ניירובי בורניאה ”מדוע לבחור מדריך לטיול ומדוע את Nairobi Borena“

תכננתי לעצמי מסלול, יחסית מסלול שכולל את הנתיב המתוייר, אבל עם דגשים מיוחדים שלי כמו לשהות עם השבטים, לאכול איתם וללון אצלם. ולא רק להגיע, לצלם, ולהסתלק. המסלול שלי, כלל את הצפון ואת הדרום במשך 20 ימים.

במקטעים שיש נסיעה ממקום למקום של 8 שעות, העדפתי טיסה. זו לא המלצה, אלא העדפה שלי. בהחלט אפשר לנסוע 8 שעות ממקום למקום עם נהג פרטי או בתחבורה ציבורית ולהאריך את משך הטיול בהתאם.

בניגוד להרגלי לטייל עצמאית, החלטתי לשכור מדריך לכל המסלול שלי חוץ מאודיס אבבה. שלחתי את תוכנית הטיול שלי לכמה חברות טיולים מומלצות באדיס אבבא לקבלת הצעת מחיר. הבנתי שבכל מיקטע בין טיסה לטיסה יתחלף המדריך. במקביל נזכרתי בזוג חברים טובים מצרפת שהיו לפני כמה חודשים באתיופיה ושאלתי לעצתם. הם המליצו לי המלצה חמה מאוד לקחת את המדריךNairobi Borena. התחלתי להתכתב איתו בווטסאפ על המסלול, התנאים והעלויות. היו גם שיחות קוליות בווטסאפ, כבר התרשמתי שאני מתקשר עם אדם חביב, חייכן, אנרגיה מצויינת, גמיש, נענה לכל בקשה. בקיצור הכימיה היתה כזו שנעשינו חברים בטרם נפגשנו.

החלטתי לשכור אותו לכל המסלול גם בצפון למרות שהוא מהדרום, כי לא רציתי להחליף מדריכים. בהשוואה בין Nairobi לבין חברות טיולים שהעלות של הטיסות שלו נכללה במחיר, מה שנחסך אצל החברות על ידי החלפת מדריך מקומי לכל מיקטע בין טיסות. עדיין המחיר שלו היה יותר זול מהמחיר של החברות.

לסיכום, הייתי איתו 18 ימים נפלאים שלא יכולתי לאחל לעצמי חבר ומדריך יותר טוב ממנו. הוא הקפיד לקיים כל פרט בתוכנית. עשה מעל ומעבר למה שהיה חייב על מנת שהטיול בהדרכתו, תהיה חוויה בלתי נשכחת.

ממליץ בחום, על Nairobi Borena.

לכל המידע על דרום אתיופיה אתיופיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות