אילינוי - מדריך Six Flags Great America

במרחק של 45 דקות נסיעה מהעיר שיקגו באילינוי שוכן פארק סיקס פלאגס גרייט אמריקה (Six Flags Great America). הפארק מתגאה ברכבת ההרים ההפוכה, הראשונה בפארקים של ארה"ב ובפארק מים מגניב, שתוכלו להכנס אליו באותו כרטיס.
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אילינוי - מדריך Six Flags Great America
© Depositphoto/jbyard

קצת רקע על הפארק

פארק סיקס פלאגס גרייט אמריקה (Six Flags Great America) הוא אחד הפארקים הפופולריים ביותר בכל ארצות הברית, בו יכולים המבקרים למצוא מתקנים מרתקים ומשעשעים מסוגים שונים. בשטח הפארק תמצאו 13 רכבות הרים, בהן כמה `שיאניות`, כגון רכבת ההרים ההפוכה הראשונה בארה"ב. כמו כן, יכולים המבקרים ליהנות על מתקנים כיפיים אחרים, המתאימים גם לגיל הרך ואפילו מפארק מים ענק, ה-Hurricane Harbor, עם 26 מגלשות מים מפותלות ומסעירות.

לתחילת הכתבה

אטרקציות מרכזיות בפארק

האטרקציות השונות בפארק מחולקות לארבע קטגוריות עיקריות: מתקנים מסעירים (Thrill Rides), מתקנים סולידיים יותר למשפחות (Family Rides), מתקנים מיוחדים לילדים (Kids Rides) ומתקנים בפארק המים. שטח פארק השעשועים מחולק לחמישה אזורים: Carousel Plaza, County Fair, Hometown Square, Orleans Place, Southwest Territory, Yankee Harbor ו-Yukon Territory. הנה נבחרת המתקנים הפופולריים בפארק:

  • מגדל Sky Trek: אחת ה-אטרקציות של פארק זה היא מגדל תצפית, הנישא לגובה של בניין בן 30 קומות. ממרפסת התצפית המסתובבת תוכלו להשקיף על כל שטח הפארק וביום בהיר תצליחו אף להרחיק ולראות את אגם מישיגן ואת העיר שיקגו. מיקום: Carousel Plaza.
  • Revolution: זהו אחד המתקנים המסעירים ביותר בפארק. מדובר במתקן בצורת מטוטלת, שיזיז וינענע אתכם בעוצמה מצד לצד. רמת הריגוש במתקן היא בדרגה הגבוהה ביותר, מיועד לבעלי לב וסיבולת מתאימים. מיקום: County Fair.
  • The Orbit: גלגל ענק, אשר הקרונות התלויים עליו מתהפכים עם סיבוב הגלגל, מה שיותיר אתכם עם הראש למטה והרגליים למעלה, כשתהיו בחלק הגלגל העליון. זהו לא המתקן הכי מטורף, לכן מתאים גם למי שמחפש ריגוש סולידי יותר. מיקום: Hometown Square.
  • Raging Bull: רכבת ההרים המהירה, הגבוהה והמטורפת ביותר בפארק זה. עם רכבת זו תטפסו לגובהה המקסימלי, של בניין בגובה כ-20 קומות ואז תצללו חזרה בזוית של כ-65 מעלות. מיקום: Southwest Territory.
  • Whirligig: קרוסלה מסורתית ויפה, כמותה ניתן לראות בירידים הגדולים בארה"ב. המושבים תלויים מלמעלה אל תקרת המתקן וככל שהתנועת הקרוסלה גוברת, הם נתלים בזווית חדה יותר. מתקן בעל רמת ריגוש ממוצעת. מיקום: Yankee Harbor.

לתחילת הכתבה

טיפים לביקור מוצלח

ראשית, מומלץ להגיע מוקדם. נכון שאומרים את זה כמעט על כל פארק שעשועים, אך כאן הדבר נכון שבעתיים, בייחוד בזמן הקיץ, שכן הנהלת הפארק נוטה לעיתים לפתוח את שערי המקום עוד לפני שעת הפתיחה המוצהרת, על מנת למנוע תורים ארוכים על הבוקר. לאחר שבחרתם לעצמכם לאילו מתקנים אתם מעוניינים לעלות, כדאי להגיע קודם אל הפופולריים ביותר כך שתוכלו "לגמור" איתם ראשונים ולהתפנות אחר כך למתקנים הדורשים פחות עמידה בתור. עצה חכמה נוספת, שנכונה אולי לכל הפארקים מסוג זה - אם נכנסתם בחברת קהל גדול נוסף, אל תתפתו לעצור באטרקציה הראשונה שאתם רואים, אחרת תעמדו עם כולם בתור. באשר לאוכל - בשעות הצהריים המסעדות נוטות להיות עמוסות. אם ברצונכם להימנע מהתור לאוכל - קחו איתכם חטיפים לארוחת עשר ותתפנו לארוחה גדולה לאחר תור הצהריים. כך גם תוכלו לנצל את הריקנות היחסית בתור למתקנים בשעה זו.

לתחילת הכתבה

איך מגיעים

פארק סיקס פלאגס גרייט אמריקה שוכן בין שיקגו למילווקי, סמוך לכביש I-94, בעיר גורני (Gurnee). אם אתם מגיעים ברכב משיקגו, צאו בכביש I-94 או I-294 לכיוון מערב. לאחר מכן יש לרדת ביציאת Grand Avenue (או כביש 132), לכיוון העיר גורני. הפארק יופיע מיד מצד ימין שלכם. זמן נסיעה משוער משיקגו הוא כ-45 דקות. מידע על כיווני הגעה נוספים אל הפארק - באתר הפארק.

 בחודשי הקיץ ניתן להגיע אל הפארק באמצעות אוטובוס מיוחד, האוסף נוסעים בערים שאומבורג (Schaumburg) או רוזמונט (Rosemont). מחיר הנסיעה הוא 4 דולרים בלבד לאדם. מידע נוסף על שירות האוטובוס כאן.

לתחילת הכתבה

שעות פתיחה, מחירים ודרכי התקשרות

פארק זה נפתח בכל שנה בתקופת האביב ופועל ברציפות עד שנסגר שוב עם בוא הסתיו. הפארק נפתח בכל בוקר בשעה 10:00. בחודש יולי הוא נסגר בדרך כלל בשעה 22:00 ובחודש אוגוסט הוא נסגר לעיתים שעה או שעתיים קודם. יש לבדוק באתר האינטרנט של הפארק לפני יום הבילוי בפארק באשר לשעות הפעילות במקום, שכן הן יכולות להשתנות מיום ליום.

 מחיר לכניסה בודדת ליום אחד הוא כ-40 דולר, תשלום מגיל שנתיים ומעלה. תמורת 27 דולרים ניתן לרכוש את כרטיס Flash Pass שיחסוך לכם המתנה בתור. כדאי מאוד לבדוק את אופציית רכישת הכרטיס מבעוד מועד דרך אתר האינטרנט, שכן אז מוצעות הנחות יפות במחיר.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על שיקגו