עבור רב האנשים טנזניה היא שם נרדף לטיולי ספארי אולם לטנזניה יש הרב יותר מה להציע אם יודעים מה לחפש.

דרכי הגעה

בעקבות פניות לאחר פרסום הטיפ הקודם שלי, אתחיל מאפשרויות ההגעה לטנזניה. לצערי אין עדיין טיסות ישירות מישראל לטנזניה אלא אם יוצאים בטיול מאורגן והחברה חוכרת מטוס. היות ואינני ממליצה על טיולים מאורגנים שכן לרב הם יקרים יותר ואין אפשרות לכוון לרצונות כולם, קיימות 3 דרכי הגעה עיקריות:

נמל היעד הוא שדה התעופה קילימנג'רו הסמוך לעיר ארושה (כ 45 דק' נסיעה למרכז העיר). בימים אלו (חזרתי לפני מספר ימים) המקום עובר שיפוצים נרחבים החל מעמדות הצ'ק אין, דרך אולמות ההמתנה, השירותים, המסעדה ואפילו חנויות דיוטי פרי קטנות.

  1. טיסה דרך אתיופיה – באופן אישי לא ממליצה. אתיופיה מוגדרת כאיזור נגוע במחלות ויש חובת חיסונים וצורך ביותר חיסונים. כמו כן נמל התעופה באדיס אבבא איננו מהמזמינים, בלשון המעטה. החל ממקומות הישיבה בזמן ההמתנה לטיסה הבאה וכלה בשירותים (ואני לא מהמפונקים...)
  2. טיסה דרך אחת ממדינות אירופה – מיקר את הטיסות אולם ההגעה נעימה ובטוחה כולל דיוטי מפנק אמצע.
  3. טיסה עם טורקיש איירליינס – המומלץ ביותר מבחינתי. מחירים סבירים אם מזמינים מספיק זמן מראש. טיסות סדירות יומיומיות, ללא עיכובים, קונקשיין בטורקיה. בהלוך – ללא עצירות, בחזור – עצירה במומבסה ללא ירידה מהמטוס.

מה יש לעשות

כמובן שספארי ופארקים הם האטרקציה המרכזית אולם אם רוצים למצות את הטיול ולחוות את היבשת השחורה בכלל ואת טנזניה בפרט אני ממליצה לבוא במגע עם האוכלוסייה המקומית, כל אחד לפי העדפותיו (אם בכלל). למשל, ביקור בבית ספר או בבית יתומים. ביקור בכפר של שבט המסאי או המרו. מוזיאון התרבות המקומית, מעיינות חמים, מפלי מים ועוד.

איך מתחילים

חשבו מראש באילו פארקים ברצונכם לבקר ומה עוד ברצונכם לעשות והגדירו את מספר הימים.

המלצתי היא ליצור קשר עם חברות מקומיות קטנות ואמינות מהסיבה הפשוטה של עמלות ותיווך. ככל שהחברה גדולה יותר ומנוהלת ע"י זרים כך תידרשו לשלם יותר.

כמו כן, כדאי לבקש מהחברה להזמין עבורכם את המלונות ולא לעשות זאת דרך האינטרנט היות ויש פער במחירים.

טנזניה ענקית, המרחקים עצומים ולפעמים זמן יקר וכסף יקר מתבזבזים על הנסיעות. מדריך מנוסה יוכל לומר לכם בדיוק מהו המרחק בין הפארקים ושאר האטרקציות ומהו משך הנסיעה וכן יעזור לכם לתכנן נכון את שהותכם.

מחירים

המחירים עבור הכניסות לפארקים קבועים (ודי יקרים). אפשרות המשחק היא רק במחיר לחברה –רכב, מדריך וכו'.

הדרכה

ללא הדרכה מקצועית קשה להבין את כל מה שרואים. אני ממליצה על מדריך מקומי דובר אנגלית. ישנם גם מדריכים ישראלים העובדים דרך חברות מהארץ – אולי קל יותר עם השפה אבל אין מה להשוות את הידע לגבי בע"ח, צמחייה, אוכלוסייה, תרבות, מנהגים וכו'.

לסיום, המלצתי החמה על חברה מקומית המלווה אותי בכל ביקוריי – "DONAK SAFARIS". צוות של בחורים צעירים, אנרגטיים, מסורים לעבודתם ומאוד מאוד מקצועיים.

ישמחו לעמוד לרשותכם ולתפור לכם טיול עפ"י הפנטזיות שלכם, בסבלנות אין קץ ובמחירים הוגנים.

לבחור שאני בקשר איתו קוראים דומיניק. מדריך מנוסה מזה 10 שנים. בעבר הדריך גם טיפוס על הקילימנג'רו. בן לשבט המסאי, דובר אנגלית וצרפתית בצורה רהוטה, וכמובן סוואהילית ומסאית. בעל ידע כללי רחב מאוד ולאחרונה התחיל גם להבין עברית...

מצורף כרטיס ביקור וכן תמונות מה"בית" שלי בביקור האחרון.