חדשות תיירות ותעופה

תהיתם מדוע חברות התעופה הזרות לא חוזרות? זו הסיבה

כל מי שבדק את לוח הטיסות היוצאות והנכנסות בנתב"ג מאז תחילת הלחימה, הבחין במגמה ברורה – רוב חברות התעופה הזרות השהו את טיסותיהן, בעוד שהחברות הישראליות ממשיכות לטוס כרגיל ואף מתגברות את טיסותיהן. זו הסיבה לכך שהחברות הזרות לא ממהרות לשוב לארץ
רועי רוכברג
|
תמונה ראשית עבור: תהיתם מדוע חברות התעופה הזרות לא חוזרות? זו הסיבה
צילום: depositphotos/ Skorzewiak

כדור השלג שהחל להתגלגל ב-7 באוקטובר סחף אחריו את רוב חברות התעופה הזרות, שהשהו את טיסותיהן לארץ, למעט שמונה מהן שממשיכות לטוס.

כמובן שישנן סיבות רבות לביטולי טיסות בזמן מלחמה, מהלך הרוח של הקהל הישראלי שלא נלהב לתכנן חופשה כרגע - מה שמוביל לביקושים נמוכים לטיסות, ועד לחששות לגיטימיים של צוותי האוויר הזרים להגיע לארץ.

עם זאת, נראה שחברות התעופה הישראליות ממשיכות לטוס כרגיל, מדוע זה קורה? הסיבה העיקרית לכך היא דווקא ביטוח. חברות הביטוח שמספקות כיסוי ביטוחי לחברות התעופה, מסרבות לכסות נזקים שיגרמו כתוצאה מטיסה או שהייה באיזור מלחמה.

במקרה של החברות הישראליות, כדי לדאוג להמשך רציף של התנועה האווירית אל ישראל וממנה, מדינת ישראל סיפקה ערבות לא מבוטלת של 6 מיליארד דולרים לחברות הביטוח שמבטחות את החברות הישראליות. כך שבמקרה של נזקים כתוצאה מהמלחמה, מדינת ישראל תהיה אחראית על הכיסוי הביטוחי ולא חברות הביטוח.

מספר חברות זרות פנו בבקשה למדינת ישראל, לספק להן ערבות דומה כדי שיוכלו לחדש את הפעילות שלהן בקווים לתל אביב, אך ערבות מסוג זה לחברות תעופה זרות היא מורכבת יותר ולכן הנושא נמצא כרגע בבדיקה של משרד האוצר, כדי להבין האם האופציה הזו אפשרית.

כתבות נוספות ששווה לקרוא:

עדכוני חדשות האחרונים

דילים לחופשה המושלמת

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי