פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי בטרינידד וטובגו ”הערכות לקרנבל באי טרינידד“

היינו השנה כמטיילים עצמאיים בקרנבל בטרינידד. מאחר והיה קשה להשיג אינפורציה אני רוצה לשתף.

הקרנבל מורכב מהרבה אירועים: קרנבל הילדים, בחירת מלך ומלכה, תחרות תזמורות של תופי המתכת. לכן מומלץ לבוא מספר ימים לפני הקרנבל, להסתובב בין סדנאות מעצבי התלבושות ולראות את החזרות והתחרויות המקדימות .

כל ארועי הקרנבל מתרחשים סביב אזור בעיר פורט אוף ספיין שנקרא הסאבאנה (Savana) או במרחק הליכה ממנו. בתקופת הקרנבל כל המקומיים רוקדים ונהנים ואין סיכוי למצוא תחבורה צבורית או מונית. אי לכך הדבר הכי חשוב בהתכוננות לקרנבל הוא הזמנת מקום לינה במרחק הליכה מהסאבאנה. יש לעשות זאת זמן רב מראש (כחצי שנה) כי כמות מקומות הלינה יחסית למספר התירים קטנה מאוד. מחירי המלונות הגדולים (הילטון , שרתון) שנמצאים קרוב לסאבאנה הם מאות דולרים ללילה ולכן כדאי לחפש מלונות קטנים או לינה אצל אנשים בבית.

ברגע שיש מקום לינה טוב, קרוב לסאבאנה כל היתר פשוט. כי רוב ההתרחשות היא ברחובות שסביב הסאבאנה. הארועים מתחילים מוקדם בבוקר, באמצע הלילה או מסתיימים לפנות בוקר ולכן החשיבות הגדולה של מיקום הלינה.

כרטיסים לבמה המרכזית ניתן היה לקנות גם תוך כדי שהותינו. כדאי לשבת בצד של השופטים.

לגבי הקרנבל – מצעד התלבושות אפשר להצטרף לאחת מהקבוצות לחבילה של יומיים שכוללת תלבושות מסיבות ושתיה, והשתלבות עם מקומיים ותיירים. כמו כן, יש המון מסיבות במתחמים ענקיים שמוקמים לכבוד הקרנבל.

אנחנו בחרנו להסתובב בבגדים עליזים של עצמנו, לראות את ההכנות מוקדם בבוקר ולבקר את הקבוצות השונות בדרך לבמה המרכזית ולצפות בהופעתם מול השופטים בבמה המרכזית.

מצעד תזמורות תופי המתכת (Steel Pan) ומצעד הילדים בימים שקדמו לקרנבל היו חוויות נהדרות גם הן.

לכל המידע על טרינידד וטובגו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לטרינידד וטובגו

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם