מאצ'ו פיצ'ו
Machu Picchu

4.8
(4)
מאצ'ו פיצ'ו - למטייל (1) מתוף הטיפ של hfk
מאצ'ו פיצ'ו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (2) מתוך הטיפ של hfk
מאצ'ו פיצ'ו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (3) מתוך הטיפ של hfk
Aguas Calientes, Peru
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על מאצ'ו פיצ'ו

4.8
4 מדרגים
3
1
0
0
0

4 המלצות על מאצ'ו פיצ'ו

תמונת הפרופיל של yonitbp
yonitbp

”הגעה למאצ'ו פיצ'ו“

קרא עוד

האתר מאצ'ו פיצ'ו נמצא בסמוך לעיירה Aguas Calientes, אליה ניתן להגיע ברכבת, אולם נכון להיום זו אופציה יקרה יחסית. אלטרנטיבה זולה יותר בה בוחרים לא מעט מטיילים היא להגיע ל- Hydroelectrica (כרטיס הלוך ושוב במיניבוס תיירים בסוכנויות התיירות בקוסקו עולה כ- 60-70 סול). המיניבוס יוצא מקוסקו מוקדם בבוקר ומגיע ל-Hydroelectrica בסביבות שתיים בצהריים. משם יש לצעוד לאורך תוואי הרכבת עד אשר מגיעים ל-Aguas Calientes.

כמה דגשים לגבי הצעידה:

1. על פי המידע הרשמי משך ההליכה הוא כשעתיים, אולם מדובר בקצב הליכה מהיר וכמעט ללא הפסקות (המסלול מישורי ברובו המוחלט ולא קשה במיוחד). בקצב הליכה ממוצע הצעידה יכולה לקחת גם שלוש שעות. יש לקחת זאת בחשבון, בעיקר ביום החזרה לקוסקו שבו יש להספיק להגיע למיניבוס שמחכה ב-Hydroelectrica;

2. חלק גדול מהדרך יש ללכת על גבי האבנים שמשמשות כבסיס למסילת הרכבת, לכן מומלץ מאוד להצטייד בנעלי טרקים טובות; 3. בעונה הגשומה יכול לרדת גשם מסיבי אף במשך כל זמן ההליכה, ולכן רצוי להצטייד בכיסוי המגן מהגשם שניתן לקנות במספר נקודות לאורך המסלול; 4. הצעידה עוברת במסלול מהנה בפני עצמו העובר בתוך הג'ונגל ובנופים יפים.

מהעיירה Aguas Calientes אל האתר הארכיאולוגי ניתן להגיע באוטובוס (לא זול במיוחד) או לטפס אליו כ-400 מטר (מסלול של כשעה וחצי). חשוב לציין שכרטיסים לאתר לא ניתן לקנות בכניסה אליו, אלא יש לרכוש אותם בעיירה או בקוסקו, ובכניסה לאתר יש להציג דרכון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”מאצ'ו פיצ'ו כל מה שכדאי לדעת“

קרא עוד

הכל נכתב על המקום: אוטובוס מקוסקו לאוטביינטה ומשם לקחת רכבת מיוחדת. אפשר לקנות כרטיס (לא זול) באתר הרכבות של פרו – וכדאי מראש, כי מספר המבקרים ליום מוגבל ל-2,500. הרכבת נוסעת כמה שעות בעמק יפה – ”העמק הקדוש”, כשבסופו מגיעים לעיירה מאצ'ו פיצ'ו, או אגואס קליינטס. אפשר להגיע גם באוטובוס לעיירה. העיירה קטנה עם בתי מלון, מסעדות - והכל יקר יחסית (אוכל זול במסעדות ליד האיצטדיון). בבוקר יוצאים מהעיר עם אוטובוס שמטפס למ'אצו.

כדאי לדעת: המון יתושים במאצו פיצו ולכן לצאת עם שרוול ארוך (גם כשחם), מכנסיים ארוכים, כובע ותרסיס נגד יתושים. במאצ'ו אפשר להסתובב כמה שעות, עם או בלי מדריך. לדעתי כדאי לקחת מדריך מראש שיסביר, כדי שתיהנו ותבינו מה רואים (למרות שלנו היה מדריך גרוע). העלייה לאתר בקושי בינוני ואם יש לכם מקלות הליכה תקחו אותם. גם הטיפוס על ההר ממול ו/או ההליכה למקדש השמש (שעה הליכה בעלייה) לא קלים. לאנשים המתקשים בנשימה - תחשבו אם לעלות להר. קחו מעיל גשם, כי לא פעם מעונן ויורד גשם. כדאי גם לקחת מים. אי אפשר לקנות במאצ'ו מים. בכניסה לאתר מחלקים מפות של האתר עצמו. בקשו, כי לא מציעים!. כאן יש לכם שירותים. אחרי כמה שעות כשסיימתם אפשר לרדת באוטובוס העירה (נסיעה של רבע שעה) או במדרגות. הנוף בהליכה הוא בתוך מסלול מלא צמחייה ולכן רואים רק את מסלול הירידה.

יש המון מדרגות (הברכיים!) והמון יתושים. לוקח בערך שעה וחצי לרדת. בסוף הירידה יש הליכה של עוד ק”מ עד לעיירה. באותו יום חוזרים לקוסקו. קשה לעשות הכל ביום אחד – מתיש.עדיף להגיע ערב קודם. אפשר לקנות טיול, או לעשות הכל לבד – אין בעיה, הארגון פשוט. האתר שווה? מאוד מאוד, למרות שהטיול הזה אינו זול ובתקווה שהוא לא מכוסה בעננים.

הטיפ עזר לך?

”הגעה למאצ'ו פיצ'ו“

קרא עוד

יש מספר דרכים להגיע למאצ'ו פיצ'ו. הקריטריון הקובע הוא בגדול זמן וכסף:

  • יום אחד: לוקחים רכבת בוקר מקוסקו לאגוס קליינטס, בערך שלוש שעות, משם אוטובוס של עוד 10 דקות הישר לאתר. חזור באותה דרך. זו האופציה המהירה והיקרה ביותר, בעיקר מפני שהרכבת מאוד יקרה – כ-160 דולר הלוך חזור. עוד 12 דולר לאוטובוס לכיוון.
  • יומיים: יוצאים ב-7 בבוקר, נסיעה של שבע שעות, חלקה הגדול בדרך עפר מפותלת ומסוכנת, אך יפה. מגיעים להידרואלקטריקה, משם הולכים לאורך פסי הרכבת בתוך הג'ונגל עד לאגוס קליינטס, הליכה של שעתיים וחצי, מישורית. ישנים באגוס קליינטס, ובארבע בבוקר קמים, ועולים ברגל למאצ'ו פיצ'ו. ההליכה היא חצי שעה מהעיירה ועוד 45 דקות עליה במדרגות. ב-11 יורדים למטה וחוזרים ברגל להידרואלקטריקה, שלוש וחצי שעות, ומשם הוואן מחזיר לקוסקו, עוד שבע שעות נסיעה. כיוון אחד נסיעה בוואן עולה 60 סול, אך בדרך כלל הדיל משולב הלוך חזור, עם ארוחת צהריים, כניסה למאצ'ו פיצ'ו, מדריך, מלון וכדומה. לכן המחיר הכללי הוא 85-100 דולר. אופציה זאת נקראת גם אינקה ג'ונגל ביומיים.
  • שלושה ימים: הוואן אוסף בבוקר מקוסקו, נוסעים חמש שעות, אחר כך רכיבה על אופניים שעתיים בכביש בירידה עם נוף יפה. הסוכנות מספקת אופניים, קסדות ומגינים. עושים לילה בעיירה עם מעיינות חמים. למחרת עושים יום עם אומגות/ראפטינג, בסיומם הולכים מהידרואלקטריקה עד לאגוס קליינטס, שעתיים וחצי, 10 ק"מ, וישנים שם. היום האחרון כולל עליה למאצ'ו פיצ'ו וחזרה כמו באופציה של היומיים. הדיל הזה עולה כ-130 דולר. האופציה הזו נקראת האינקה ג'ןנגל (Inca Jungle) הקלאסי.
  •  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של jannag
jannag

”ביקור במאצ'ו פיצ'ו“

קרא עוד

התעוררנו בערך בארבע לפנות בוקר, אכלנו ארוחת בוקר מוקדמת במלון ב-Aguas calientes. יצאנו לכיוון תחנת האוטובוס. כבר היה שם תור ארוך מאוד, אבל הכל תקתק מהר. לאחר נסיעה תלולה של כחצי שעה בערך הגענו לכניסה.

את הכרטיסי כניסה קנינו מראש באינטרנט, כולל כרטיס כניסה ל-Huyana picchu. ניתן היה לשלם רק בויזה וצריך להציג דרכון בכניסה ביחד עם הכרטיס. אפשר לקנות כרטיסי כניסה גם במשרדי תיירות בקוסקו עצמה. שימו לב שהכניסה היא ליום ספציפי.

בכניסה יש מדריכים מטעם המקום שניתן לקחת בעלות של 40-50 סול לאדם בקבוצה קטנה. לצערנו נפלנו על מדריך ממש גרוע, שבקושי ידע אנגלית. הסיור היה בערך שעה וחצי ואחר כך ניתן היה להסתובב לבד באתר. בדיעבד, היינו צריכים לסגור עם מדריך מומלץ מראש, מישהו שיחכה לנו בכניסה לאתר ויסתובב רק איתנו.

המקום מדהים ביופיו. נדהמנו. למזלנו לפני הביקור הזה היינו בכמה אתרים של האינקה בעמק הקדוש אז די הבנו מה הולך שם ומה המשמעות של כל מבנה. אחרי הסיור יצאנו החוצה, כדי לאכול ושירותים. אסור לאכול בפנים ואין שירותים, אז צריך לעשות את כל הדרך ליציאה.

לאחר מכן הגיעה שעת הכניסה שלנו ל-Huyana picchu. ב-100 מטר הראשונים הבנתי שאני לא מסוגלת לעשות את העליה וחזרתי חזרה. בן זוגי המשיך לבד. גם אם אתם בכושר טוב, העליה הזו קשה. באמת קשה. חיכיתי לו למטה, לקח לו בערך שעתיים לעלות ולרדת. התמונות מלמעלה היו מרהיבות, אבל הטיפוס קשה ומסוכן. ניתן גם לעלות להר המאצ'ו פיצ'ו. העליה חינם, לא צריך להזמין מראש, הנוף זהה פחות או יותר אבל הדרך ארוכה יותר והטיפוס הלוך חזור אמור לקחת משהו כמו 3 שעות.

לאוטובוס חזור גם יש תור, הפעם היה יותר ארוך ומפחות מסודר מאשר בעליה. לא לשכוח להימרח בקרם הגנה מהשמש.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מאצ'ו פיצ'ו

מתוך הבלוגים - פוסטים על מאצ'ו פיצ'ו

אין עדיין פוסטים על מאצ'ו פיצ'ו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה למאצ'ו פיצ'ו

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם