על ההר בקורשבל - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד

קורשבל הוא אתר הסקי הגדול ביותר בעולם עם קילומטרים ארוכים של מסלולים והתאמה לכל סוגי הגולשים - מתחילים, מתקדמים, ילדים וסנובורדיסטים. כיון שזהו האתר היוקרתי ביותר בצרפת ואחד הפופולאריים - המחירים בהתאם. לפני שאתם מגיעים לקורשבל - תתחילו לחשוב בגדול!
מערכת אתר שלג
|
תמונה ראשית עבור: על ההר בקורשבל - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד
© DavidAndre - Courchevel Tourisme

אזורי הגלישה והמסלולים

הנקודה הגבוהה באתר: 2740 מטר
 הנקודה הנמוכה באתר: 1260 מטר


קורשבל (Courchevel) הינו אחד מאתרי הסקי המבוקשים ביותר בצרפת ואף באירופה. הוא נמצא דרומית לאגם ג'נבה באיזור סבויה (Savoie), קרוב לגבול עם איטליה. יחד עם אתרי הסקי מריבל ולה מנואיר, האיזור הוא אחד ממרחבי הסקי הגדולים בעולם, הנפרשים לאורך 600 קילומטרים וקרויים שלושת העמקים (Les 3 Vallees). שטחי האתר כוללים 160 ק"מ של מסלולי גלישה וכ- 120 ק"מ של מסלולי קרוס קאנטרי. נוסף לכך שהאתר מתאים למגוון רחב של גולשים, מדובר באתר נוח, עם מעליות בכל שטחיו, מגוון אפשרויות גלישה שונות ומגוונות.

סקי בקורשבלסקי בקורשבל


 האתר קורשבל מורכב למעשה מחמישה כפרים: סנט בון (Sant-Bon) המתנשא לגובה 1,100 מטר, לה פראז (Le Praz) המתנשא לגובה 1,300 מטר, קורשבל 1650, קורשבל 1550 וקורשבל 1850. פרט לכפר סנט בון, מקושרים ארבעת הכפרים האחרים לאזור הסקי של שלושת העמקים. בחלק המערבי נמצאים הכפרים ואל טורנס (Val Thorens) ולס מוניירס (Les Menuires), שהם נקודות התחלה מצויינות לסקי אוף פיסט.

פרטים על מסלולי הגלישה:
אורך המסלולים באתר -; 600 ק"מ
סה"כ מספר מסלולי הגלישה באתר - 119
מסלולים כחולים - 44
מסלולים אדומים - 38
מסלולים שחורים - 10
 שלג מלאכותי - 563 תותחי שלג

מעליות:
מעליות טי-בר - 28
מעליות מושב - 20
 גונדולות ורכבלים - 14

לתחילת הכתבה

סנובורד בקורשבל


 באתר שני פארקים טובים לסנובורד. מסלולי הסקי שלו שופעים יערות ונוף ייחודי האהוב על גולשי סנובורד. באתר פארק שלג (Plantrey), הממוקם בחלק התחתון של קורשבל 1850. יש כאן מגוון של קפיצות, Half-pipe וקפיצת Spine. הפארק השני הוא Verdons שנמצא מעט מעל קורשבל 1850 ומיועד לגולשים מכל הרמות. פארק קטן יתר נמצא ב-Biolley.

לתחילת הכתבה

בתי ספר וסקי עם ילדים


 בקורשבל יש תשעה בתי ספר לסקי. לבית הספר ESF יש שלושה סניפים ופעוטונים עם שיעורי סקי לילדים מגיל 3-4. האתר מספק מגוון שירותי ביביסיטר הכוללים קייטנת סקי או שמרטפות ללא סקי. בכפרים ישנם מסלולי טובוגאן (Toboggan) הבנויים במיוחד לגולשים מתחילים וילדים, עם גדרות ורשתות המונעות נפילות. באתר מספר מסלולים מיוחדים לילדים ברמות שונות וכן איזור עם קיר טיפוס, חבלים ומתקנים בשלג.

לתחילת הכתבה

מסעדות על ההר

בשלושת העמקים אין קפיטריות הממוקמות באמצע הגובה, כמו שמקובל באתרים אחרים ואין מקום לעצור לקצת אוכל מהיר, אז הצטיידו מראש. המסעדות על ההר אינן רבות והן ידועות במחירים גבוהים יחסית ויש צורך להזמין בהן מקום מראש לצהריים. בקורשבל 1850, יש שלוש מסעדות הרים יקרות מאד וככל שיורדים למטה המחירים נעשים סבירים יותר:

  • Chalet de Pierres על פסגת Verdons הינה מסעדה יקרה מאד, נעים לשבת בה ויש בה עיצוב מסורתי ואוכל מצוין. אתר אינטרנט: www.chaletdepierres.com
  • La Soucoupe בפסגת Loze היא מסעדה המגישה אוכל, המבושל על עצים באווירה נעימה מאד. בקומת הקרקע שירות עצמי ובקומה השניה שירות של מלצרים. טל': 33-479-082134.
  • Bel Air במעלה הגונדולה מעל קורשבל 1650. מסעדה המציעה אוכל טוב, אווירה ידידותית, מרפסת שמש ומחירים סבירים. טל': 0479-080093.
  •  La saulireמגישה אוכל טעים במחירים סבירים וממוקמת בתחנה הראשונה של מעלית Jardin Alpine. אתר אינטרנט: www.lasaulire.com


 לתחילת הכתבה


רוצה לקרוא עוד על קורשבל? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך


יעדי הכתבה

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

הזמנת חופשה לקורשבל

טיסות לקורשבל

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע