מסלול חד יומי בצ'יצן איצה

מסלול חד יומי בצ'יצן איצה - למטייל (1) מתוף הטיפ של K123456789

1 המלצות על מסלול חד יומי בצ'יצן איצה

תמונת הפרופיל של K123456789
K123456789

”טיול יום מקנקון לצ'יצן איצה“

קרא עוד

טיול יום דרך Buktan, אספו אותנו ב-7 בבוקר מהמלון במרכז העיר, יצאנו לטיול רק ב-8 וחצי, לאחר איסוף של כל המלונות ואז חילקו אותנו לאוטובוסים של דוברי ספרדית / אנגלית.

הוצמד לנו מדריך נחמד וגם מאוד שיווקי. בדרך הוא לימד וסיפר כמה דברים מעניינים על תרבות המאיה, בצורה הומוריסטית. לאחר כשעתיים הגענו לכפר של בני המאיה שם המדריך ניסה לשדל אותנו לקנות את השם שלנו בשפת המאיה בשרשרת מכסף. גם הציע לנו שם טיפול "חינם" אצל השאמן המקומי (סוג של רופא אליל) שכל מי שעבר אצלו טיפול חינם כמעט ונכפה עליו לקנות אבנים מיוחדות כביכול בחנות הסמוכה.

אכלנו שם במסעדה שהגישה לנו ארוחת צהריים בופה (דיי סטנדרטי, פסטה אורז ועוד) ובזמן שאכלנו רקדנים מקומיים רקדו סביבנו בכדי לקבל טיפים עבור הריקוד המסורתי.

לאחר כשעתיים נסענו לצ'יצן איצה, שם הוצמד לנו מדריך מקצועי שסיפר על המקום באנגלית מושלמת, בפירוט ובעניין רב במשך כשעה ולאחר מכן הסתובבנו במקום שעה נוספת.

חשוב לדעת שחם שם מאוד! חובה להגיע עם שתיה קרה ועם כובע ואפילו עם שמשיה/מטריה. אסור להכנס לאתר עם תרמיל גב.

בדרך חזרה לקנקון עצרנו בסונטה (מאגר מים טבעי) שהיתה קרירה ונעימה ומרהיבה ביופיה. כשהגענו לקנקון החל הפיזור למלונות, מכיוון שאספו אותנו ראשונים אז גם ירדנו אחרונים והגענו למלון רק בסביבות 9 בערב.

לסיכום, אם אתם מוצאים טיול קצר יותר, הייתי מוותרת על כל העניין המאוד שיווקי בכפר ונוסעת ישר לצ'יצן איצה ומשם לסונטה וזהו. אם החלטתם בכל זאת לצאת לטיול הזה, קחו אתכם הרבה שתיה ומים. יש באוטובוס מים, בירות וחטיפים בגודל קטן שנמכרים ב-1$ או 15 פזו.

עלות הטיול לאחר מיקוח קל עלתה לנו 1,400 פזו לזוג. המחיר כולל ארוחת צהריים וכניסה לאתרים ומדריך צמוד (לא כולל שתיה).

מאי 2016.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בצ'יצן איצה

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בצ'יצן איצה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות