ורנאסי (בנארס) 2024

ורנאסי (בנארס)
רופי הודי ‏ (INR) מחשבון המרה הינדי, אנגלית 230V

ורנאסי (Varanasi) או באנארס, כפי שהיא נקראת כיום, נמצאת כ-780 ק"מ דרומית מזרחית לדלהי והיא העיר המזרחית ביותר במדינת אוטאר פראדש. ורנאסי היא אחת הערים העתיקות בעולם, היא שימשה כבירתה הדתית של הודו במשך יותר מאלפיים שנים ועד היום מהווה העיר מרכז רוחני ומושכת אליה מליוני עולי רגל, תלמידי הינדואיזם ותיירים מכל העולם, המגיעים הנה על מנת לספוג את אווירת הקדושה המיוחדת, האופיינית רק לה. ורנאסי בנויה על הגדה המערבית של נהר הגנגס הקדוש ובמדרגות האבן היורדות אליו הנקראות גאטות (Ghat), מתקיימים מדי יום טקסיים דתיים שונים. המפורסמים בטקסים אלה הם טקס שריפת הגופות וטקס הטבילה, שאמור לנקות את הטובל מחטאיו. טקס שריפת הגופות על הגנגס מתקיים מדי יום ומדובר בחוויה לא פשוטה, אך מרתקת, עבור מי שאינם מורגלים בכך. אחת החוויות הגדולות במהלך ביקור בורנאסי היא שיט על הגנגס, שמאפשר צפייה בהתנהלות העיר המיוחדת הזו. כיאה לעיר קדושה, מתקיים מדי ערב טקס הפוג'ה על גדות הגנגס. במהלך טקס דתי זה משיטים נרות על מימי הנהר וצובעים אותם בנקודות אור מנצנצות.

ורנאסי הצבעונית הופכת צבעונית אף יותר במהלך החגים ההינדיים ומי שיגיע אליה בתקופות החגים, יזכה לחוויה בלתי נשכחת. ביקור בורנאסי משאיר חותם עמוק בכל מי שמבקר בה, סמטאותיה הצרות המתפתלות, הטקסים הדתיים מעוררי ההשתאות, חיי העיר השוקקים ואווירת הקדושה שאופפת כל חלק בה, הופכים אותה לאחד מיעדי החובה בתת היבשת עבור מי שרוצה להכיר את הודו "האמיתית".

שאלות נפוצות על ורנאסי (בנארס)

האם צריך ביטוח נסיעות לורנאסי (בנארס)?

אתם נוסעים בקרוב לחו"ל? בוודאי שחייבים ביטוח נסיעות, אבל יש לכם שאלות, אז תנו לנו לכסות עבורכם הכל!
הנה כל מה שצריך לדעת - לפני שעושים ביטוח נסיעות לורנאסי (בנארס)

איפה רוכשים חבילת גלישה (eSIM) לורנאסי (בנארס)?

הדרך הקלה והזולה ביותר לגלוש בסלולרי שלכם בורנאסי (בנארס), היא באמצעות סים וירטואלי (eSIM), אליו תוכלו להתחבר בקלות ובמהירות באמצעות סריקת קוד QR.
למידע נוסף ולחבילות גלישה משתלמות במיוחד!

הזמנת מלון בורנאסי (בנארס)

אנחנו מוצאים לך את המחיר הטוב ביותר מבין כל האתרים המובילים

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

מלונות ומקומות לינה בורנאסי (בנארס)

אטרקציות בורנאסי (בנארס)

מדריכים ונותני שירות בורנאסי (בנארס)

הזמנת טיסה לורנאסי (בנארס)

צילום תמונה ראשית: Thinkstock Imagebank ©