מטע התה סאטהמה
Satemwa Tea&Coffee Estate

5
(1)
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על מטע התה סאטהמה

5
מדרג אחד
1
0
0
0
0

1 המלצות על מטע התה סאטהמה

תמונת הפרופיל של שלומיתת
שלומיתת

”ביקור במטעי התה בצ'ולו “

קרא עוד

יש כמה מטעים בסביבת צ'ולו, לאחד מהם קוראים Satemwa. הוא קיים עוד משנת 1874. במרכזו יש בית Huntingdon House, שבעבר גרה בו המשפחה של בעלי המקום והיום הוא מלון מפואר וביתי (לבעלי תקציב שרוצים להתפנק 115$ ללילה לאדם).

המטע ענקי וחוץ ממרבדים של תה, יש בו גם מטע קפה וגם גינה יפה של פרחים. כשתגיעו לשם יעשו לכם סיור קצר בבית עצמו, ויספרו לכם קצת על ההיסטוריה של הבית והמשפחה. אבל העיקר (לדעתי) זה לטייל בשבילים של המטע, אפשר לבלות שם כמה שעות. יכול להיות שהם מציעים סיורים מאורגנים, אנחנו טיילנו שם לבד בלי בעיה במקום יש גם בית תה/קפה, ואפשר בהזמנה מראש לעשות טעימות של סוגי תה.

בשביל להגיע אליו מצ'ולו צריך לתפוס מיניבוס/טרמפ לנסיעה של לא יותר מעשר מעשר דקות. המיניבוס יוריד אתכם על הכביש הראשי ואז יש שביל גישה ארוך מאוד עד הכניסה ממש. לכן כדאי להתקשר מראש ולבקש שיאספו אתכם משם (תתכוננו למחיר מוגזם של תיירים 1,000-1,500 קוואצה להקפצה של חמש דקות).
 אם יש לכם זמן וכוח, זה נראה לי הליכה של בערך שעה עד הבית עצמו ממש. בשביל להיכנס צריך להתקשר מראש ולהודיע שבאים. (לנו הם לא ענו אז פשוט באנו, נתנו לנו להיכנס אבל לא יכולנו לעשות את טעימות התה)

יש עוד מטע שאפשר לטייל בו לא פחות יפה. באווירה יותר מקומית. יש שם גם מטע של עצי מקדמיה. אגם קטנטן ונחלון. מאוד יפה לטייל שם בין העצים, התה ומגורי העובדים. המטע השני ממש קרוב לצ'ולו ואפשר להגיע ברגל. כדי להגיע (מהאזור של השוק) פונים שמאלה בכביש הראשי (עם הגב לשוק) שמאלה ואחרי כמה דקות יש פניה ימינה לדרך עפר. שלט גדול עם שם המטע (ששכחתי) ואחרי ירידה קטנה יש ביתן של שומר נחמד. הליכה של בערך רבע שעה על השביל הראשי תביא אתכם למפעל, אפשר לעשות שם סיור. (יכול להיות שצריך להזמין מראש, אני לא יודעת). 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מטע התה סאטהמה

אין עדיין פוסטים על מטע התה סאטהמה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות