מיין

מיין

דולר אמריקני (USD) מחשבון המרה אנגלית 120V

מיין היא איזון מדהים בין תעשיה וקידמה ליופי טבעי. היא מונה 1,274,923 בני אדם. המוני תיירים באים לטייל בהרים, באגמים, לנוח בחופים ולאכול פירות ים ממימיו הקפואים של האוקיאנוס האטלנטי. אחד מהמקומות היפהיפיים והמפורסמים במיין הוא האי מון דזרט איילנד (Mount Desert Island) המושך אליו 2 מיליון תיירים בשנה. האי הוא חלק מהפארק הלאומי אקדיה המספק שבילי טיולים רבים כל כך, כך שניתן לטייל בפארק זה כמה שבועות שלמים. בקיץ מזג האויר נוח - חם אך לא חם מידי (25 מעלות צלזיוס) והחורף קר ומושלג. אם ברצונכם לטעום לובסטר, מיין הוא מקום מומלץ ביותר לעשות זאת (ביולי - אוגוסט נחגג במיין פסטיבל הלובסטר). מיין גם ידועה בייצור הבירות בין האיכותיות ביותר בארה"ב. הדרך הנוחה ביותר לטייל מחוץ לערים היא על ידי רכב, בו תוכלו להגיע גם למערב מיין, הגובלת עם קנדה ובה נופים של הרים ואגמים מרהיבים.

מיין – סיפור הולדת המדינה ומוצא השם
התושבים המקוריים של האזור, בו נמצאת כיום מדינת מיין של ארצות הברית היו אנשי האלגונקווין, שבט האינדיאניים, ילידי היבשת. בראשית המאה ה-17 הגיעו אל מיין ראשוני המתיישבים האירופאיים, מאנגליה ומצרפת, אך חייהם של המתיישבים במחיצת האינדיאניים לא היו שלווים ורגועים, אלא היו בעלי חיכוך מתמיד. אורח החיים הזה, בצירוף תנאי המחיה הלא קלים באקלים הלא מאוד נוח הביאו לכך שההתיישבות האירופאית לא נחלה הצלחה רבה עד המאה ה-19. רק בשנת 1820, לאור גידול במספר התושבים, התקבלה מיין כמדינה ה-23 של ארצות הברית. מוצא שמה של המדינה אינו ברור, עד עצם היום הזה. סברה אחת גורסת כי האזור נקרא כך על שם מחוז מיין אשר בצרפת ועל פי סברה אחרת, שם המדינה נגזר מן המילה האנגלית Mainland, כאות לגעגועיהם של המתיישבים ליבשת הישנה, אירופה. כך או כך, בשנת 1655 נקבע שמה הרשמי של הפרוביציה (ולאחר מכן המדינה) "מיין". אגב, מיין היא המדינה היחידה בכל ארה"ב, ששמה הוא בעל הברה אחת בלבד.
 
מיין – אחד האזורים היפים של ניו אינגלנד
מיין היא המדינה המזרחית ביותר בכל ארה"ב והמדינה היחידה שגובלת במדינה אחרת אחת בלבד. מיין היא למעשה החלק הארי של אזור ניו אינגלנד, אחד האזוריים המתויירים והיפים ביותר בכל ארה"ב – כחצי מאזור ניו אינגלנד נמצא בשטחה של מיין. למרות היותו בעל אופי ותכונות כפריות, אזור ניו אינגלנד רחוק מלהיות מקום בתולי. משום שתיירים רבים נוהרים לאזור, בייחוד בתקופת הסתיו והשלכת, חלק גדול מכלכלת האיזור נסמך על תעשיית התיירות. מכאן, שלתיירים יהיה נוח מאוד לטייל באזור, שמוכן וערוך כל הזמן לקבלת תיירים.
 
הפארק הלאומי אכדיה (או אקדיה)
הפארק הלאומי אכדיה הוא הפארק הלאומי היחיד בכל אזור ניו אינגלנד. זהו אמנם אחד הפארקים הקטנים יותר בכל ארצות הברית, אך עובדה זו לא מפריעה לכמעט שלושה מיליון מטיילים בשנה להגיע ולבקר בו. חלק ניכר משטח הפארק נמצא על האי מאונט דזרט איילנד – מקום מקסים, שוקק חיים וטבע, בו ניתן ליהנות משלל פעילויות וטיולים בחיק הטבע. בפארק הלאומי אכדיה ניתן להבחין בעקבות שהותיר הקרחון האחרון מעידן הקרח, שנמס לפני כ-18 אלף שנים – אגמים ותצורות סלע מרהיבות. אחד האתרים היפים בשטח הפארק הוא דווקא מגדלור עתיק, בשם Egg Rock Light, אשר נבנה בשנת 1875. ניתן להבחין בו, כאשר נוסעים על הכביש הטבעתי של פארק אכדיה.
 
מיין – מעצמת לובסטרים באמריקה
הידעתם שכ-90% (!) מכלל כמות הלובסטרים הנצרכת בארצות הברית – מקורה ממדינת מיין? כ-18 מיליון טון לובסטרים נתפסים בשנה, ברשתות שלחופי מיין. מכאן, שלא לשווא נחשבת מיין כמעצמת לובסטרים לאומית, מה עוד שהלובסטרים של מיין זכו בשלל פרסים בינלאומיים, בשל טעמם הייחודי. ישנו מגוון רחב של מתכונים מקומיים להכנת לובסטר, אך המתכון המקומי הפופולרי ביותר להכנת לובסטר היא פשוט מאודה עם חמאה. מנות מקומיות אופייניות אחרות הן תבשילי לובסטר שונים. עוד מוצר מוביל, שגם אותו מספקת מיין ב-90% מכלל התצרוכת האמריקאית, הוא... קיסם השיניים.
 
דבורה – החיידק הלאומי של מיין
דבורת הדבש הוכרזה בשנת 1975 כחרק הלאומי של מדינת מיין. הדבורה זכתה לכבוד הרב הזה מטעם מדינת מיין (ולמען האמת, גם ב-17 מדינות אמריקאיות אחרות) משום תרומתה הרבה לחקלאות במדינה. אגב, הסלמון הוא הדג הלאומי של מיין...

הזמנת מלון במיין

מזמינים מלון בלמטייל במחירים הכי
טובים ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

הזמנת טיסה למיין

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם