מסלול בן שבוע-שבועיים באל סלוודור ”מסלול לשבועיים באל סלבדור“

אל סלבדור מדינה מאוד חביבה, לא הרבה אנשים מטיילים בה, וחבל. לדעתי, שבועיים יספיקו לראות הרבה, מאחר וזוהי מדינה קטנה מאוד. מבחינת מחירים, אל סלבדור זולה מאוד, לפחות כמו גואטמלה, אם לא פחות.

מבחינת מקומות לראות, אז קודם כל, אזור סאן סלבדור. העיר עצמה אינה מרשימה, היא נראית בחלקים מסויימים כמו עיר אמריקאית טיפוסית, עשרות סניפים של כל רשתות המזון המהיר, אשר את יכולה להעלות בדעתך, זרועים כל כמה מאות מטרים. תוכלי למצוא למשל, 3 סניפי פיצה האט, במרחק 500 מטרים אחד מהשני, זאת בנוסף למקדונלדס, דומינוס פיצה, וונדיס, ומה לא. שם יש גם את הקניון הגדול ביותר במרכז אמריקה. אבל הרי לא בשביל זה הגענו עד לשם. אז מה כן?

ראשית, יש מספר כנסיות יפות במרכז העיר, כאשר אל הראשית מהן צמוד שוק צבעוני ויפה. נחמד להעביר שם חצי יום. מסאן סלבדור כדאי לנסוע לעיירה סמוכה סוצ'יטוטו (Suchitoto). אני לא נוהג לעשות השוואות, אבל אפשר לקרוא לה האנטיגואה של אל סלבדור. עיירה קולוניאלית ציורית, מלאה בתים יפים, גלריות אמנים ובעיקר אווירה טובה. אפשר בכיף להסתובב יום שלם סתם ברחבי העיר הקטנה, לעבור מגלריה לגלריה, לנשנש איזו פופוסה (המאכל הלאומי בו מתגאים הסלבדורניים) באחד מבתי הקפה הנעימים וליהנות מהאווירה. בצמוד לעיר יש אגם נחמד, אפשר להסתובב קצת בסביבתו ונדמה לי שגם לשוט בו (בזה איני בטוח). בנוסף, בסביבת הבירה, אפשר לבקר באחד מהרי הגעש הסובבים אותה (Boqueron, San salvador ועוד), לטייל בסביבתם, או אפילו לטפס עליהם.

בתחום החופים, לאל סלבדור יש המון מה להציע, והם בעיקר מצטיינים בחופי גלישה, אך לא רק. La Libertad היא עיירת חוף ממש לא רעה וגם Playa el Tuneco ראוי לציון. בתחום הארכיאולוגי, תוכלי לבקר בעתיקות סאן אנדרס, זה אמנם לא העתיקות של גואטמלה, אך יפה יפה בצורתו שלו.

אזור העיר סנטה אנה, ההררי, מאוד יפה, ומציע גם הוא אתר עתיקות, וכן טבע יפה לטייל בו. ואם בטבע עסקינן, אז כמובן הפארק הלאומי "הבלתי אפשרי" (El Imposible), שאמנם בו לא ביקרתי, אך שמו נודע למרחקים.

לכל המידע על אל סלוודור
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לאל סלוודור

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם