מידע חיוני נוסף בניו יורק סיטי

New York, NY, USA
2125322581 ,2125321948
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

28 המלצות על מידע חיוני נוסף בניו יורק סיטי

תמונת הפרופיל של Bar_3551265
Bar_3551265

”חברה לא מומלצת “

קרא עוד

Top View Sightseeing מציעה כרטיס משולב לאוטובוסי קומותיים ושייט.

פשוט להתרחק! המון נציגים שלהם מסתובבים בעיקר באזור הטיימס סקוור אבל גם בסנטרל פארק ועוד אתרים. עשו לנו המון בעיות:

  1. המוכר שיקר לנו שהכרטיס המשולב כולל שעתיים חינם בהשכרת אופניים בסנטרל פארק (וידאנו איתו מיליון פעם שזה חינם לגמרי, בלי קשר לכלום) . בפועל בחברת השכרת האופניים גילינו שהוא רשם בקבלה שעתיים -נוספות- בחינם בקניית שעת השכרה אחת (שדרך אותה חברת השכרה עלתה כ-15$ דולר לאופניים! ) .
  2.  
  1. ב-3 הזדמנויות שונות אוטובוסי התיירים שלהם איחרו בצורה משמעותית (כ-40 דקות) . מילא איחורים, אבל הנציגים שהיו שם פשוט מרחו את כל מי שחיכה בתור והיו בלתי נסבלים.
  2.  
  1. אוטובוסי התיירים עצמם לא היו ברמה גבוה. ללא מדריך פיזית אלא שמע, שהיה די דל במידע, חזר על עצמו והיה קצר.
  2.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ekg
ekg

”ממליץ על סיטי פס קטן יותר C-3“

קרא עוד

רבות נכתב על סיטי פס, הכולל שישה אתרים לפי בחירה של התייר. אך לא רבים יודעים, שאותה חברה עצמה מציעה גם גרסה מצומצמת שנקראת C-3 ובה יש אפשרות בחירה לשלוש אטרקציות, בערך מתוך אותה רשימה שיש בסיטי-פס. אני ממליץ על אופציה זאת, בייחוד למי שלא בטוח שיבקר בשש אטרקציות שונות.

צריך לשים לב לחסרון שיש בפסים הללו: שבשני המקרים, לאחר קניית הסיטי-פס, אתה צריך לבדוק איך לקבוע מועד הגעה לאטרקציה הספציפית, ולעיתים לא ניתן לעשות זאת באינטרנט אלא בהגעה פיזית למקום. לדוגמא, בעלייה לתצפית במרכז רוקפלר (שווה! ) , הגעתי ביום מסויים, והזמנתי – בעזרת שימוש ב-C-3 - תור לעלייה למחרת (הכרטיסים שהיו לאותו יום היו לשעה לא נוחה לי) .

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galya7
galya7

”מידע חשוב על מסעדות“

קרא עוד

כל המסעדות עוברות ביקורת ומקבלות דירוג, שאותו חייבות להציג בחלון הראווה, או על דלת הכניסה. הדירוג הוא A/B/C כאשר A מומלץ, B גם מומלץ, אבל ל-C לא להיכנס. לבדוק בכל מסעדה באזור ניו יורק איזה דרוג יש לה. פעמים רבות הדלת פתוחה ועליה יש C. לא להיכנס! בתאבון!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tamireg
tamireg

”מקום להשארת חפצים במנהטן“

קרא עוד

הגעה מוקדמת מדי או טיסה מאוחרת יוצרים לעיתים מצב שצריך להסתובב כמה שעות עם המזוודות. בעיה כזו יכולה להתעורר בעיקר לכאלה שאמורים להתאכסן בדירה (במסגרת airbnb) או מכל סיבה אחרת. בתחנת Port Authority, שנמצאת בפינת התשיעית ורחוב 42 יש אפשרות לשמירת חפצים תמורת כמה דולרים למזוודה. המוזר הוא שבאתר הרשמי של התחנה האופציה הזו לא קיימת. בקיצור, להגיע לתחנה ולברר במודיעין לאן בדיוק ללכת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dolev7
dolev7

”מסעדות כשרות במנהטן“

קרא עוד

בתור שומרי כשרות שהתרגלו לחיות באירופה על מנות חמות, ניו יורק היא גן עדן לשומרי כשרות, אבל גן עדן יקר. לא חסר מזון מסעדות ומוצרים כשרים, אבל המחיר לא זול (שווארמה בפיתה ב-15 דולר, משולש פיצה ב-5 דולר).

אני יודע שיש דיונים שלמים על כשרות הקפה של סטארבקס, אבל אנחנו שמחנו למצוא שתי רשתות בתי קפה כשרים לחלוטין (כולל תעודה) – The Coffee Bean & Tea Leaf ו- Filicori Zucchini Coffee. ח

וץ מזה יש גם את מיסטר ברודווי (סוג של “אחלה” אבל בסטייל), מילק אנד האני (בית קפה) פיצה בראבו ועוד. את כל רשימת החנויות הכשרות אפשר למצוא כאן – http://www.ozny.org/kosher

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dolev7
dolev7

”כרטיס הטבות Ny Pass“

קרא עוד

יש כמה וכמה סוגים של כרטיסי אטרקציות בניו-יורק, ושווה לבדוק ולהשוות אלו משתלמים לכם בהתאם למקומות אותם תרצו לראות.

אנחנו קנינו כרטיס NY PASS ליומיים במחיר של 120$ לאדם. הרעיון הוא שאתה יכול לעשות את כל האטרקציות שתרצה מתוך המבחר הקיים באתר במשך היומיים האלו. הכרטיס כולל גם את פסל החרות, מאדאם טוסו (מוזיאון השעווה), מוזיאון 11/9, תצפית מגדל רוקפלר, תצפית האמפייר סטייט ועוד מספר אטרקציות שהפכו את הכרטיס לרכישה כדאית, אבל כאמור שווה לבדוק את המבחר והמבצעים הקיימים בכל תקופה. www.newyorkpass.com 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של macman2005
macman2005

”מידע שחשוב לדעת והמלצות“

קרא עוד

ביקרתי בניו יורק במשך שבוע, באמצע חודש אוקטובר. מזג האוויר היה בהיר. הטמפרטורות יכולות להתחיל מ-4 מעלות צלזיוס בבוקר, ועד 22 מעלות צלזיוס בתקופה זו.

הגעה למרכז העיר משדה התעופה JFK. אפשר מונית, יקר אבל נוח. אפשר גם להשתמש ב Air Train עד Jamaica Center, ומשם לקחת רכבת תחתית למרכז מנהטן. סך הכול עלות: 7.75 דולר + 1 דולר להנפקת כרטיס חדש. 5 דולר הנסיעה ב Air-train, ועוד 2.75 דולר נסיעה במטרו.

חשוב לדעת: כרטיס מטרו עולה: 2.75 דולר לנסיעה בודדת. ועוד סכום עבור הנפקה חדשה של כרטיס. במידה וכבר נסעתם במטרו אז אל תזרקו את הכרטיס, אלא תטענו אותו במכונות שיש בכל תחנה, וככה תחסכו את עלות ההנפקה בכל פעם מחדש. מי שמתכוון לנוע הרבה בעיר בעזרת המטרו מומלץ לרכוש “שבועי חופשי” – עלות של 31 דולר + 1 דולר להנפקת הכרטיס. ניתן לנסוע עם הכרטיס כמות לא מוגבלת של נסיעות. במידה ועבר שבוע, אל תזרקו את הכרטיס ניתן להטעין אותו פעם נוספת, בנסיעות בודדות או מחדש בשבועי חופשי.

הרכבת התחתית יעילה מאוד, מהירה מאוד ובטוחה מאוד, לפחות בשעות שאנחנו הסתובבנו (היינו שם עד 11 בלילה כל יום). כרטיס מטרו לנסיעה בודדת תקף לשעתיים מרגע ההעברה הראשונה וניתן לעבור גם לאוטובוסים.

בנוגע לקניות: הרבה פעמים המחירים המוצגים בחנות לא כוללים “מס קניה עירוני” שהוא משתנה בהתאם לסוג הפריט שקונים. בדרך כלל זה 8.75% בערך. את המס משלמים בנוסף בקופה. לכן אם אתם רואים מחיר של 200 דולר לדוגמא, יש סיכוי סביר שבקופה תצטרכו להוסיף מס. תקחו את זה בחשבון.

תהנו, עיר מדהימה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yossib
yossib

”כרטיס הנחות: ניו יורק פס - New York Pass“

קרא עוד

כרטיס הנחות לכ-80 אטרקציות, אתרים, שייט וסיורים, שווה ביותר באם אתם משתמשים בו כ-3 פעמים ביום ויותר בניו יורק סיטי: www.newyorkpass.com/En

אנחנו לקחנו אותו ל-3 ימים וניצלנו אותו בצורה טובה, כמובן תוך תכנון מראש של האתרים והאטרקציות בהם ביקרנו. ע”י הכרטיס חסכנו כסף רב. אנחנו לא הוספנו את האפשרות של האטובוס (Hop On Hop Off) כי על פי התכנון שלנו התמקדנו באזור אחד בכל יום (צפון, מרכז, דרום) וכך לא היינו צריכים לנסוע בתחתית יותר מידי, למרות שגם התחתית היא חוויה בפני עצמה. רצוי לחפש באינטרנט קוד הנחה לניו יורק פס, לפעמים יש וזה מוזיל אותו יותר.

ב-3 ימים היינו בשתי תצפיות, שייט אחד, 4 מוזאונים מדיסון סקוור גרדן ורכבנו על אפניים בפארק במשך 3 שעות וזה בלי להשתולל עם לחץ של זמן. בנוסף וללא קשר אף הספקנו לראות הצגה בברודוויי שגם מומלץ מאד בכל עלות שהיא!

הכרטיס זמין להפעלה במשך שנה מקנייתו. הוא מתחיל לספור את הזמן שלו מרגע השימוש הראשון בו וניתן לאסוף אותו בשלושה מקומות מרכזיים במנהטן. יצויין כי בחלק מן המקומות הוא מקנה כניסה מועדפת ודילוג על התור ו/או תור נפרד וקצר יותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ariel100
ariel100
1

”שירותים ציבוריים בניו יורק“

קרא עוד

כל בן תמותה צריך פעם ב... לגשת לשירותים. מצב רשימת שירותים בכל מיני מקומות במנהטן שיכולים לעזור בשעת הצורך. אני לא רושם מוזאונים וכדומה ששם ברור שיש.

 1. בטרמינל למעבורת לסטטן איילנד בצד שמאל ישנם שירותים וכן במעבורת עצמה.

2. בחנות סנטורי 21 בקומת הקרקע

3 בחורף בהחלקה על הקרח בפייר 17

4.  Pennsylvania Station תחנת פאן מתחת למדיסון סקואר גארדן

5. בתחנת הרכבת גראנד סנטרל

6. בבריאנט פארק בתוך מבנה ליד רחוב 42 או בחורף בתוך המבנה של החלקה על הקרח

7. במייסיס בקומה התחתונה

8. בחנות הצעצועים שוורץ בקומה השנייה

9. בחנות הצעצוים טויס אר אס בקומה השנייה

10. במרכז המבקרים בטיימס סקוור

11. בקניון בקולומבוס סירקל בקומה העליונה

12. ברוקפלר סנטר באזור שבו בתוך המבנה רואים את ההחלקה עלה הקרח מצד שמאל

ברוב הסטארבאקס בעיר, אבל שם רוצים שתיקנו משהו
הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בניו יורק סיטי

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בניו יורק סיטי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות