברת התעופה/חברת הנסיעות או רשויות המדינה ביעד הנסיעה שלכם. תודה!

הזמנת טיסה לברן

צילום תמונה ראשית: © איתמר ברק