שמורת פראקאס
Paracas

4.3
(3)
שמורת פראקאס - למטייל (1) מתוף הטיפ של Sapir_3583654
שמורת פראקאס מתוך הטיפ של Sapir_3583654 - למטייל (2) מתוך הטיפ של Sapir_3583654

מה חושבים מטיילים על שמורת פראקאס

4.3
3 מדרגים
1
2
0
0
0

3 המלצות על שמורת פראקאס

תמונת הפרופיל של Sapir_3583654
Sapir_3583654

”איי באייסטס, פראקאס - עצמאית“

קרא עוד

כחלק מהדרך היבשתית לקוסקו נסענו לפראקאס במטרה לבקר באיי באייסטס המפורסמים. קראנו שניתן לעשות טיול אליהם רק דרך סירות מורשות אך שלא חובה להרשם דרך סוכנות. בסוכניות בטיילת שבעיר וכן בהוסטל הציעו לנו לשלם כ-35 סול לסוכנות ולהוסיף מיסי כניסה לשמורה של 13 סול לפני השייט. המחיר נשמע לנו מופקע ולכן החלטנו לנסות להרשם לסיור עצמאית.

הגענו בסביבות 7 בבוקר לכניסה לשמורה (אזור מוגדר עם בוטק'ה ושלטים במרכז הטיילת של העיר, קשה לפספס), וישר פנו אלינו נציגים של חברות תיירות באותם מחירים. התעקשנו לשלם פחות וכעבור מספר דקות של התמקחות הגענו להסכם עם אחת מהמדריכות לשלם 25 סול לסיור נוסף למיסים אותם חייב לשלם כל תייר. אמנם לא חסכנו הרבה, אבל כן למדנו מזה שאפשר לחסוך בטיול את הקופון שגוזרות סוכנויות הטיולים ולא עם הרבה מאמץ, דבר שבמצטבר יכול להיות שווה הרבה.

לאט לאט ראינו שבדיוק כמונו הגיעו למדריכה זו גם תיירים עצמאיים וגם קבוצות שאורגנו מראש והבנו שלהתמקח זה דבר בהחלט שגרתי באטרקציה הזו. לאחר שנאספו כ-35 איש נכנסנו לסירת מנוע גדולה שעגנה בנמל ויצאנו. הסיור, שהתחיל במעגן הסירות השופע מגוון ציפורים יפהפיות וכלל מפגש עם אריות ים ומעט פינגויים, היה מרשים ומרגש ומומלץ בחום לאוהבי חיות.

אציין שחשוב לבקש מהמדריך באופן אישי לדבר גם אנגלית כי השגרה שלהם היא הדרכה בספרדית, אלא אם מבקשים מהם אחרת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של orlybach
orlybach

”islas ballestas - מתי לצאת לשיט“

קרא עוד

אין לי מושג אם כדאי לצאת לשיט, כי אנחנו החמצנו אותו. באפריל השנה (2015) הייתי בפרו עם חברה. הטיול קצר (שבועיים וחצי) ולכן מתוכנן מראש כולל כרטיסי אוטובוס, רכבות וטיולים מודרכים.

השיט לביאסטס נקבע ל-8 בבוקר (שולם מראש לסוכן). כאשר האוטובוס ליעד הבא (איקה – הוואקצ'ינה) עובר ב-11:30. הבעיה היא שהבקרים בחוף הפסיפיק מתחילים עם ערפילים שמונעים שיט. הערפילים מתפזרים לקראת 10 ואז השמש זורחת בשמים תכולים. מי שלא מהר – יצא לשיט. אנחנו החמצנו אותו.

כך שלמי שרוצה לבקר באיים מומלץ לתכנן את הנסיעה בהתאם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של projectrose
projectrose

”טיול יום בשמורה פראקאס (Paracas)“

קרא עוד

לשמורה שני חלקים. הראשון הוא המרשים יותר, איי באיסטס (Islas Ballistas) שהם נקראים גם גלאפאגוס לעניים. רואים שם בעיקר מגוון של ציפורים (לחובבים), כלבי ים שעושים פוזות למצלמות ופינגווינים חמודים. בנוסף גם רואים את הקנדלברה - ציור עם הסלע שנשמר כבר מאות שנים. אין לו קשר לציורים של נאסקה (Nasca), אבל הוא מזכיר אותם.

החלק השני של השמורה הוא חצי האי עצמו, שיש בו חופים יפים (מים קרים), דיונות חול ותצפיות.

כדי להספיק לראות את האיים, יש להגיע עד 9 בבוקר לפאראקס (סירות מתחילות לצאת ב-7 בבוקר למשכימים). המחיר הוא 10 סול עבור כניסה לשמורה ועוד 2 סול עבור הסירה.

הטיילת נחמדה מאד ויש שם בעיקר מסעדות דגים ומסעדות לתיירים.

אם רוצים לעשות סיור גם בחצי האי עצמו, צריך לקנות כרטיס כניסה במחיר של 15 סול (במקום הכרטיס ב-10 שכולל רק את האיים). ואז ניתן להשכיר אופניים, או לנסוע ברכב אם יש לכם ברחבי בשמורה.

אפשר לעשות חצי יום או את כל היום מאורגן (70 סול לאדם), אך המחיר כולל רק את ההסעה ולא את הכניסה לשמורה והסירה ולכן זה לא משתלם וכדאי לעשות זאת באופן עצמאי.

יש גם מקומות לינה באזור עצמו ואז אין צורך בנסיעה נפרדת.

הטיפ עזר לך?

כתבות על שמורת פראקאס

מתוך הבלוגים - פוסטים על שמורת פראקאס

אין עדיין פוסטים על שמורת פראקאס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות