שמורת פראקאס ”איי באייסטס, פראקאס - עצמאית“

כחלק מהדרך היבשתית לקוסקו נסענו לפראקאס במטרה לבקר באיי באייסטס המפורסמים. קראנו שניתן לעשות טיול אליהם רק דרך סירות מורשות אך שלא חובה להרשם דרך סוכנות. בסוכניות בטיילת שבעיר וכן בהוסטל הציעו לנו לשלם כ-35 סול לסוכנות ולהוסיף מיסי כניסה לשמורה של 13 סול לפני השייט. המחיר נשמע לנו מופקע ולכן החלטנו לנסות להרשם לסיור עצמאית.

הגענו בסביבות 7 בבוקר לכניסה לשמורה (אזור מוגדר עם בוטק'ה ושלטים במרכז הטיילת של העיר, קשה לפספס), וישר פנו אלינו נציגים של חברות תיירות באותם מחירים. התעקשנו לשלם פחות וכעבור מספר דקות של התמקחות הגענו להסכם עם אחת מהמדריכות לשלם 25 סול לסיור נוסף למיסים אותם חייב לשלם כל תייר. אמנם לא חסכנו הרבה, אבל כן למדנו מזה שאפשר לחסוך בטיול את הקופון שגוזרות סוכנויות הטיולים ולא עם הרבה מאמץ, דבר שבמצטבר יכול להיות שווה הרבה.

לאט לאט ראינו שבדיוק כמונו הגיעו למדריכה זו גם תיירים עצמאיים וגם קבוצות שאורגנו מראש והבנו שלהתמקח זה דבר בהחלט שגרתי באטרקציה הזו. לאחר שנאספו כ-35 איש נכנסנו לסירת מנוע גדולה שעגנה בנמל ויצאנו. הסיור, שהתחיל במעגן הסירות השופע מגוון ציפורים יפהפיות וכלל מפגש עם אריות ים ומעט פינגויים, היה מרשים ומרגש ומומלץ בחום לאוהבי חיות.

אציין שחשוב לבקש מהמדריך באופן אישי לדבר גם אנגלית כי השגרה שלהם היא הדרכה בספרדית, אלא אם מבקשים מהם אחרת.

לכל המידע על איקה פרו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות