פסטיבלים, חגים ופולקלור מקומי במחוז מפומאלאנגה ”אצל שבט השאנגאן“

כשהשמש שוקעת מעל ההרים, האורחים לפסטיבל הערב, מובלים על ידי המדריך דרך הבוש' האפריקאי אל מתחם משפחת הצ'יף שושאנגונה, ככל שמתקרבים, רעם התופים גדל יותר והלוחמים מעבירים את האורחים דרך מגדלי אבן ולפידים בוערים למקומות ישיבה.

הבקתות המלכותיות של משפחת הצ'יף ממוקמות תחת ענפים של עצים עתיקים המוארים באש דרמתית של לפידים. הצ'יף ישראל נ'גובאני ומשפחתו הם המארחים של הפסטיבל, שבו מקהלות, שחקנים ורקדנים משתתפים במסכת מוזיקלית לספר את סיפורו של שבט השאנגאן. זוהי חוויה מרהיבה ומרגשת, המציגה את הכשרון העצום של תושבי האזור. באמצע המופע, נשיו של צ'יף נ'גובאני מזמינות את האורחים שמתחלקים לקבוצות קטנות, לחלוק סעודה מסורתית בבתיהם.

אחרי הארוחה, האורחים חוזרים למחצית השנייה של המסכת, המספרת את הסיפור המודרני יותר של שבט השאנגאן. בסוף האירוע האורחים מובלים דרך מנהרה בליווי שירה של מקהלה, חזרה לעולם החיצוני המוכר יותר להם.

השירים במופע נכתבו על ידי המוסיקאי הנודע Shalati Khosa מי שהלחין את השיר ג'וי (שימחה באנגלית) ונבחר כשיר חילופי להמנון הלאומי של דרום אפריקה בשנת 1993. המופע מנוהל על ידי הכוראוגרף Canny Hlatshwayo ונחשב כמופע המסורתי תרבותי הטוב ביותר בדרום אפריקה. יש להזמין מקום מראש.

לכל המידע על מחוז מפומאלאנגה דרום אפריקה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות