מסלול עד שבוע בפנמה סיטי ”טיפ נהדר לביקור באי יפהפה“

כמי שהייתה זמן רב בפנמה אני ממליצה בחום על ביקור של יומיים-שלושה באי טאבוגה הנמצא במרחק של שעת הפלגה מפנמה. אם ברצונכם לצאת לנופש - צאו לשם ליומיים שלושה, ואם אתם "קצרים" בזמן, קפצו אל האי ליום של תענוג.

ההפלגה במעבורת נחמדה, אין שודדי ים בסביבה, מה שאפיין את האזור בעבר, וכאשר מתקרבים אל האי, המראה שלו מרחוק ומקרוב פנטסטי: כחול של האוקינוס, ורוח על פני המים המלוחים, והרבה ירוק והרבה פרחים צבעוניים על האי ממול.

ברדתכם מהמעבורת כנסו למעין כפר נופש שיש במקום ושם תוכלו ליהנות מחוף ים מקסים, סככות מוצלות מפני שמש או גשם, ומבריכות סגורות, מסעדה ובית קפה. יש גם סירות להשכרה אישית לחתירת פדלים. באי פועל מוטל זול אחד והוא רחוק, לדעתי, מלעמוד בסטנדרטים של התייר הישראלי בגיל העמידה. תרמילאים יקפצו עליו כמוצאי שלל רב, כי מחירו אמור להיות זול מאוד.

טיפים בקיצור: 

1. חובה לברר מראש זמני הפלגות - יש שתיים-שלוש הפלגות בלבד ביום. איחרתם בטאבוגה - נשארתם שם על תקן רובינזון קרוזו.

2. רוצים ללון שם? חובה להזמין מקום מראש, לפעמים יש שם קבוצות מאורגנות של בני נוער ואחרים.

3. אם אתם אוהבי צלילה - ידוע לי על אפשרויות לצאת להפלגה עם מקומיים בעלי סירה המשכירים שנורקלים לאתרי צלילה באזור. לא הייתי.

4. צאו גם לסיור רגלי באי הזה ואם אתם מתעקשים ללון בריחוק מקו המים, בררו לגבי דירות להשכרה. כדאי לשאול במוטל שבחוף. 5. יוצאים לטאבוגה? התקשרו לשגרירות ישראל בפנמה, הודיעו שירום הודכם הגיע וכי אתם יוצאים לטאבוגה (כנ"ל אם אתם נוסעים לאיי סן בלאס, לדויד, לדאריין ולכל מקום אחר בתוך המדינה). צה"ל זקוק לכם! 

לכל המידע על פנמה סיטי פנמה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות