תחבורה ציבורית ומוניות בבוגוטה

4 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בבוגוטה

תמונת הפרופיל של בני סימן טוב
בני סימן טוב

”מונית משדה התעופה בוגוטה לשכונת קלנדריה“

קרא עוד

עולה 35 אלף פזו -פיקס פרייס -30 דקות נסיעה.
 הפוך מהשכונה לשדה התעופה בפעם הראשונה עלה לי 33 אלף פזו בשעה 12:00 לקח 40 דקות נסיעה.
 בפעם השניה שנסעתי מהשכונה לשדה נסעתי עם אובר עלה 12 אלף (במקום 33 עם מונית)
הטיפ נכון לפברואר 2018

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בסאם עבדול רחמן
בסאם עבדול רחמן

”אפליקציה למוניות Tappsi“

קרא עוד

באמצעות אפליקציית Tappsi ניתן להזמין מונית בכל מקום בבוגוטה בצורה אמינה ובטוחה. לפעמים יש קצת בעיה להתביית על המיקום המדויק שלך, אבל ברגע שכן אז האפליקציה בהחלט עושה את העבודה! מקבלים מונית תוך פחות מחמש דקות, הנהגים אמינים וגם מדייקים בדרך הקצרה ובקריאת המונה (לא דבר של מה בכך בבוגוטה) . עדיף בהרבה מלקחת מונית ברחוב שאז אין לדעת כמה משלמים ואיך גומרים את הנסיעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של achoop
achoop
1

”אוטובוסים בקולומביה“

קרא עוד

בקולומביה בולטת מאד התופעה שחברות אוטובוס מנסות לגבות מתיירים מחירים מופקעים על נסיעות אוטובוס, לעיתים עד פי 2 (!) ממחיר הנסיעה. חשוב מאד תמיד לנסות להתמקח, כי ההתמקחות פשוט תוריד את המחיר למחיר האמיתי. כמו כן כדאי לברר מראש עם מקומיים לא תלויים מה המחיר. בד``כ יהיו מס` חברות ולכן כדאי לברר מחירים מול כולם. לפעמים, יהיו מס` סוגי שירותי אוטובוס - מהירים (מיני-ואנים בד``כ) ואיטיים יותר. כשההפרשים במחיר גדולים תבדקו באיזה רכב מדובר וכמה שעות נמשכת הנסיעה. 

חברות מינים ואנים - Velotax ו- Taxi Verde. בחודשים אוגוסט-ספטמבר 2006 נסעתי מס` נסיעות לילה ארוכות, וחברת `Rapido Ochoa` נתנה את המחירים הנמוכים ביותר (לאחר התמקחות) והאוטובוסים היו מצויינים. בכל המקרים מדובר באוטובוס רגיל, ולא במיני-ואן.

דבר נוסף שכדאי הוא לא לקנות כרטיס מראש, כי בד``כ לא צריך, אלא להגיע לטרמינל בשעה שיוצא האוטובוס, ואז לדבר ישר עם הנהג או העוזר ולסגור מולם את המחיר. בעדיפות שלמו להם ולא במשרד, כי אז עם יש בעיות בנסיעה הכסף אצלם ותוכלו לדרוש אותו מהם בחזרה. 

לפעמים מיקוח מול הנהג מוריד את המחיר אפילו מתחת למחיר הקבוע... לנסיעות ארוכות מומלץ לקחת נסיעות לילה. הדבר לא מסוכן במרבית החלק המתוייר במדינה. באזורים בהם מסוכן ליסוע בלילה, פשוט אין אוטובוסי לילה (לדוגמא, באזור סן אגוסטין).

מחירי אוטובוסים(ספטמבר 2006):  בוגוטה - מדיין 35,000 (מומלץ בלילה) מדיין - קרטחנה 60,000 (מומלץ בלילה) מדיין - סנטה מרתה 60,000 (מומלץ בלילה) קרטחנה - סנטה מרתה 15,000. בד``כ מקרטחנה מדובר באוטובוסים הנוסעים לגבול ונצואלה. לשים לב לא לפספס את התחנה בסנטה מרתה, כי בד``כ באוטובוסים מעוכבים ע``י המשטרה/צבא באזור הגבול, ואז תתעכבו הרבה זמן. ארמניה - מדיין 17,000 (מומלץ בלילה) קאלי - ארמניה 15,000 איפייאלס (גבול אקוודור) - קאלי 25,000 פופאיאן - סו אגוסטין - 22,000 (אין לילה) בוגוטה - טונחה 10,000 בוגוטה - וייה דה לייבה 15,000

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של omermaydan
omermaydan

”הגעה מפנמה לקולומביה“

קרא עוד

ובכן, הגעה לקולומביה מפנמה, יכולה להתבצע ב-3 דרכים: טיסה, שיט, רגלית. אם חשקה נפשכם לשוט בספינה לקולומביה, הדבר יחסית פשוט. בהוסטל היחידי שנמצא בפנמה סיטי הVoyager, מתפרסמים פעם בכמה ימים פתקי קשר לספינות שיוצאות מפנמה לקרטחנה בקולומביה. המחיר הוא בסביבות ה150$, והשיט לוקח 4 ימים לפחות כולל ארוחות. 

אם אתם מעדיפים לטוס, שזו האפשרות המועדפת לדעתי, פשוט לכו מתחת להוסטל, לחברת AVIANCA שהיא החברה הלאומית בקולומביה, מחיר הטיסה הוא כ200$ כולל הכל. האפשרות האחרונה היא לטרק דרך הDarian Gap, טרק שהוא קשה ביותר, ובלתי מומלץ בגלל פעילות גרילה עניפה באזור, ומחסור בדרכים מוגדרות(הטרק עובר דרך ג`ונגל מאוד ענף...). 

אם בכל זאת החלטתם על זה, תבדקו בחברות הנסיעות באזור ההוסטל, הם כבר יפנו אתכם לאן שצריך. שימו לב בכניסה לקולומביה לבקש 60 יום ולא 30 יום. אם תרצו להישאר יותר, תצטרכו לבקר במשרדי DAS שהם המקבילה למשטרת ההגירה אצלנו, והחוויה והטרטור בהחלט לא נעימים..

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בבוגוטה

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בבוגוטה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם