אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה
Alpha Ethiopia Tours - Gere Tadesse

4.4
(12)
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה - למטייל (1) מתוך הטיפ של nitzanaizenman
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Dvori_3616696 - למטייל (2) מתוך הטיפ של Dvori_3616696
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של יעלרונן - למטייל (3) מתוך הטיפ של יעלרונן
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של יעלרונן - למטייל (4) מתוך הטיפ של יעלרונן
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של יעלרונן - למטייל (5) מתוך הטיפ של יעלרונן
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של יעלרונן - למטייל (6) מתוך הטיפ של יעלרונן
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של יעלרונן - למטייל (7) מתוך הטיפ של יעלרונן
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של יעלרונן - למטייל (8) מתוך הטיפ של יעלרונן
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של משה פויסטרו - מגלים עולם - למטייל (9) מתוך הטיפ של משה פויסטרו - מגלים עולם
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Yuval3191914 - למטייל (10) מתוך הטיפ של Yuval3191914
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Yuval3191914 - למטייל (11) מתוך הטיפ של Yuval3191914
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Yuval3191914 - למטייל (12) מתוך הטיפ של Yuval3191914
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Yuval3191914 - למטייל (13) מתוך הטיפ של Yuval3191914
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Yuval3191914 - למטייל (14) מתוך הטיפ של Yuval3191914
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Yuval3191914 - למטייל (15) מתוך הטיפ של Yuval3191914
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Ambachew_3680788 - למטייל (16) מתוך הטיפ של Ambachew_3680788
אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה מתוך הטיפ של Ambachew_3680788 - למטייל (17) מתוך הטיפ של Ambachew_3680788
מקלה, אתיופיה
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה

4.4
12 מדרגים
7
1
0
0
1

12 המלצות על אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה

”תכנון מושלם ושירות מעולה הפכו את הביקור שלנו לחוויה מושלמת“

קרא עוד

לאחר בדיקה עם כמה חברות נסיעות החלטתי לתכנן את טיול 18 הימים שלי לצפון ודרום אתיופיה עם אלפא אתיופיה טורס. כבר מהרגע הראשון, גרה, הבעלים של החברה, הגיב במהרה והיה מדויק וגמיש לכל בקשותיי. תוכנית הסיור שהציע הייתה מקיפה ומעניינת.
 עם הגעתי גיליתי שהשירות המצויין לא מסתיים כאן. בכל נקודה היה מישהו שחיכה לנו ודאג לכל מה שהיינו צריכים. הוא הגדיל לעשות בכדי להפוך את המסע שלנו למושלם, דאג שנקבל כרטיסי Sim מקומיים, החלפת כסף וביצוע שינויים בתוכנית כשביקשנו.

יש לי רק מחמאות אין ספור לגרה שהפך את המסע שלנו לביקור חלומי במדינה המדהימה והמגוונת הזו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יעלרונן
יעלרונן

”חברת התיירות של גרה (Gere) במקלה אתיופיה - חברה מצויינת“

קרא עוד

נסענו, קבוצה של 12 חבר'ה, לצפון אתיופיה (מדבר דנקיל, אקסום, לליבלה) . את תאום הטיול עשינו באמצעות גרה, הבעלים של חברת אלפא אתיופיה בעיר מקלה Mekeke.

התאום נעשה באמצעות התכתבות במייל ובוואטסאפ: תאמנו תאריכים, מסלול טיול, מה יכולו הטיול: מלונות, סוג הג'יפים, אתרים ותאום מפורט מה נעשה בכל יום. את הטיסות הבנילאומיות אנחנו הזמנו ואת הטיסות הפנימיות הזמין גרה כחלק מהשרות.
 הטיול היה מוצלח מאוד!

כל מה שסיכמנו וגרה התחייב, התקיים עד הפסיק האחרון!

במדבר דנקיל:
 Dallol - אתר של מעיינות חמים עם סלעים במגוון צבעים. תוצר של פעילות וולקנית. מרשים ביותר.

(Ragad (Asebo -מדבר מלח בו אנשי שבט האפר כורים מלח בטכניקה מיוחדת, יוצרים מלבני מלח ומובילים אותו בשיירות גמלים.

Ertaale - הר געש פעיל. עולים לראש הר, הליכה של 10 ק”מ, ישנים שם מס' שעות והולכים ללוע הר הגעש די לצפות במראה מרשים של הלבה נעה בתוך הלוע.

חזרה ממדבר דנקיל למקלה, ולמחרת נסיעה לכיוון אקסום (Axum) . עצרנו בדרך ב-Abuneyemata: כנסיה בראש הר, אליה מטפסים יחפים (המעוניינים נעזרים בחבל בטחון) . הכנסיה מרשימה גם ביופיה וגם במיקומה. ישנו ב- Korkor Lodge (חדיש ומקסים) ולמחרת המשכנו לאקסום לביקור בעתיקות האובליסקים המרשימים.

למחרת בבוקר: ביקור קצר בשוק, טיסה לאדיס ומשם הביתה.
 לסיכום: מומלץ מאוד מכל הבחינות: המסלול היה מתוכנן היטב, הג'יפים מצויינים ונוחים, סופקו מים בבקבוקים חתומים ללא הגבלה, הכל “תיקתק” ללא תקלות וגרה (Gere) עמד בכל ההתחייבויות והיה נחמד מאוד, בעל תודעת שרות גבוהה ובעל ידע רב.

ממליץ מאוד לכל הנוסעים לאתיופיה להיעזר בשרותיו. הוא גם מארגן טיולים לאזורים אחרים של אתיופיה.

זהר רונן 0526-348899.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של soofa
soofa

”סוכנות מומלצת ביותר לטיולים באזור צפון אתיופיה“

קרא עוד

כאשר התכוננתי לטיול שלי באתיופיה, הגעתי דרך המלצה באתר לסוכן נסיעות בשם גרה ולא התאכזבתי.

לאור כל התהליך הוא היה זמין וענה במהירות. היה סבלני והתאים טיול שענה על הדרישות שלי.

כאשר הגעתי לעיר מקלה, הוא אסף אותנו בשדה התעופה.

גרה בחור מקסים שדאג לנו לאורך כל הטיול ואף אסף אותנו לשדה התעופה חזרה גם כאשר כבר הטיול הסתיים יום אחרי. התקשר לוודא שאנחנו בסדר גם בסיום הטיול.

לקחנו דרכו טיול של 4 ימים למדבר דנקיל. היה לנו מדריך ונהג מדהימים! - היילו (מדריך) ואסמי (נהג)

הם היו קשובים לנו כל הזמן ודאגו להכל. הכל היה מתוקתק ובאוירה כיפית.

פשוט מומלצים מכל הלב!

(Gere (Gebrehiwot Tadesse
 Tour Operator
 Alpha Ethiopia Tours and Travel
 Website: Www.alphaethiopiatours.com
 E-Mail: [email protected]
[email protected]
 Tell:+251914721280
 +251948473225.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Dvori_3616696
Dvori_3616696

”מדריך מומלץ באתיופיה“

קרא עוד

שבנו מטיול בן 14 יום באתיופיה. מתוכם, המדריך Gere תפר למידתנו מסלול טיול מגוון ומרתק בן 8 ימים בדרום אתיופיה, שעיקרו -סיור מעמיק בקרב השבטים.

אנחנו שתי צלמות, והיה לנו חשוב להגיע ולתעד בעיתוי נכון מקומות וטקסים, מנהגים ואורחות חיים. כבר מהמייל הראשון, קיבלנו תחושה של רצינות, ענייניות, והמו”מ על המסלול וכל השאר היה מקצועי ומהיר. גם בשטח, התכנון הנכון בא לידי ביטוי מקסימלי: בתי המלון /לודג'ים/ג'יפ מפנק עם Alex הנהג המדהים- הכל תוקתק כראוי. גם בעיה לוגיסטית אחת שצצה טופלה אף היא על הצד הטוב ביותר. שבנו אמש עם חוויות יחודיות, ושלל צילומי משובח.

Gere אדם אנרגטי, מקושר,לארג', דובר אנגלית, מתאים עצמו לבקשות שינוי לפני ובזמן הטיול, ואוהב ישראלים! חברת הטיולים שלו קטנה, היחס אישי, ולבקשתכם הוא עצמו ילווה אתכם.

  • הנייד שלו דרכו הוא מגיב גם לוואטסאפ: 251914721280+
  • המייל: [email protected]
  •  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ambachew_3680788
Ambachew_3680788

”המדריך גרה (גבריהיווט) טדסה“

קרא עוד

באוקטובר 2016 יצאנו לטיול בן 4 ימים לדנאקיל (מדבריות מלח, הר געש פעיל, כורי מלח, מעינות חמים ושחיה בים המלח) דרך סוכנות אלפא אתיופיה טורס עם צוות מדהים ומקצועי שכלל: נהגים, שף (אוכל הכיי טעים שאכלתי במבטח האתיופי) ומורה דרך. ממליץ בחום על החברה. ראוי לציין שאת הסיור סימנו בארוחת ערב הכיי טעימה שהייתה לי במטבח האתיופי שהיה מורכב על תפריט הטבעונות כיאה ליום שישי שהינו צום באתיופיה. כמו כן, על אף שסימנו את הטיול של 4 ימים גרי המשיך ללוות אותנו גם לאחר שעזבנו לאזור אחר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tsipi12
tsipi12

”טיול נפלא בדנקיל“

קרא עוד

בחרנו לבצע את הטיול המשפחתי שלנו בדנקיל עם גרה הכל נסגר עוד מהארץ ולוחות הזמנים היו קשיחים. הצלחנו לשריין רק שלושה ימים לטיול הזה וגרה זרם עם בקשותנו השונות. ידענו שהוא מצוות אותנו למשפחה ישראלית נוספת והתוכנית התאימה לכולם.

כשיצרנו קשר עם גרה כמה ימים לפני הטיול הסתבר שהמשפחה הנוספת ביטלה את הגעתה. בתוכנית שלנו כלום לא נפגע יצאנו חמישתנו עם שני ג'יפים, מדריך (גרה אינו מדריך, רק מארגן את האופרציות) וטבח, בדיוק לפי התוכנית. (באמצע היום השני חברו אלינו שלושה מטיילים נוספים).

הג'יפים אמנם לא היו מאוד חדשים אבל הנהג שלנו היה לא פחות ממעולה, האנגלית שלו הייתה מצויינת והוא התגלה כמדריך למחצה, כך שנהנינו מהסברים בשני הרכבים.

האופרציה פעלה ללא דופי, הטבח היה משובח במיוחד ופינק אותנו בלי סוף, בקשות שונות לאורך הדרך זכו להתייחסות עיניינית וחיובית ואנחנו חזרנו מהדנקיל עם חוויה בלתי נשכחת.

היחס האישי שזכינו לו היה יתרון משמעותי על פני קבוצות גדולות אחרות שפגשנו בדרך. ממליצים בחום!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ramr64
ramr64

”המלצה על מארגן טיולים - גרה טדסה“

קרא עוד

אחרי המלצות באתר המטייל פנינו לפני מספר חודשים לגרה טדסה. היות והיו לרשותנו רק 11 יום לטיול באתיופיה, בחרנו להתמקד באזור המדבר באפר כולל הר הגעש Arta Ella ודנקיל ולאחר מכן להקדיש כשישה ימים לטרק בהרי הסימיאן. כבר בשלב ההתכתבות גילה גרה גמישות והיענות מהירה לכל צרכינו. לא היה דבר שבקשנו (כולל צרכי תזונה ספציפיים) ושינויים במסלול הטיול הקונבנציונלי שלא נענו אליו בחיוב מיידי. במקביל בדקנו גם סוכנים נוספים וההצעה של גרה הייתה אטרקטיבית הן מבחינת מחיר והן מבחינת יכולת ההתארגנות באזורים שונים של אתיופיה.

כאשר הגענו לשדה התעופה במקלה (לאחר טיסת פנים מאדיס) בא גרה בעצמו לאסוף אותנו משדה התעופה למלון מלווה בנהג שאמור היה להיות צמוד אלינו בימים עד הטרק. התקשורת איתו נוחה מכיוון שמדבר היטב אנגלית. יש לציין כי שינינו מספר פעמים את המלון אליו רצה לקחת אותנו במקלה מכיוון שקראנו המלצות אחרות והוא זרם איתנו בלי שום ויכוח.

ממקלה יצאנו לטיול במדבר כשאל הג'יפ שלנו צוותו זוג ישראלים נוסף (ידענו על כך מראש). חשוב לדעת שבאזור האפר עקב עלויות גבוהות של טיול במקום חוברים יחד מספר ג'יפים לפעמים של חברות טיול שונות. לרוע מזלנו עקב פציעה נאלצנו לשקול מחדש את האפשרות לעשות את הטרק בסימיאן. חזרנו מהמדבר למקלה ופגשנו את גרה עוד באותו הערב. לאחר חשיבה העלנו מולו את האפשרות לבטל לחלוטין את הטרק ולנסוע במקום זאת לאזור השבטים בעמק האומו בדרום. מסלול טיול שונה לחלוטין מזה של הטרק, עם עלויות אחרות וארגון הרבה יותר מורכב. 

מהרגע שהעלנו את הרעיון מולו גרה נענה באופן מיידי לשינוי הדרסטי במסלול שכלל שינוי של טיסות פנים, ארגון רכב 4X4 כולל נהג לשבוע ימים כמעט, מדריך מלווה לאזור האומו ושאר האישורים הנדרשים לטיול בשבטים. הוא נתן לנו להרגיש שאין שום בעיה ושהכל יהיה בסדר כפי שאנחנו רוצים. ואכן למחרת בבוקר התייצב בשבע וחצי במלון שלנו ולקח אותנו לחברת התעופה לסדר את ענייני טיסות הפנים שהשתנו. התברר שהטיסות הרלוונטיות עבורנו מאדיס לארבע מינץ' (עיר המוצא בדרום לשבטי האומו) היו מלאות. הצעתי שאולי נסע ברכב ולמרות העלות של יומיים נוספים של רכב 4X4 ונהג הסכים גרה ישר במקום וזה מה שעשינו. שעה לאחר מכן כל המסלול החדש היה "מתוקתק" ומוכן. היות והטיסה שלנו ממקלה לאדיס נקבעה לאותו היום מאוחר בערב התפנה לנו יום, ואחרי ארוחת בוקר טעימה בבית קפה מקומי לקח אותנו גרה בעצמו עם הנהג שלנו לטיול מקסים באזור הרי ה-Tigray. יש לו ידע רחב מאוד ולא חסך מאיתנו מידע מרתק אודות האנשים והכפרים שראינו בדרך. בערב לפני הנסיעה לשדה התעופה במקלה לקח אותנו גרה לארוחת ערב במקום מקסים במקלה עם אוכל אותנטי ולהקה מקומית שחשפה אותנו למוזיקה וסגנון הריקוד של אזור הטיגרי. סיום נהדר ליום נפלא באזור.

טסנו לאדיס ונהג של המלון שגרה דאג להזמין לנו מראש חיכה לנו בשדה התעופה. המלון היה מצוין ולא יקר. למחרת בבוקר הגיעו נהג ורכב 4X4 לאסוף אותנו. מהר מאוד התברר שהמיזוג ברכב אינו עובד וכי הנהג אינו דובר כמעט מילה באנגלית. עצרנו את הרכב עוד בתוך אדיס ויצרנו קשר עם גרה. תוך שעתיים עמד לרשותנו נהג חדש דובר אנגלית טובה יותר ורכב חלופי. זה היה מבצע מדהים וכמעט בלתי אפשרי.

יצאנו דרומה לנסיעה ארוכה של כשש שעות. בגלל העיכוב ביציאה הגענו לשבט הראשון כבר בחושך אבל גרה דאג שהמדריך המקומי שצוות לנו לכל הימים בשבטים יכין מראש את הדברים עבורנו בשבט. אספנו את המדריך קרוב לשבט הראשון והוא ליווה אותנו למשך כל הימים הבאים.

גרה דאג להיות בקשר עם המדריך והנהג מספר פעמים ביום כדי לוודא שהכל מתנהל כשורה. כאשר רצינו לעשות שינוי בלו"ז הטיול לבטל שבט אחד, לשנות מיקום לינה הכל התקבל ללא דיונים בעלויות הנוספות שעשויות היו להיגרר כתוצאה משינויים אלו. הליווי של גרה המשיך עד לדקה האחרונה בה ווידא שהגענו בזמן לשדה התעופה לטיסה חזרה שלנו לארץ.

אנחנו ממליצים בחום רב על גרה טדסה וברור לנו שללא הגמישות ויכולות הארגון ו"הרישות" שלו ברחבי המדינה העצומה הזאת לא היינו מצליחים לחוות את אחת החוויות המדהימות ביותר.

ומילה לגבי המצב באתיופיה ואזהרות המסע – אל תבטלו. התחושה בטוחה לחלוטין.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של morieli
morieli

”החוויה שלנו עם גרה טדסה “

קרא עוד

בעקבות ההמלצות, סגרנו מראש עם גרה מהארץ טיול של שבועיים, ויצאנו לעמק האומו עם נהג שהוא בחר לנו ומדריכים מקומיים שצירף בכל שבט.

קודם כל, כשהתחלנו את הטיול הבנו שיש כל מיני דברים משמעותיים שגרה לא הבטיח לספק, אבל גם לא הציע לנו ולא הסביר את ההשלכות. למשל, הרכב שקיבלנו היה וואן ולא ג'יפ – מה שביזבז לנו זמן יקר בטיול לשבטים (למשל, כמעט פיספסנו את הטקס קפיצה על שוורים), ואפילו מנע מאיתנו להגיע לכמה שבטים שרצינו כי הדרכים משובשות.

כדי לא להלאות בפרטים (מוזמנים לשאול), השיא היה שבשלב מסוים גרה התעצבן שרצינו לשנות משהו ביומיים מתוך הטיול והתחיל לצרוח עלינו בטלפון שהוא לא מרוצה מאיתנו ואיים שאם לא נעשה בדיוק את מה שנקבע בתוכנית המקורית, הוא יזרוק אותנו באמצע הדרך! כשניסינו להסביר שכל מה שאנחנו רוצים זה להוסיף שייט באגם צ'אמו על חשבוננו(!) הוא איים שאם נתקשר אליו שוב הוא יבטל את כל התוכניות וכרטיסי הטיסה שלנו להמשך הטיול.

בדיוק באותו יום היו זריקות אבנים על אוטובוס תיירים בדרך לאדיס, ורצינו להזמין טיסה לשם במקום להמשיך בוואן (שוב - על חשבוננו כמובן ולא דרשנו ממנו כלום) בהמלצת הקונסול, אבל היינו כבולים כי גרה איים שכל שינוי שנעשה יבטל לנו את המשך הטיול. היינו ממש כמו בני ערובה שלו, שלא יכולים לעשות כלום או אפילו לדבר איתו בטלפון, כדי שלא נשאר לבד באמצע שום מקום.

גם בהמשך הטיול המשכנו להתאכזב יום אחרי יום ממקרים שונים. יצאנו עם טעם מר מאוד וויתרנו על דברים בטיול שהיו משמעותיים לנו. אני לא יודעת איך שאר האנשים המליצו על גרה בעבר, אולי בתור מדריך הוא היה שונה, אבל אני מאוד ממליצה לא לסגור איתו כלום!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Yuval3191914
Yuval3191914

”לטייל באתיופיה - המדריך המושלם“

קרא עוד

בחודש פברואר 2016 טיילנו בצפון אתיופיה. שכרנו חברה טיולים מקומית (עוד מהארץ) שארגנה לנו טיול ג'יפים לארבע ימים למדבר דנקיל. מנהל החברה והמדריך הראשי גרי עזר לנו בתכנון הטיול ואף בכל השהיה באתיופיה, ודאג להמליץ לנו ולתת לנו את הטיפים הטובים ביותר.

כשהגענו למיקלה, הוא חיכה לנו עם הצוות המדהים שלו, אסף אותנו, ישב והסביר לנו את כל מה שצפוי לנו בארבעה הימים הקרובים. הטיול במדבר דנקיל היה מדהים, כולל הטיפוס להר הגעש, אגם המלח הרדוד, ה”מפעל” להכנת גושי המלח ועוד דברים רבים ומדהימים. מרוב שהיינו מרוצים ממנו, שכרנו אותו שימשיך איתנו את כל הטיול באתיופיה והוא המשיך להדריך אותנו ודאג לכל צרכינו בכל הטיול בצפון אתיופיה.

את היומיים האחרונים בילנו בלהליבלה והכנסיות החצובות בסלע. למרות שלא היה חייב, גרי נשאר איתנו, הראה לנו את להליבלה, לקח אותנו למסעדה הכי טובה שם ובסיום היומיים אף דאג לקחת אותנו לשדה התעופה.

גרי התברר כאדם יוצא דופן, ובעל תכונות מדהימות. הוא דאג לכל הפרטים, אף הקטנים ביותר, הידע שלו הוא מדהים (הוא בעל תואר ראשון ושני), יחסי אנוש מעולים ויותר חשוב מהכל – הוא רואה את הלקוח תמיד מול עיניו ודואג שהוא יהיה שבע רצון. היה פשוט תענוג לטייל איתו. אפשר לומר שממש הפכנו לחברים טובים.

אני מאוד ממליץ לכל מי שנוסע לטייל באתיופיה ליצור איתו קשר טרם הנסיעה עוד בשלב התכנון ולתת לו לעזור לכם לתכנן את הטיול, וכמובן לשכור את שירותיו בכל מה שקשור לטיולים באתיופיה. תאמינו לי – אתם תהיו יותר ממרוצים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של wizo1234
wizo1234
2

”המדריך גרה טדסה“

קרא עוד
גם אני הייתי בטיול באתיופיה בחודש ינואר 2016. בטיול זה הצטרפתי לקבוצה ישראלית למשך 7 ימים באיזור צפון אתיופיה וכן באיזור מדבר דנאקיל (הקבוצה כולה יצאה למשך 21 ימים - אני הצטרפתי אליהם רק לחלק מן הזמן). הטיול היה מאורגן להפליא. המדריך גרה טדסה (G/hiwot Tadesse), שהוא גם בעל החברה, הצטרף אל הטיול בעצמו. דאג שהכל "ילך" כהלכה, ואפילו נתן מעבר לצפוי - הוציא את הקבוצה לארוחות ערב במסעדות יקרות יותר (ולא בבית המלון בו הקבוצה לנה). בתי המלון היו בסדר גמור (חוץ מן המדבר - שם לנים בתנאי שטח / חוויה עילאית כשלעצמה).
  
הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה

אין עדיין פוסטים על אלפא אתיופיה טורס - המדריך גרה טדסה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם