טיול לארצות הברית: מדריך ליוסמיטי פארק

יוסמיטי פארק משתרע על פני שטח של למעלה מ-3,000 קמ"ר! הפארק שוכן במדינת קליפורניה, בחלקה המרכזי-מזרחי, והוא כולל מפלים מקסימים, מסלולי טיול, נופים מרהיבים ואינספור של אטרקציות. אז מה אסור להחמיץ? איפה ישנים ומתי כדאי לנסוע?
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי

אטרקציות מרכזיות ביוסמיטי פארק

עמק יוסמיטי (Yosemite Valley) - עמק זה משתרע על פני שטח של 18 קילומטר רבוע (אחוז אחד משטח הפארק כולו) והוא אחת האטרקציות הבולטות והמתוירות ביותר של הפארק. בניגוד לפארק עצמו, הגישה אל העמק אפשרית תמיד (ישנם כבישים, המובילים אל הפארק, שנסגרים בתקופת החורף) והוא מכיל אינספור של מראות יוצאי דופן. אגמים קטנים, מפלים מרשימים, מסלולי הליכה שונים, נקודות תצפית רבות על פני העמק כולו ועל הפארק ועוד ועוד. הצוק “אל קפיטן” (El Capitan), צוק גרניט ענק המתנשא לגובה של 910 מטרים מעל העמק (בחלקו הצפוני), הוא מראה שלא תוכלו לפספס. הוא מרשים ביופיו וניתן לטפס עד לפסגתו (המסלול אל הפיסגה יוצא בסמוך למפלי יוסמיטי). הצוק הוא אחד מיעדי הטיפוס הפופולארים ביותר בעולם, ואם אתם חובבי טבע ואתגרים, אל תוותרו על החוויה הזו. אם אתם מחפשים חוויה מפחידה יותר, תוכלו לקפוץ מהפיסגה מחוברים למצנח (בייסג'אפינג). כדי לקבל מידע על העמק, מסלולי הטיול וכדומה, תוכלו לפנות למרכז המידע שבכפר, הממוקם בתוך העמק עצמו.

  • שעות פעילות: המרכז פתוח מדי יום מהשעה 08:00 בבוקר ועד 18:00 בערב
  • טלפון: 1-209-372-0200+
  • אתר אינטרנט:
  • www.nps.gov/yose/planyourvisit

מפלי יוסמיטי (Yosemite Falls) – המפלים המקסימים האלה נישאים לגובה של מעל 700 מטרים והם בין המפלים הגבוהים ביותר בעולם. באביב, כשהשלג שעל פסגות ההרים נמס, הופכים המפלים לאטרקציה מדהימה שאסור לפספס. עם כמויות מים אדירות שעוברות בהם, אין ספק שתשארו פעורי פה. כדי להגיע אליהם תוכלו להצטרף לאחת מהסעות האוטובוסים שבפארק ולרדת בתחנה מספר 6. כמו כן, ניתן להגיע אליהם גם רגלית (נמצאים במרחק הליכה) מה- Yosemite Lodge.

Mirror Lake - "אגם המראה", אגם ציורי ומקסים, נקרא כך על שום השתקפותו של הנוף הסובב אותו, כאילו והיה מראה. הוא מצליח ללכוד את כל היופי שמולו ועל כן להיות אחת האטרקציות הידועות בפארק. הוא מוקף ביערות, בהם ניתן לעצור, לנוח מהטיול וליהנות מפיקניק שכולו בטבע. האגם נגיש גם למטיילים בכיסאות גלגלים, והשביל המוביל אליו רחב מספיק, לצורך מעבר הכיסאות. אם אתם מגיעים לאגם עם האוטובוס שנוסע ברחבי הפארק, רדו בתחנה מספר 17.

The Mist Trail - המסלול הזה ממחיש את עוצמתו של הטבע ועוצמתם הבלתי רגילה של המים הזורמים ברחבי הפארק. המסלול עלול להיות חלקלק ובוגדני, אך עם מעט זהירות, כדאי שלא לוותר עליו. במהלך המסלול תגיעו ל-500 מדרגות, המובילות לתצפית על מפל יפהפה. שימו לב כי לעתים, בחודשי החורף, המסלול נסגר בגלל שכבות של קרח, המצטברות עליו. אך אל דאגה. ישנו במקום מסלול חלופי, המתאים בדיוק לתקופה זו.

התצפית מ-Glacier Point – הנוף המתגלה בתצפית הזו הוא בין הנופים היפים ביותר שתראו בפארק. הנקודה הגבוהה הזו, שבפארק, תאפשר לכם לראות כמעט “מגובה העיניים” את ההרים הגבוהים והמפלים. תוכלו לראות כיצד בא לידי ביטוי צבעם של הסלעים הלבנים והכסופים, מול השמיים הכחולים, באופן כל כך מנוגד, אך מקסים. כדי להגיע אל הנקודה הזו בחודשי הקיץ, עליכם לקחת את אחד מהאוטובוסים היוצאים אל הנקודה (תוכלו לשאול במרכז המבקרים בכניסה אל הפארק לגבי שעות היציאה) או סעו, אם אתם מגיעים ברכב פרטי, לכיוון דרום, לעמק Wawona עד הפנייה לנקודה. המשיכו לאורך הכביש המתפתל, היוביל אתכם ישירות לחניון, ממנו יוצאים לכיוון נקודת התצפית (זוהי נסיעה של 45 דקות בערך, מכיוון העמק). בחודשי החורף, הכביש המוביל אל התצפית סגור והנקודה נגישה רק באמצעות גלישת סקי.

תחבורה והתמצאות ביוסמיטי פארק

הגעה ברכב פרטי:

ישנן ארבע כניסות לפארק - ממזרח, Tioga pass, על כביש 120 מ-Lee Vining, למגיעים מכביש 395 מכיוון לאס וגאס ודת' ואלי או לייק טאהו. ממערב, Big Oak Flat על כביש 120 מ-Modesto למגיעים מסן-פרנסיסקו ו-Arch Rock על 140, מכיוון Merced. מדרום, הכניסה הדרומית דרך כביש 41 מ-Fresno. כדאי לזכור שלעתים הדרך הזו עמוסה ומפוקקת והנסיעה בה ארוכה מהצפוי. הכניסה המזרחית סגורה רוב השנה, בדרך כלל בין נובמבר ליוני, בשל שלגים. הכניסות המערביות לרוב פתוחות תמיד, אך כדאי לברר לפני יציאתכם באחד מסניפי AAA.

שדות התעופה שבסמוך לפארק:

Fresno-Yosemite International - משדה התעופה הזה, סעו צפונה על הכביש המהיר (כביש מספר 41) לכיוון יוסמיטי. מדובר בנסיעה של שעה וחצי עד לכניסה הדרומית של הפארק, או נסיעה של כשעתיים וחצי עד עמק יוסמיטי. למידע נוסף על שדה התעופה, הקליקו כאן.
Merced Airport - למגיעים משדה התעופה הזה, סעו מזרחה על הכביש המהיר (כביש מספר 140) לכיוון יוסמיטי. זוהי נסיעה של כשעתיים עד לעמק יוסמיטי. למידע נוסף על שדה התעופה, הקליקו כאן.
Modesto City-County Airport - משדה התעופה סעו מזרחה על כביש מספר 120 לכיוון יוסמיטי. זוהי נסיעה של כשעה וחצי עד לכניסה לפארק (כניסה בשם: Big Oak Flat), או נסיעה של כשעתיים עד לעמק יוסמיטי. למידע נוסף על שדה התעופה, הקליקו כאן.

הגעה אל הפארק משדות התעופה, הנמצאים צפונית לפארק:

Sacramento International - לבאים משדה התעופה הזה, סעו דרומה על הכביש המהיר מספר 99 לכיוון הכביש המהיר מספר 120 או כביש מספר 140 מזרח לכיוון יוסמיטי. הנסיעה אורכת בסביבות ארבע שעות עד לעמק יוסמיטי. למידע נוסף על שדה התעופה, הקליקו כאן.
Reno/Tahoe International - הנסיעה מכיוון שדה התעופה הזה אל עבר הפארק אפשרית בחודשי מאי (לקראת סוף החודש), יוני עד אוקטובר, נובמבר (תלוי בתנאי השטח ומזג האוויר). במידה והדרך אפשרית - סעו דרומה על כביש מספר US 395 עד לכביש המהיר מספר 120 מזרח לכיוון יוסמיטי. הנסיעה אורכת כשלוש שעות וחצי בערך עד לכניסה לפארק (כניסה בשם: Tioga Pass), או נסיעה של כחמש שעות עד לעמק יוסמיטי. למידע נוסף על שדה התעופה, הקליקו כאן.

תחבורה ציבורית:

אל הפארק ניתן להגיע באמצעות אוטובוסים, השייכים ל - Yosemite Area Regional Transportation System. בנוסף, חברת הרכבות Amtrak מציעה למבקרים באזור זה כרטיס נסיעה משולב של רכבת ואוטובוס, המאפשר הגעה עד לעמק יוסמיטי. עוד תוכלו למצוא הסעות בחינם בחלקים מסויימים בפארק. למידע על לוחות זמנים ותחנות, הקליקו כאן. זוהי דרך מצויינת להכיר את הפארק, ללא עלות (הטיולים המאורגנים, הנעשים בתשלום, נוסעים לרוב לאורך הכבישים, בהם אם הגעתם עם רכב פרטי, תעברו בכל מקרה).

לינה ביוסמיטי פארק

אם החלטתם לשהות בפארק מספר ימים (ומומלץ לעשות כך), קיימות כמה אופציות ללינה בפארק. תוכלו לישון באחד מהלודג'ים או בתי המלון שבפארק או, אם אתם רוצים להרגיש את הטבע מקרוב יותר, לעשות קמפינג של ממש בשטח.

לודג'ים/בתי מלון:

The Ahwahnee - המלון המקסים הזה, שניפתח לראשונה בשנת 1927, נמצא ממש במרכזו של הפארק, מוקף בנופים יפהפיים. הוא מעוצב ברובו בסגנון אינדיאני אותנטי והוא ללא ספק בין המלונות היפים שתראו באזור. הוא מציע 123 חדרים, ארבע סוויטות ו- 24 קוטג'ים.
להשוואת מחירים למלון זה לחצו כאן >> 

Yosemite Lodge at the Falls - הלודג' הזה נמצא באחד המקומות היותר יפים בפארק, בסמוך למפלים המקסימים שבו. הוא למשפחות,קבוצות או בודדים, ובעיקר לאלה המחפשים את הנוחות הנעימה והמפנקת של בית המלון, לאחר טיול ארוך בשטח.
להשוואת מחירים ללודג' לחצו כאן >> 

Curry Village - כפר האוהלים הזה הוקם מזמן, מזמן, עוד בשנת 1899. מאז עבר כמה תהפוכות והיום כולל אוהלים מודרנים, גדולים ומרווחים, ממש כמו יחידות דיור בלב השמורה המרהיבה.
להשוואת מחירים לכפר האוהלים לחצו כאן >> 

Housekeeping Camp - זהו מעין מחנה גדול, עם יחידות אירוח פשוטות, אך נוחות, מוקפות כולן בטבע היפהפה של הפארק. המחנה ממוקם בעמק יוסמיטי, בסמוך לנהר Merced. המחנה הזה מצויין לכל אלה שרוצים לחוות את הטבע מקרוב עד כמה שניתן, אך לא מעוניינים להסתבך עם כל הקשור לבניית אוהל והקמת מחנה. שם, במחנה הזה, הכל כבר מוכן בשבילכם. כל שנותר לכם לעשות הוא רק להגיע. להשוואת מחירים לחצו כאן >> 

מתי כדאי לנסוע?

מיקומו הגיאוגרפי של פארק יוסמיטי במזרח מדינת קליפורניה, הופך אותו ליעד מתאים לטיולים כמעט בכל חודשי השנה. כל עונה שתבחרו לטייל בה ביוסמיטי, מתאפיינת בייחוד משלה. התקופה המומלצת ביותר היא בין החודשים מאי-יוני, אז הנחלים באזור בשיאם ומזג האוויר נעים. בעונת הסתיו מזג האוויר אמנם מתקרר, אך עדיין נעים מספיק לטיול. בחודשי החורף, האזור יפה במיוחד אבל חלק מהמעברים עשויים להיות סגורים בשל תנאי מזג האוויר, וגם לינת שטח אינה מתאפשרת. במקומה יש לבחור בחלופות של לודג'ים. לידיעת הנוסעים בחודשי עונות המעבר (מרץ-אפריל, נובמבר), תקופות אלו יכולות להתאפיין בימי גשם פתאומיים והצפות, על כן מומלץ לבדוק את התחזית העדכנית, ממש לפני היציאה למסלול.

מתכננים נסיעה לחוף המערבי בארה”ב? הנה עוד כמה כתבות במיוחד עבורכם: 

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

הזמנת חופשה ליוסמיטי

כתבות מומלצות עבורך על יוסמיטי

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם