שבדיה עם ילדים

שבדיה עם ילדים

החלטתם לנסוע לשבדיה עם הילדים? אתם יכולים להתכונן לשפע של תרבות והנאה. בעיר הבירה שטוקהולם תוכלו לשוטט בסמטאותיה היפות של העיר העתיקה גמלא סטן ולבקר בכמה מוזיאונים מיוחדים לילדים, שיפעילו את דמיונם ויעוררו את סקרנותם. במוזיאון הדואר, למשל, יוכלו הילדים לכתוב גלוייה, ממש כמו פעם לפני דור האינטרנט, להחתים אותה בחותמת מסורתית ולשלוח לכל מי שירצו, במוזיאון המוסיקה יוכלו לגעת ולהתנסות בכלי נגינה שונים ומשונים. מוזיאונים נוספים נמצאים באי Djurgarden, המפורסם בהם הוא מוזיאון Vasa, שבו מוצג שחזור של אוניית עץ שטבעה בים דקות אחרי הפלגתה. מוזיאון נוסף הוא המוזיאון הפתוח Skansen, ובו בתים מסורתיים ובעלי חיים אופייניים לאזור. לא נשכח גם את "הבית של בילבי", כוכבת הילדים "ילידת" שבדיה, בו יוכלו הילדים להתוודע לדמותה ולדמויות נוספות מספריה של אסטריד לינדגרן.

גם מחוץ לשטוקהולם ממתינות למשפחות לא מעט חוויות. בצפון שבדיה נמצאת שמורת סארק (Sarek National Park), שנחשבת לאחת השמורות היפות בעולם ממנה ניתן לצאת למגוון מסלולי הליכה, ובצפון מחוז סקאנה (Skane) פועלות מגלשות ההרים Sommarrodel, שדוהרות במסלול ארוך ומתפתל להנאת כולם. בדרום שבדיה מומלץ לבקר באי אולנד (Oland), שמתאים מאוד לקמפינג ולטיולי אופניים. ברחבי שבדיה פועלים גם לא מעט פארקי שעשועים, שיבטיחו פרצי אדרנלין והנאה ללא גבול, בהם הפארקים טיבולי (Tivoli) וגרונה לנד (Grona Lund) בשטוהולם ופארק המים טוסליליה (tosselilla) במחוז סקאנה.

כתבות ומדריכים: מה לעשות בשבדיה עם ילדים

מסלול לילדים ומשפחה בסטוקהולם

מסלול לילדים ומשפחה בסטוקהולם

ברחבי שבדיה קיימים מספר פארקי שעשועים, גני חיות ומוזיאונים המתאימים לבילוי עם ילדים. מומלץ להתחיל את הביקור בשטוקהולם, אך גם מחוץ לעיר תוכלו למצוא אטרקציות שונות. בכתבה הבאה מסלול לחופשה משפחתית מקסימה ואל תדאגו, אפילו את בילבי תפגשו.

סקנדינביה - המלצות מטיול משפחתי

סקנדינביה - המלצות מטיול משפחתי

את יומן המסע הנפלא בסקנדינביה מתחילים בקופנהגן שבדנמרק, ממשיכים לשטוקהולם שבשבדיה ומגיעים גם לאוסלו שבנורבגיה אחרי שבוע. בדרך אוספים חוויות שונות: שייט תעלות, טיול בגנים יפהפיים, מקומות לינה מיוחדים, סיורים בין מבנים מודרנים לעומת מבנים עתיקים והכל במזג אוויר משתנה.

מגלשות הרים Sydalpin Kungsbygget

מגלשות הרים Sydalpin Kungsbygget

מסלול מגלשות הרים באורך של למעלה מ-900 מטרים שמתפתל לו בנוף ירוק ובאוויר הרים צלול. על המגלשה יכולים לרכוב שני אנשים או אדם אחד. חוויה נפלאה לילדים והורים כאחד.

גולשים כתבו על שבדיה למשפחות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם