מידע חיוני נוסף בקוסטה ריקה ”טיפים חשובים מאוד לשהות בקוסטה ריקה“

קוסטה ריקה היא מדינה מדהימה. כ-60% מהמדינה מוגדר כשמורות טבע, כאלה מלאות בהרי געש וצמחיה ירוקה סבוכה או שמורות שלבה שרפה ונותרו מסתוריות. אני אנסה לתת כמה טיפים שחשובים מאוד לקוסטה ריקה כדי לחסוך עלויות ולידע:

1.קוסטה ריקה היא מדינה די יקרה. המחירים בה די דומים לארץ (באוכל) . באזורים הפחות תיירותים המחירים פחות גבוהים (אזורים רחוקים מהמרכז) . המטבע המקומי הוא קולון אבל כמעט כל מקום מקבל דולר אמריקאי ובמקרה הגרוע מחזיר עודף בקולון.

2.טיסה למדינה: מספר החברות שמגיעות לקוסטה ריקה הוא די מצומצם. פרט לכל האמריקאיות המגיעות לארץ, מגיעות לשם גם אייר פראנס (עם 3 עצירות ביניים במקסיקו ופנמה) , לופטנזה (דרך פרנקפורט ומינכן) , איבריה (דרך מדריד) . האפשרות שאנחנו טסנו הייתה עם אייר קנדה-1,130 דולר לאדם בפסח, עם עצירת ביניים אחת בטורונטו לכל כיוון. טיסות נוחות, מאוד נעימות במטוסים חדשים מאוד.

3.השכרת רכב: סוכנויות השכרת הרכב במדינה הן די זהות. רובן לא נמצאות בשדה התעופה בגלל המיסים הגבוהים שיש לשלם, והן מפעילות שאטל חינמי היוצא מהשדה אחת לכל זמן מסוים. אנחנו השכרנו דרך Thrifthy טויוטה פראדו (לאנד קרוזר) - מחיר הנמוך ביותר בשוק, שירות טוב ובעיקר היה מספיק מקום.

4.שמורות הטבע: כניסה לשמורת הטבע בקוסטה ריקה היא די קבועה: המחירים הם די קבועים ונעים בין 10 ל-30 דולר לשמורה (בדרך כלל 15$ לאדם) . לצערי אין כרטיס שמשלב שמורות, ואכן זו הוצאה כספית לא קטנה.

לכל המידע על קוסטה ריקה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות