חדשות תיירות ותעופה

דואגים לאיכות הסביבה? MSC Cruises פרסמה את דו"ח הקיימות שלה לשנת 2023

ענקית השייט MSC Cruises מציגה בדו"ח הפחתה של 6.5% בפליטת פחמן בשנה האחרונה, השקת אונייה שנייה המפליגה באמצעות גז טבעי נוזלי וחיבור לחשמל ב-44 נקודות ביעדי עגינה פופולריים. "השאיפה שלנו היא לחולל שינוי משמעותי הניתן למדידה ובעל השפעה חיובית בטווח הארוך על האורחים, על הצוות ועל כדור הארץ. אנו נותרים מחויבים ליעד של אפס פליטת גזי חממה נטו עד 2050" אמר פיירפרנצ'סקו ואגו, יו"ר חטיבת ההפלגות של MSC Cruises
מאי יצחייק
|
תמונה ראשית עבור: דואגים לאיכות הסביבה? MSC Cruises פרסמה את דו"ח הקיימות שלה לשנת 2023
MSC Cruises

חברת השייט MSC Cruises פרסמה את דו"ח הקיימות שלה לשנת 2023 הכולל סקירת ביצועים בתחומי הסביבה, החברה והממשל התאגידי. הדו"ח כולל גם מידע על חברת הבת החדשה, מותג היוקרה Explora Journeys.

במסגרת הדו"ח מדווחת החברה על שיפור בעצימות פליטת הפחמן של הצי ב-6.5% בהשוואה לשנת 2022, מה שמסמן הפחתה של 37.8% מאז שנת 2008. התקדמות זו מקדמת את החברה להגעה ליעד שהיא הציבה לעצמה – הפחתת פליטות הפחמן ב-40% עד לשנת 2030.

עוד מציינת MSC Cruises את השקת MSC Euribia, האונייה השנייה בצי שלה המונעת באמצעות גז טבעי נוזלי שהפלגת הבכורה שלה מצרפת לדנמרק אף הציגה, לראשונה בענף, הפלגה עם 0 פליטות פחמן. השימוש בגז LNG הינו חלק מחזון הפחתת פליטות הפחמן היומיות של MSC Cruises מהווה פריצת דרך בענף השייט העולמי.

בחברה מתגאים עוד בניהול יעיל של מים הכולל התפלת מים על מנת להפחית את השימוש במים על האוניות וצמצום השימוש במים ל- 87.2% – חיסכון של יותר מ-64 מיליארד ליטר. השימוש בהתפלה באוניות הצי הביא להפחתת צריכת המים ל-187 ליטרים בשנת 2023 פר אורח, זאת בהשוואה ל-226 ליטרים ליום בשנת 2022. מדובר בהפחתת 39 ליטר לאורח ליום וסה"כ הפחתה של כ- 17.2%.

בשנה זו MSC Cruises יזמה גם פרויקט בהיקף עולמי בשיתוף פעולה עם מומחי סביבה ו-DNA סביבתי NatureMetrics באמצעות דגימת מי ים משלושה אוניות, וזיהוי של למעלה מ-4,000 מינים שונים של בעלי חיים הודות לטכניקות זיהוי DNA. פעילות זו הניבה תוצאות בעלות ערך רב שנמסרו לקהילה המדעית וכן ל-eBioAtlas, תוכנית גלובלית של NatureMetrics וה-IUCN (האיגוד הבין-לאומי לשימור הטבע ומשאבי הטבע).

פיירפרנצ'סקו ואגו, יו"ר חטיבת ההפלגות בקבוצת MSC Cruises: "בשנת 2019 החלנו לפרסם דו"ח קיימות שנתי, זהו הדו"ח החמישי שלנו. במהלך תקופה זו, נותרנו מחויבים להשגת יעדינו. ככל שאימצנו דרכים נוספות לניהול הפעילויות שלנו באופן דינמי יותר, הגישה שלנו לסוגיות סביבתיות, חברתיות וממשל תאגידי השתכללה אף יותר. השאיפה שלנו היא לחולל שינוי משמעותי הניתן למדידה ובעל השפעה חיובית בטווח הארוך על האורחים, על הצוות ועל כדור הארץ. אנו נותרים מחויבים ליעד של אפס פליטת גזי חממה נטו עד 2050, בהתאם לאסטרטגיה של הארגון הימי הבינלאומי, אך השגת פליטה אפסית נטו אינה יכולה להיעשות לבד. אנו ממשיכים לעבוד באופן נרחב עם כלל השותפים שלנו".

עדכוני חדשות האחרונים

הזמנת חופשה בלמטייל

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי